Magazín - nejnovější články

Renault Master čtvré generace

Velkolepý design, silná osobnost, atraktivní vzhled a moderní pojetí pro každého profesionála představují čtvrtou generaci modelu Master, která píše další kapitolu úspěšného příběhu.
Zobrazit článek

Nový Peugeot E-Traveller

Nový Peugeot E-Traveller, který je efektivnější, pohodlnější, bezpečnější a elegantnější, splňuje lépe než kdykoli předtím požadavky firem působících v osobní dopravě. Do této oblasti podnikání přináší účinné řešení bezemisní mobility.
Zobrazit článek

Jednoduché kroky, jak připravit dodávku na zimu

Chladné zimní měsíce se kvapem blíží a ještě než napadne první sníh, je dobré připravit motorová vozidla na nejnáročnější část roku. To však nekončí pouhým obutím zimních pneumatik, ale pečlivá příprava by měla obnášet několik dalších kroků, jimiž si můžete zpříjemnit a usnadnit život v nevyhnutelném mrazu.
Zobrazit článek

Ford testuje vozy E-Transit poháněné vodíkem

Ford zkoumá potenciál vodíku coby palubního zdroje energie pro užitkový elektromobil Ford E-Transit.Britský projekt ověří, zda by technologie vodíkových palivových článků mohla prodloužit dojezd E-Transitu v energeticky náročných provozních scénářích.
Zobrazit článek

Hasiči z JSDH Svatá dostali nové auto, zásahy a přeprava teď bude snažší!

Dobrovolní hasiči z JSDH Svatá dostali na začátku února nové vozidlo Renault Traffic - mohou tak nyní účinněji bojovat nejen proti případným požárům ale byt s celým družstvem rychle na místě i při mimořádných událostech a krizových situacích ve městě či jeho blízkem okolí.
Zobrazit článek

Nový Fiat Scudo - kompaktní van pro opravdové profesionály

Nové Scudo se může pochlubit nejlepším dojezdem ve své třídě, a to až 330 km v cyklu WLTP. Elektrické Scudo je tak ideálním pracovním nástrojem pro všechny, kteří pracují ve městě a na předměstích.
Zobrazit článek

Chladicí kapaliny: Jaké jsou, kdy vyměnit a jak vybrat tu správnou?

Zima už je tu a pro řidiče nastal nejvyšší čas připravit se na extrémní počasí. Kromě přezouvání gum a kontroly hloubky dezénu je tu i chlazení motoru, a je velmi důležité ho udržovat ve správné teplotě. Aby chladicí systém fungoval dlouhá léta tak, jak má, je dobré mu dopřát tu správnou chladicí kapalinu.
Zobrazit článek

Velikosti dodávek a jak se v něm vyznat!

V dnešním článku se podíváme na označení velikosti dodávek a řekneme si, jak se v něm zorientovat.
Zobrazit článek

NOVÉ DOBLÒ A E-DOBLÒ, DOKONALÝ NÁSTROJ PRO MĚSTO

FIAT a FIAT PROFESSIONAL představují nové modely Doblò a E-Doblò, tedy pátou generaci modelu, který ztělesňuje dvě vzájemně se doplňující duše. Díky důmyslným a inovativním řešením je jízda ve městě méně stresující a mnohem bezpečnější. Nové Doblò v osobní verzi je tak ideálním společníkem pro rodiny, v provedení Van pak naplní všechny požadavky profesionálních zákazníků.
Zobrazit článek

Ford představuje nový E-Transit Custom

Ford učinil další významný krok ve své elektrifikační transformaci a představuje plně elektrického nástupce nejprodávanější dodávky v Evropě!
Zobrazit článek

Výroba Peugeot e-Expert Hydrogen zahájena

13. prosince 2021 došlo k události, která se zapíše do historie značky: z výrobní linky sjel vůbec první sériový vůz Peugeot na vodíkový pohon. Peugeot se tak stává jedním z prvních výrobců, kteří v segmentu užitkových vozů nabízejí vedle konvenčních a 100% elektrických verzí také variantu poháněnou vodíkovými palivovými články (hydrogen full cell).
Zobrazit článek

Renault ukázal prototyp vodíkové dodávky Master Van H2-TECH

Tyto prototypy jsou první konkrétní ilustrací kompletního a unikátního HYVIA ekosystému, který je zaměřen na produkci a distribuci zeleného vodíku s řadou užitkových vozidel, které pohání palivové články.
Zobrazit článek

Co je AdBlue, k čemu slouží a proč je ho nedostatek?

Úkolem AdBlue je snižování emisí ve výfukových plynech, cena tohoto aditiva vyletěla v posledních dnech v maloobchodě na desetinásobek. To vyvolalo paniku jak u řidičů tak u čerpacích stanic. Proč je kritický nedostatek AdBlue, a proč je vlastně tak důležité?
Zobrazit článek

Nový Ford Tourneo Connect

Ford konečně ukázal první plod předloni oznámené spolupráce s Volkswagenem, a představuje nový Tourneo Connect, všestranný víceúčelový vůz pro pracovní povinnosti i rodinnou zábavu!
Zobrazit článek

MAN Truck & Bus nabízí další verze elektrického vanu!

Ve spolupráci s renomovanými výrobci nástaveb MAN Truck & Bus nabízí nové verze modelu eTGE. Odteď je k dispozici varianta se skříňovou nástavbou a také valník nebo trojstranný sklápěč.
Zobrazit článek

Volkswagen odhalil nový paket Caddy PanAmericana!

Offroadový styl: paket Caddy PanAmericana k dispozici pro Caddy Life s pohonem všech kol 4MOTION i s pohonem předních kol. Rodinné MPV s terénním vzhledem a doplňky. Nástupce modelu Caddy Alltrack na základě páté generace Caddy.
Zobrazit článek

Nový VW Multivan T7 - automobilový životní styl budoucnosti!

Nová generace Multivanu zdědila charismatickou DNA svých legendárních předchůdců. Nový Multivan přijde jako první Bulli na trh s plug-in hybridním pohonem. Objem zavazadlového prostoru až 4053 litrů a variabilní uspořádání sedadel v novém kolejnicovém systému.
Zobrazit článek

Peugeot představil dodávku e-Expert Hydrogen

Nový Peugeot e-Expert Hydrogen je prvním sériově vyráběným vozem značky Peugeot, který nabízí elektrickou verzi s vodíkovými palivovými články. Bez emisí i bez hluku, s více než tunou nákladu a rychlým tankováním!
Zobrazit článek

Citroën představil miniaturní dodávku My AMI Cargo pro bezemisní mikromobilitu firemních zákazníků!

Městská dodávka budoucnosti podle Citroënu! My AMI Cargo má jen 8 koní, a měla by sloužit převážně pro doručování malých zásilek na krátké vzdálenosti po městě a přesuny mezi pracovišti.
Zobrazit článek

NOVÝ RENAULT EXPRESS VAN: PRAKTICKÁ A ÚSPORNÁ DODÁVKA

Renault Express Van vstupuje na český trh. Nástupce Dacii Dokker láká na dostupné ceny! Ty začínají už na částce 290.000 korun bez DPH!
Zobrazit článek

Jak správně připravit auto na jaro a na co byste neměli zapomenout?

Zima je definitivně minulostí a konečně můžeme přivítat jaro, ne-li rovnou léto. Teploty tomu už odpovídají, a proto je ten právy čas dopřát trochu lásky a peče vašemu „plechovému miláčkovi“.
Zobrazit článek

Co je filtr pevných částic DPF/FAP?

Filtr pevných částic DPF (z anj. překladu Diesel Particulate Filter, nebo. FAP - filtre a particule) je nedílnou součásti moderních vozidel s naftovým motorem.
Zobrazit článek

Ford představil svůj největší Transit L5, i s prostorem na spaní uveze až 10 europalet!

Ford představil novou verzi modelu Transit podvozek s kabinou, určenou speciálně pro provozovatele v rychle rostoucím sektoru mezinárodní přepravy vozidly s celkovou hmotností do 3,5 t.
Zobrazit článek

Peugeot oficiálně představuje model e-Partner!

Vzhledem k tomu, že téměř 80 % řidičů užitkových vozidel najede v průměru méně než 200 km denně, je elektrická verze Peugeot Partner jasnou volbou. Dalším faktorem je i stále omezenější přístup do center měst, z nichž některá umožňují vjezd pouze 100% elektrickým vozům. Všechny přednosti vozu Peugeot Partner byly u elektrické verze zachovány, bez jakýchkoliv kompromisů.
Zobrazit článek

Nový Opel Combo-e – malý dodávkový elektromobil, který ujede až 275 km a uveze 800 kg!

Opel neustále pokračuje ve své strategií udržitelnosti, dává přednost ekologickým technologiím a elektrifikaci svých užitkových vozů. Na baterky tak nyní lze po modelu Vivaro-e pořídit i menši model pod názvem Combo-e, který se perfektně hodí do městského provozu.
Zobrazit článek

Koupě vozidla Vám dokáže snížit daňovou povinnost!

Přemýšlíte o spolehlivém užitkovém vozidle, které Vám bude neúnavně sloužit? Nebo potřebujete něco menšího na popojíždění? Teď je ta nejvhodnější doba na jeho pořízení, protože koupě vozidla Vám dokáže výrazně snížit daňovou povinnost.
Zobrazit článek

Jak uspořit palivo plynulou jízdou v reálném provozu

Když se řekne „jízda na spotřebu“ představí si mnoho lidí návyky z „eko-rallye“, kde se jde až na dřeň. Jízda je extrémně pomalá, neslučitelná s okolním provozem a v reálném životě tedy nepoužitelná. Přece však existuje jistá sada návyků, kterou lze aplikovat i při standardním každodenním ježdění, nebrzdit provoz a přitom šetřit nezanedbatelné množství paliva.
Zobrazit článek

Auta s vysokým nájezdem? Nebojte se jich!

Nájezd vozu je vedle ceny a roku výroby jedním z hlavních rozhodujících kritérií. Najeté kilometry, zobrazené na budících, jsou velmi často diskutovány ve všech možných korelacích a všeobecně platí, že jakmile se na přístrojové desce začnou objevovat šestimístné číslice začínající trojkou či snad nedej bože čtyřkou, dává spousta lidí instinktivně ruce pryč. Přitom k tomu často není důvod.
Zobrazit článek

Rozhovor s Jakubem Špačkem na téma trhu ojetin po koronavirové krizi

Doznívající pandemie nového typu koronaviru se pochopitelně dotkla a nadále bude dotýkat všech ekonomických odvětví – obchodu s použitými vozy nevyjímaje. Zeptali jsme proto Jakuba Špačka, ředitele Vans Centre – největšího prodejce užitkových vozů v ČR, jak si trh stojí a jaký bude následný vývoj.
Zobrazit článek

Ford spolu s Volkswagenem potvrdil spolupráci na užitkových autech

Již před delší dobou se objevila zpráva, hovořící o možné kooperaci mezi Volkswagenem a Fordem. Tehdy byla celá záležitost ještě ve stádiu zvěstí, jenže je tomu jen pár dní, co obě značky potvrdily dosavadní domněnky. Obě automobilky, mající už v současnosti silné postavení na trhu užitkových vozů, chtějí v nadcházejících letech společně vyvíjet pick-upy a dodávky pro globální trh.
Zobrazit článek

Opel Vivaro Life přichází s devíti místy a elektrifikovaným pohonem

Německý Opel prodělal v nedávné době poměrně zásadní změny. Celá značka se oddělila od amerického koncernu GM, aby se stala součástí francouzského koncernu PSA, sdružujícího Citroën, Peugeot a nově vzniklou značku DS. A tato změna se samozřejmě projevuje i na poli užitkových vozů.
Zobrazit článek

Aditiva: Vše, co byste měli vědět

Majitelé a provozovatelé motorových vozidel se už dlouhá léta přou s odborníky, zda by se měla aditiva používat pro spalovací motory, případně jaká by to měla být. Výrobci takových produktů totiž častokrát lákají reklamními vyjádřeními o lepším chodu motoru, příznivější spotřebě či prodloužení životnosti motoru.
Zobrazit článek

Volkswagen radí řidičům jak zůstat fit

Řadíte se k profesionálním řidičům dodávek a s nově započatým rokem jste si řekli, že začnete chodit do posilovny? Dlouhodobé sezení za volantem totiž není něco, co vaše tělo potřebuje ke správné funkci. Pro ty z vás, kteří jste tradiční novoroční předsevzetí už stihli vzdát, máme řešení. Volkswagen sestavil tréninkový plán pro řidiče, díky němuž zůstanete v kondici. A jakkoliv to vypadá jako srandovní čtení, je to bráno skutečně seriózně.
Zobrazit článek

Co je WLTP a jak se na nové homologace připravují výrobci dodávek

Momentálně se ve světě automobilů všemožně skloňuje zkratka WLTP (Worldwide Harmonised Light-Duty Vehicles Test Procedure). Ta označuje nový cyklus pro normované měření spotřeby, nahrazující staré a velmi nepřesné NEDC (New European Driving Cycle). Oproti NEDC už není WLTP čistě laboratorní, ale vedle laboratorní složky zahrnuje také měření přímo na silnici a celkové podmínky více odpovídají reálnému provozu.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz třídy X jako všestranný společník pro kempování v divočině

S obytným vozem na nějaký zajímavý terén můžete zapomenout. S pořádným pickupem si sice terén užijete, ale nedostane se vám žádného komfortu a pohodlí. A co to spojit dohromady?
Zobrazit článek

Čína představuje elektrickou dodávku Maxus EV80

Automobilový svět se postupně mění a čínské značky se snaží prosadit i na zahraničních trzích. Vhodným příkladem může být i nová dodávka Maxus EV80 navržená koncernem SAIC.
Zobrazit článek

Nový elektrobus je nejkratší vozidlo plzeňské Škodovky

Značka Škoda pochopitelně neznamená pouze osobní automobily, vyráběné v Mladé Boleslavi. Neméně důležitý je také plzeňský podnik Škoda Transportation, do jehož portfolia patří i divize Škoda Electric, vyrábějící trolejbusy a elektrobusy. A právě Škoda Electric představila před nedávnem zcela nový krátký autobus 29BB.
Zobrazit článek

Ford Transit přichází s řešením pro práci při krátkých zimních dnech

Právě dnes je vůbec nejkratší den v roce a brzké stmívání během zimních měsíců ztěžuje velké spoustě lidí jejich práci. Zejména ti, kteří používají dodávku jako pojízdnou dílnu a pracují v jejím bezprostředním okolí, bojují se zimní tmou každý den.
Zobrazit článek

Adventure Truck jako ideální vánoční dárek pro dobrodruhy

Štědrý den je téměř za dveřmi, ale vy stále nevíte, co byste si měli přát? Máme pro vás tip na šikovný dárek, o který byste měli někoho poprosit, nebo jej prostě nadělte sami sobě. Určitě nebudete litovat.
Zobrazit článek

Tatra přináší knihu o dakarském speciálu a nový kalendář

Tuzemská Tatra přichází těsně před propuknutím Vánoc s poměrně zajímavými náměty na dárky. Svým blízkým milovníkům Tatry – a takových je celá řada – můžete udělat radost třeba kalendářem s tématikou hasičských vozů, nebo zajímavou knihou, mapující život prvního dakarského speciálu z Kopřivnice.
Zobrazit článek

Holandský DAF našel své nejstarší dosud provozované vozidlo

Je tomu 90 let, co v holandském Eindhovenu vznikl první zárodek společnosti, dnes známé po celém světě jako DAF. V rámci oslav se pak současné vedení rozhodlo, že chce ve světě najít nejstarší dosud provozovaný vůz svojí výroby. Fotografií a příběhů od věrných zákazníků přišla spousta, ovšem nejstarší dosud provozovaný DAF může být pouze jeden.
Zobrazit článek

Comeback Avie nevyšel – společnost v Přelouči končí s výrobou

Česká Avia se vyráběla v pražských Letňanech do roku 2013, poté ovšem skončila a výroba byla přesunuta k novému majiteli Ashok Leyland Motors do Indie. Loni se sice výroba po pár letech vrátila do ČR, jenže nadšení ze znovuzískané automobilky, tentokrát pod křídly holdingu Czechoslovak Group (CSG), nevydrželo dlouho. Poslední vozy Avia sjedou z výrobních linek v Přelouči příští měsíc.
Zobrazit článek

Přezouvání na zimní pneu – jaké pneumatiky patří na jakou nápravu?

Někteří provozovatelé už možná poctivě přezuli hned začátkem listopadu, někteří však přípravu nechali až na moment, kdy se po ránu na autech začala objevovat první námraza. Tak či tak je tady sezóna zimních pneumatik a s ní spojená spousta otázek.
Zobrazit článek

Tesla přemýšlí o vlastní dodávce. Základem má být Mercedes Sprinter

Americká společnost Tesla Motors se nepochybně řadí k největším průkopníkům v oboru elektromobility. Nyní se navíc zdá, že se Tesla vydá další neznámou cestou. Elon Musk v jednom ze svých mnoha spekulativních tweetů naznačil, že by se automobilka mohla spojit s Mercedesem-Benz, aby spolu s ním vyvinula elektrickou dodávku.
Zobrazit článek

Volvo představuje aktivní řízení VDS

Vývoj asistenčních a bezpečnostních prvků motorových vozidel jde kupředu nezastavitelným tempem, a přestože stále slýcháme o novinkách v oblasti osobních automobilů, pozadu nezůstávají ani užitkové a nákladní vozy. Už delší dobu se k průkopníkům nových technologií na poli nákladní dopravy řadí Volvo, které v současnosti uvádí do provozu unikátní aktivní podpůrné systémy.
Zobrazit článek

Leží budoucnost dodávek v Číně? FedEx objednává čínská auta na elektřinu

Firmy s opravdu velkými flotilami užitkových vozů mají tu moc, že mohou do značné míry ovlivňovat mínění trhu. S drobným překvapením teď přichází americký zásilkový gigant FedEx, který si objednal hned tisíc dodávkových vozů jednoho typu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby se ovšem nejednalo o elektrické dodávky od nově vznikající čínské společnosti.
Zobrazit článek

Toyota představila Hilux GR Sport. Koupíte si ho jen v Brazílii

Velká SUV a pracovní pickupy jsou na území Jižní Ameriky oblíbenou volbou místních řidičů. Za vysokou popularitou obou kategorií stojí náročné podmínky a terén, který je doslova plný nezpevněných cest.
Zobrazit článek

Dekotora: Šílený tuning náklaďáků z Japonska

V moderních dobách operativních leasingů už nejsou tuningové úpravy užitkových a nákladních vozidel příliš časté. Při zavzpomínání na minulá období máme na paměti nespočet chromovaných doplňků, samolepek, plyšáků či vlajek za čelními okny. Pokud si však říkáte, že u nás vzpomínáme na „dobu přeplácanou“, pravděpodobně neznáte japonský kult Dekotora.
Zobrazit článek

Vodíkový pick-up Toyota PIE Pro umí vyrobit pizzu!

Tuningová výstava SEMA se řadí k nejdůležitějším autosalonům na území Spojených států amerických. Úpravci se každoročně předhánějí, kdo z nich nejvíce strhne pozornost návštěvníků a mnohdy to vede k až bizarním přestavbám běžných motorových vozidel.
Zobrazit článek

Svezli jsme se s novým Volkswagenem e-Crafter. Jak jezdí? A kolik stojí?

Svou českou premiéru na právě probíhajícím veletrhu E-Salon v pražských Letňanech má mimo jiné i plně elektrická dodávka e-Crafter. Ta konečně dostala svoji zaváděcí cenu, zastoupení Volkswagenu odhalilo celou řadu detailů a také jsme vůbec poprvé dostali možnost se s novou elektrickou dodávkou svézt.
Zobrazit článek

Nové Mitsubishi L200 s jízdním režimem do terénu

Trh s pickupy v Evropě v posledních letech roste a k dlouhodobým stálicím v nabídce se řadí opravdový pracant v podobě Mitsubishi L200. Jeho první generace se objevila už před čtyřiceti lety a od té doby jich vzniklo hned pět, z nichž poslední se představila v roce 2014.
Zobrazit článek

Renault Kangoo, Trafic a Master v nových speciálních edicích

Speciální edice jsou dobrým marketingovým nástrojem automobilek, jímž se snaží zaujmout novou vlnu zákazníků. V poslední době jsou si této možnosti vědomi i výrobci lehkých užitkových vozidel a postupně se snaží rozšířit své nabídky o limitované specifikace, nabízející vždy něco navíc.
Zobrazit článek

Snadné kroky, jak připravit dodávku na zimu

Chladné zimní měsíce se kvapem blíží a ještě než napadne první sníh, je dobré připravit motorová vozidla na nejnáročnější část roku. To však nekončí pouhým obutím zimních pneumatik, ale pečlivá příprava by měla obnášet několik dalších kroků, jimiž si můžete zpříjemnit a usnadnit život v nevyhnutelném mrazu.
Zobrazit článek

Vozidla přes 3,5 tuny by mohla mít povinné sledování mrtvého úhlu

Se vzestupem jízdních a bezpečnostních asistentů, kdy se třeba protikolizní asistent stává u osobních aut naprosto běžnou výbavou, sílí i snaha různých institucí učinit tyto prvky povinné. Jedna taková iniciativa vzešla z meetingu Spojených národů pro harmonizaci předpisů pro dopravu v Ženevě. Podle zdejšího návrhu by mělo být od podzimu příštího roku povinné sledování mrtvého úhlu pro vozidla nad 3,5 tuny.
Zobrazit článek

Prohlédněte si armádní a záchranné speciály Tatra

Je tomu jen pár dní, co se slavilo 100. výročí vzniku Československa. U té příležitosti se na Evropské třídě konala obrovská slavnostní přehlídka armádních a záchranných složek a diváci mohli spatřit techniku, v současnosti používanou našimi ozbrojenými složkami a záchranáři.
Zobrazit článek

Toyota slaví 50. výročí nesmrtelného Hiluxu

V automobilovém světě se rodí nové modely každým týdnem, ale i přesto v nabídce zůstávají vozy, které jsou na světě už desítky let. Vhodným příkladem může být Toyota Hilux - těžko zničitelný pickup má letos 50. výročí a japonská značka se rozhodla oslavit významný okamžik nezvyklým způsobem.
Zobrazit článek

Proč turbodiesel ztrácí výkon – 2. část

I přes nepříznivé politické a obchodní podmínky jde vývoj spalovacích motorů stále kupředu. Moderní pokročilé systémy si však umí připravit celou řadu nepříjemností, jimž jsme se začali věnovat v minulé části tohoto článku.
Zobrazit článek

Proč turbodiesel ztrácí výkon – 1. část

Přeplňované vznětové motory se staly synonymem pohonu užitkových a nákladních vozidel. Značky ve svých modelech sice ve většině případů nabízí alespoň jeden benzínový motor, ale naprostá většina zákazníků už dlouhé roky dává přednost turbodieselům.
Zobrazit článek

Co je AdBlue a k čemu slouží

Světová snaha o snížení škodlivin ve výfukových plynech motorových vozidel nutí automobilky vyvíjet nové emisní systémy. V současné době platná norma EURO 6 však u osobních a lehkých užitkových vozidel zviditelnila řešení, s nímž se provozovatelé nákladních vozidel a autobusů mohli v menší míře setkat už v předchozích letech. Vozidlo splňující nejnovější normu ke své bezproblémové funkci kromě motorové nafty vyžaduje i kapalinu AdBlue. Ptáte se, proč je látka lidově nazývaná „močovina“ důležitá?
Zobrazit článek

Pražští hasiči operují s desítkou nových vozů Scania

Je to vůbec největší obměna vozového parku za dobu fungování pražského hasičského sboru. Zásahové hasičské vozy Scania už se osvědčily při ochraně Letiště Václava Havla nebo Pražského hradu, takže deset zbrusu nových vozů právě od Scanie bylo jasnou volbou.
Zobrazit článek

Hunter RMV Predator 6.6. Armádní srdce a dobrodružná povaha

V uplynulých měsících se na trhu objevilo hned několik speciálních obytných vozů, jejichž schopnosti nekončí v jednom z mnoha kempů po celém světě. Terénní obytňáky získávají na popularitě u nadšených dobrodruhů, kteří se nezastaví před žádnou přírodní překážkou.
Zobrazit článek

Nové Mitsubishi L200 se představí 9. listopadu

Na trhu užitkových vozů sice drasticky převládají dodávky nad pick-upy „amerického“ stylu, ale i popularita aut s otevřenou korbou, rámovou konstrukcí a terénními dovednostmi pomalu stoupá. Stále více zákazníků volí pick-upy ať už na práci, nebo do role rodinného vozu, kdy je upřednostní před módními SUV.
Zobrazit článek

Ford spustil výrobu elektrické poštovní dodávky

Novinka vyráběná v německém Kolíně nad Rýnem v továrně Fordu je sice založená na podvozkové platformě Transitu, leč znak s modrým oválem na své přídi nenese. Fakticky se totiž jedná o společný projekt Fordu, společnosti StreetScooter – pracující na elektrických dodávkách, a Deutsche Post DHL.
Zobrazit článek

Máte rádi metal a dodávky? Pak je tahle přestavba T6 přesně pro vás

Optický tuning aut je obecně poměrně ošemetná kategorie. Hranice, na níž se láme vkusná úprava a nevkusný „kolotoč“ je hrozně tenká, takže dokonce i snaha profesionálních úpravců nezřídka končí fiaskem, o které nikdo nestojí. A pokud se podíváme po optickém tuningu ve světě dodávek, jsou zajímavé a pěkné úpravy ještě o to vzácnější.
Zobrazit článek

Couvání a parkování jsou klíčovými důvody nehod dodávek

Aktivní bezpečnostní systémy jsou v poslední době velké téma. Výrobci začínají montovat prvky známé z osobních vozů i do lehkých užitkových vozidel, tedy samozřejmě i do dodávek. Jedním z důvodů těchto rozhodnutí je i průzkum, ukazující překvapivý výsledek.
Zobrazit článek

Ford představuje trojici nových Transitů

Mezinárodní veletrh užitkových vozidel v Hannoveru je nejvýznamnější evropskou událostí roku v oblasti dodávek a dalších užitkových vozů. Výrobci zde každým rokem představují nejžhavější novinky a na letošním 67. ročníku zazářil hlavně Ford, který zde odhalil hned tři nové verze oblíbeného Transitu.
Zobrazit článek

Ford Trucks představuje koncept tahače zítřka

Jen relativně málokdo ví, že Ford kromě klasické dodávkové řady vstoupil na poli užitkových vozidel také do segmentu tahačů. Společnost Ford Trucks sídlící v Turecku už nabízí své produkty, sahající od tahačů přes stavební vozidla až po rozvozové náklaďáky, na celkem 25 trzích. Mezi nimi je i ten náš a společnost se chystá dále rozšiřovat. Nejprve se však potřebuje trochu zviditelnit.
Zobrazit článek

Renault EZ-PRO předpovídá užitková auta budoucnosti

Francouzský Renault patří mezi značky, které se aktivně podílejí na celkovém vývoji elektrifikovaných vozidel. V současné době zákazníkům nabízí malý osobní elektromobil Zoe či lehké užitkové vozidlo Kangoo Z.E. Automobilka se však snaží připravit na nedalekou budoucnost, o čemž svědčí i zatím poslední představený koncept.
Zobrazit článek

Skupina PSA si připsala titul mezinárodní dodávky roku

Na veletrhu užitkových vozidel v německém Hannoveru proběhlo tradiční vyhlašování ocenění International Van of the Year (IVOTY) pro rok 2019. A prestižní cenu si tentokrát odnesla hned trojice vozů, stojící na stejném základu. Řeč je o nedávno představených německo-francouzských trojčatech koncernu PSA. Tedy o Peugeotu Partner, Citroënu Berlingo Van a Opelu Combo (potažmo Vauxhallu Combo na britském trhu).
Zobrazit článek

Volkswagen I.D. Buzz Cargo je budoucností malých koncernových dodávek

Mnoho automobilek, a celý koncern Volkswagen nevyjímaje, hovoří o budoucnosti automobilismu v čistě elektrické rovině. Ačkoliv si myslíme, že výhradně elektrický pohon je utopie a skutečná budoucnost spočívá v diverzifikaci pohonů podle konkrétního zaměření, pro výhradně městský provoz by mohly být elektrické dodávky zcela ideální. A podle Volkswagenu navíc docela stylové…
Zobrazit článek

Na Nürburgringu padl nový rekord s dodávkou

Zajeté časy nejrychlejších kol na světoznámých závodních okruzích se v posledních letech staly důležitým marketingovým tahákem automobilek. Výrobci se tak snaží oslovit potenciální zákazníky a demonstrovat výkony svých aut.
Zobrazit článek

Mercedes odhalil novou řadu mikrobusů na základech Sprinteru

Až dosud se modelová řada mikrobusů značky Mercedes-Benz opírala o základy předešlé generace lehké dodávky Sprinter. Vývoj trval o něco déle, než u dodávky jako takové, nicméně nyní jdou konečně na trh novinky, postavené na zcela novém, nedávno představeném Sprinteru. Nová řada mikrobusů se rozděluje podle použití, přináší nové technologie, ale taky vyšší účinnost.
Zobrazit článek

Ford Transit přijede do Hannoveru jako hybrid

Už jen dny nás dělí od otevření bran 67. ročníku nejvýznamnějšího veletrhu užitkových vozidel – IAA Hannover. Výrobci se zde chystají předvést to nejlepší ze svých modelových řad a výjimkou není ani Ford. Ten se zde pochlubí posíleným pick-upem Ranger Raptor, ale hlavně novou generací „dvoutunového“ Transitu a Transitem Custom v hybridním provedení.
Zobrazit článek

Opel Movano druhé generace jako ojetina

Druhá generace německého Opelu Movano se představila světu v roce 2010 a ve všech směrech byla lepší a větší než předchůdce. Dodávka vznikla ve spolupráci s francouzským Renaultem, který výsledný produkt vývoje prodával jako Master a vzhled vozů se liší pouze přední částí. Podobně jako u jiných moderních dodávek, i Movano se použitými tvary snaží přiblížit běžným osobním vozům.
Zobrazit článek

Volkswagen vyrábí užitkové vozy v Poznani již 25 let

Polská Poznaň zažila před pár dny vcelku bouřlivou oslavu. Ve výrobním závodě Volkswagen Poznaň se totiž slavilo 25 let od doby, co jeden z nejmodernějších průmyslových závodů v Polsku otevřel své brány. Z kdysi malé továrny se za čtvrt století stal jeden z nejdůležitějších výrobců užitkových vozů Volkswagen.
Zobrazit článek

Mercedes Actros vyměňuje tradiční zrcátka za zpětné kamery

Mercedes je tady se svým přepracovaný a vylepšeným tahačem a nákladním vozem Actros. Německá značka se nezdráhá označit novinku jako „nejbezpečnější, nejúspornější a nejlépe propojený tahač v historii“ a přichází s celou řadou technologických inovací, mířících všemi směry. Již na první pohled jsou patrné třeba kamery, nahrazující běžná vnější zrcátka.
Zobrazit článek

Torsus Praetorian je ultimátní terénní mikrobus

Hledáte schopný mikrobus pro vás a vaši partu přátel? Torsus Praetorian pojme až 35 lidí a projede stejný terén jako Land Rover Defender.
Zobrazit článek

Nový Mercedes-Benz Sprinter bude nabušený technologiemi

Mercedes-Benz Sprinter je dlouhodobě oblíbenou volbou podnikatelů a na český trh tento měsíc dorazí nová generace. Zákazníci se mohou těšit na rozsáhlou paletu nejnovějších technologií.
Zobrazit článek

Nepřehlédnutelné obytné dodávky z dílny Knaus Tabbert

Svět obytných dodávek v současné době prochází renesancí, jelikož se objevuje stále více zakázkově upravených počinů. Poslední představené kreace pochází z dílny německé společnosti Knaus Tabbert, která se zabývá vším, co je spojené s obytnými vozy. Přivítejte dvojici přestaveb nesoucí jména CUVolution a CUVision.
Zobrazit článek

Tesla Pickup Expedition je obytný vůz do velkého terénu

Americká automobilka Tesla se v posledních měsících potýká s výrobními problémy, jejichž následkem se stále ocitá ve finanční ztrátě. Přibližně před rokem však společnost představila elektřinou poháněný tahač Semi, na jehož základu virtuálně vznikl ultimativní obytný vůz do terénu.
Zobrazit článek

Do terénu s luxusním obytnou dodávkou Lexani LM-EXTV

Společnost Lexani Motorcars má na svém kontě jedny z nejbláznivějších a nejluxusnějších interiérů v automobilovém průmyslu. Nyní se vrací s novým zajímavým počinem, kterým je obytný vůz LM-EXTV postavený na základech Mercedesu-Benz Sprinter.
Zobrazit článek

Praktické věci, které by neměly chybět ve vaší výbavě

Vývoj jde rychlým tempem kupředu a už dávno zmizely doby, kdy provoz motorového vozidla vyžadoval přepravu výbavy drobného autoservisu. Dnešní dodávky jsou převážně spolehlivé vozy, ale i tak by se nemělo zapomínat na praktickou výbavu, která může přijít vhod v nečekaných případech.
Zobrazit článek

Volkswagen se pustil do konkurence kvůli protikolizním asistentům

Divize užitkových vozů automobilky Volkswagen vystartovala na svou konkurenci v rámci evropského trhu. Problémem jsou asistenční systémy řidiče, konkrétně systém samočinného nouzového brzdění před hrozící kolizí. Volkswagen už tyto systémy implementuje do svých vozidel, zatímco ostatní zaostávají.
Zobrazit článek

Hasičský sbor v Německu bojuje s požáry novým Unimogem

Není tomu dlouho, co se zde představil nový hasičský speciál od Tatry, určený pro boj s požáry v nepřístupných oblastech. Taky v Německu se postavili k podobné problematice čelem, ovšem coby základ zde posloužil legendární a léty prověřený Mercedes Unimog.
Zobrazit článek

Kontrola hladiny oleje detailně – jak na to?

Kontrolu množství oleje možná považujeme za naprostou banalitu, které není potřeba věnovat zase tak moc pozornosti. Jenže to je chyba. Jak se stále častěji ukazuje, spousta řidičů, byť profesionálních, v tomto tématu často trochu plave a někdy je nutné uvádět věci na pravou míru.
Zobrazit článek

Unimog z Austrálie je drsňácký obytňák do těžkého terénu

Pamatujete si na pár dní starý Volkswagen Grand California? Pěkný a velký obytňák se hodí, pokud chcete prozkoumávat zákoutí řekněme Německa či Holandska, jenže co když se rozhodnete pro trošku dobrodružnější dovolenou? S terénním Unimogem v roli obytného vozu se můžete vrhnout klidně do Amazonského pralesa!
Zobrazit článek

Volkswagen Grand California – větší obytňák konečně oficiálně

Je tomu nedlouho, co se zde objevil článek o tom, že Volkswagen potvrdil výrobu obytného vozu, postaveného na větší dodávce Crafter. Velký obytňák, představený loni ve formě konceptu California XXL, doplní v nabídce dobře známou „malou“ Californii, postavenou na platformě Transporteru.
Zobrazit článek

Tatra představuje osmikolový hasičský vůz Tigon

Tatra, Volvo Penta a Rosenbauer. To jsou tři společnosti, stojící za osmikolovým hasičským kolosem Tigon, jehož název vznikl spojením slov Tiger a Lion. Pozoruhodný vůz s vynikajícími specifikacemi má sloužit při likvidaci rozsáhlých požárů v místech, kam se běžná kolová technika už nedostane.
Zobrazit článek

Fiat Ducato druhé generace jako ojetina

Druhá generace oblíbeného Fiatu Ducato začala opouštět výrobní linku roku 1994 v italském závodě Sevel, kde zároveň začaly vnikat i jeho sourozenci v podobě Citroënu Jumper a Peugeotu Boxer. Největší odlišností jednotlivých vozů jsou rozdílné masky chladiče, přičemž Fiat disponuje vlastními specifickými motorizacemi.
Zobrazit článek

Vans Centre měsíc po spuštění: Naší prioritou jsou spokojení zákazníci!

Je tomu přibližně měsíc, co v pražských Štěrboholech otevřela své brány zbrusu nová prodejna dodávek a užitkových vozů z druhé ruky. Vans Centre – společnost dříve známá jako AC Dodávky – se rozhodla aplikovat zcela nové přístupy, na tomto trhu v rámci České republiky dosud neprobádané. Jak se daří po „záběhu“ jsme se zeptali Tomáše Kachyni, ředitele společnosti.
Zobrazit článek

Jak snížit spotřebu paliva vaší dodávky

Provozování dodávky se v dnešních letech neřadí k nákladným záležitostem, ale i přesto je při jejím používání nejdražším účtem ten za palivo. Přestože moderní motory umí dosáhnout velmi příznivé spotřeby, existují možnosti dalšího zlepšení.
Zobrazit článek

Volkswagen LT druhé generace jako ojetina

Druhá generace Volkswagenu LT přišla na trh v roce 1996 a během desetileté produkce se těšila velké oblibě. Úspěchu velké dodávky pomohl i vývoj ve spolupráci s Daimlerem, který ji nabízel jako Mercedes-Benz Sprinter. Konstruktéři při návrhu vozu vsadili na jednoduše tvarovanou karoserii nabízející bohatý vnitřní prostor.
Zobrazit článek

Je budoucnost ve vodíku? Mercedes představuje koncept F-Cell

Na co budou jezdit dodávky v budoucnu? Právě tohle ožehavé téma vzbuzuje bouřlivou diskuzi už roky a jak začíná být pomalu jasné, že absolutní nadvládá naftových motorů pomalu opadne, postupně vyrůstají nové a alternativní metody pohonu. Vedle již ověřeného zemního plynu CNG, protěžuje se zejména ve městech stále častěji elektrická energie, ovšem budoucností by mohl být i vodík.
Zobrazit článek

Diagnostika motoru vlastními silami – vstřikovače a kouř z výfuku

V minulém díle našeho malého seriálu o opravách motorů jsme se podívali na to, jak se popasovat s diagnostikou řídících jednotek přes diagnostickou zdířku, ale taky na to, jak odhalit vadné turbodmychadlo, únik plnícího tlaku a jak se mohou jednotlivé problémy projevit.
Zobrazit článek

Diagnostika motoru vlastními silami – OBD a turbodmychadla

Nové technologie se v automobilovém průmyslu objevují téměř každým dnem a složitost jednotlivých vozů se krok za krokem zvyšuje. Ruku v ruce s tím však nejde velká část servisů, z nichž zaostávají hlavně ty menší, které si mnohdy nemohou dovolit pořízení specializovaného vybavení pro diagnostiku a řešení závad často končí až příliš jednoduchou metodou pokus-omyl.
Zobrazit článek

Opel Combo Van je posledním malým modelem francouzské trojice

Je tomu jen pár dní, co jsme si postupně představili užitkové varianty Citroënu Berlingo a Peugeotu Partner. Nyní přibývá z Rüsselsheimu ještě poslední kousek skládačky v podobě Opelu Combo Van. Německá automobilka ve francouzském vlastnictví představuje svůj vůz v celkově páté generaci.
Zobrazit článek

Volkswagen Transporter T5 jako ojetina

Volkswagen Transporter se dlouhodobě řadí k nejoblíbenějším dodávkovým vozům na trhu a v roce 2003 přišla na trh jeho pátá generace s interním označením T5. Podobně jako u předchozích generací byl i T5 univerzální pracant, který se kromě užitkové verze nabízel také ve variantě pro přepravu osob. Díky tomu se stal zase o něco kultivovanějším autem.
Zobrazit článek

Volkswagen potvrdil sériovou podobu obytného Crafteru California XXL

Volkswagen má s obytnými vozy na základech dodávky dlouhou historii. Model California, postavený na Transporteru, je aktuálně v celkem čtvrté generaci a má na kontě přes 100 000 prodaných kusů, což z něj dělá nejoblíbenější obytňák planety. Taková popularita přináší jistý potenciál a Volkswagen se proto pouští směrem ještě většího auta.
Zobrazit článek

Chladírenské vozy. Na co všechno lze ve světě transportního chlazení narazit

Přeprava nákladu v užitkovém voze znamená mnohdy pochopitelně i péči o zboží v průběhu samotného transportu. Zejména při přepravě potravin se často vyskytuje nutnost tyto potraviny chladit, případně dokonce mrazit.
Zobrazit článek

Volkswagen Crafter první generace jako ojetina

Přestože je trh s dodávkovými vozidly vskutku rozsáhlý, v případě největších zástupců je výběr poměrně malý a častou volbou podnikatelů se stává oblíbené Iveco Daily či Mercedes-Benz Sprinter. Podobný přepravní prostor však dokáže nabídnout i Volkswagen Crafter, který je s Mercedesem technicky spřízněný a je nástupcem modelu LT.
Zobrazit článek

Nový Citroën Berlingo Van oficiálně

Francouzský koncern PSA před nedávnem uvedl trojici malých užitkových vozů. Včera jsme vám ukázali Peugeot Partner, který se ukázal světu jako první. Citroën však nenechal své zákazníky dlouho čekat a po několika hodinách od představení Peugeotu odhalil i svůj výsledek společného vývoje, jímž je nové Berlingo.
Zobrazit článek

Nový Peugeot Partner oficiálně

PSA nedávno ukázalo světu trojici rodinných modelů, sdílejících jednotnou techniku – jde o Peugeot Rifter, Citroën Berlingo a Opel Combo Life. Jak je ovšem zvykem, přibývají k osobním variantám také užitkové verze. Jako první ukázal svého malého pracanta Peugeot, věrný klasickému názvu Partner. Prakticky ten samý den se ještě vytasil Citroën se svým Berlingem, na nějž se podíváme samostatně později.
Zobrazit článek

Dodge RAM jako ojetina

V Americe bylo vždy všechno tak nějak větší, což platí i o pick-upech. Kategorie v Evropě donedávna zastupovaná auty jako Opel Combo se postupně rozrůstá i na starém kontinentu, kde jsou největšími zástupci Nissan Navara či Volkswagen Amarok. Ti jsou však stále menší než americké výrobky, které se k nám dováží výhradně formou individuálního dovozu. My jej potom uvádíme jako drobnou zajímavost a alternativu k běžným dodávkám „evropského střihu“.
Zobrazit článek

Ford a Volkswagen budou vyvíjet dodávky společně

Vývoj osobních a užitkových aut se s nástupem nových předpisů a technologií prodražuje a automobilky hledají způsob, jakým snížit potřebné náklady. Pro zvýšení výnosnosti investic tak vznikají dohody o spolupráci jednotlivých značek.
Zobrazit článek

Ford Transit Connect první generace jako ojetina

Transit se dlouhodobě řadí k nejoblíbenějším dodávkám na evropském trhu a Ford se v roce 2002 rozhodl oslovit širší spektrum zákazníků, když představil jeho nejmenší variantu Connect. Ta byla v první generaci vyráběná až do roku 2013. Tehdy nový model nahradil malou dodávku Courier vycházející z Fiesty a zároveň se stal duchovním nástupcem Escortu Van.
Zobrazit článek

Mercedes ukazuje první snímky z testování minibusu

Nová generace Sprinteru, představená letos v únoru, byla pro německou automobilku ohromným krokem vpřed. Sprinter nahradil předchozí generaci v celém spektru nabízených variant, ovšem zatím stále s výjimkou jedné. Posledním chybějícím článkem je minibus.
Zobrazit článek

Iveco Daily čtvrté generace jako ojetina

Mezi nejoblíbenější velké dodávky se jednoznačně řadí Iveco Daily, jehož čtvrtá generace přišla na trh v roce 2006 a vyráběla se následujících pět let. K velkým lákadlům přepracovaného modelu patřil i nový design navržený Giorgettem Giugiarem, s nímž se Daily řadilo k nejlépe vypadajícím dodávkám na trhu.
Zobrazit článek

Nissan představuje nové obytňáky. Pohání je i elektřina

Nissan na květnové výstavě Madrid Motor Show 2018 odhalil novou nabídku obytných vozů, s nimiž cílí exkluzivně na španělský trh. Trojice nových modelů je založena na dodávkových modelech NV300 a NV200, přičemž druhá zmíněná bude k dispozici i s čistě elektrickým pohonem a nese jméno e-NV200.
Zobrazit článek

Renault uvádí na český trh inovované Kangoo Z.E

Elektrická řada automobilky Renault prodělala modernizaci a spolu s osobním modelem Zoe, míří na český trh i vylepšená dodávka Kangoo Z.E. Ta je na vybraných světových trzích od roku 2012 a ještě ten rok dostala také ocenění „International Van of the Year“.
Zobrazit článek

Honda představuje koncept Civicu Type-R Pickup Truck

Sportovní rychlý hatchback Honda Civic Type-R si během své dlouholeté historie vybudoval zvučné jméno. Tým specialistů z továrny ve Swindonu se rozhodl připravit dosud neviděnou speciální podobu, která vznikla pod krycím jménem „Project P“.
Zobrazit článek

Historie: Iveco Daily

Iveco Daily patří na našem trhu mezi nejpoptávanější modely, a proto jsme si řekli, že by bylo vhodné věnovat pár odstavců samostatně jeho historii. Ta se táhne už slušnou řádku let od roku 1978 a univerzální italská dodávka si za tu dobu vydobyla pevné místo na trhu, podložené spoustou příznivců.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz odhaluje specifikace elektrického eSprinteru

Elektrifikace vozového parku je u Mercedesu vážná věc. Německý výrobce se zavázal, že v následujících letech nabídne každý model svého portfolia také v elektrické variantě a po střední dodávce eVito následuje i větší eSprinter. V dohledné době potom přibude ještě eCitan.
Zobrazit článek

Peugeot Boxer druhé generace jako ojetina

Fiat a koncern PSA spolupracují na vývoji dlouhé roky a druhá generace Peugeotu Boxer, vyráběná mezi lety 2006 a 2014, byla jejich třetím společným dodávkovým vozem, který se téměř okamžitě stal velmi žádaným. Favorit mezi lehkými užitkovými vozy vyjel na trh v mnoha provedeních a kromě plechové dodávky byl k dostání i v podobě proskleného mikrobusu pro přepravu osob, či valníku.
Zobrazit článek

Opel Vivaro první generace jako ojetina

Opel Vivaro první generace, vyráběný v letech 2001-2014, se na území České republiky řadí k oblíbeným modelům. Německá značka jej připravila ve spolupráci s Francouzi, kteří uvedli svou verzi na trh jako podobně oblíbený Renault Trafic. Společné dílo bylo ale vyráběno i pod vlajkou Nissanu, jenž dodávku prodával s označením Primastar.
Zobrazit článek

Profil: Fiat Ducato

Ducato od italského Fiatu se řadí mezi stálice evropského trhu s velkými dodávkami. Vůz vyvinutý společnými silami koncernů FCA (Fiat-Chrysler Automobiles) a PSA (Peugeot-Citroën), se prodává coby třetí generace od roku 2006. V roce 2014 potom prodělalo Ducato rozsáhlý facelift a v inovované podobě existuje dodnes.
Zobrazit článek

Co kdyby známé automobilky vyráběly dodávky?

Nyní trochu odlehčíme. Řekněme si na rovinu, značek vyrábějících užitková auta není zase tolik, takže když se chce někdo se svou dodávkou trochu odlišit, bude jen těžko hledat model, který není na silnici běžně k vidění. Co kdyby se ale do světa dodávek pustily i automobilky, vyrábějící hlavně luxusní nebo sportovní auta?
Zobrazit článek

Kurýrní společnost UPS bude testovat nové elektrické dodávky

Již delší dobu se globální kurýrní společnost pyšní tím, že vlastní světově největší flotilu užitkových aut s alternativními pohony. Dlouhá cesta za snížením závislosti na fosilních palivech už začala a UPS zanedlouho zapojí také zbrusu nové, tentokrát čistě elektrické stroje.
Zobrazit článek

5 tipů, jak zlepšit zabezpečení dodávky

Odcizení věcí ze zaparkovaných dodávek je na denním pořádku i v méně odlehlých částech měst. Zloději chytře tuší drahé vybavení v užitkových vozech a nebojí se použít většího násilí, aby jej mohli ukrást a následně prodat. Tím dokáží velmi snadno přitížit podnikatelům, jimž nákladné vybavení pomáhá k vykonávání služeb zákazníkům.
Zobrazit článek

Profil: Hyundai H350

Na trhu s lehkými užitkovými dodávkami, kde figurují zejména zaběhnuté značky a jejich zaběhnuté modely, je H350 relativním nováčkem. Vůz přišel na trh teprve v roce 2015, aby konkuroval největším a nejuniverzálnějším dodávkám. Pro mnoho zájemců tak představuje relativně „svěží vítr“.
Zobrazit článek

Volkswagen Amarok jako ojetina

Vozidla kategorie užitkových terénních pick-upů nejsou na území České republiky úplně zaběhnutá, čemuž odpovídá i nepočetná nabídka jednotlivých modelů. Trendem oblíbeným hlavně na území Spojených států se ovšem v Evropě před osmi lety inspiroval německý Volkswagen, jehož první pokus v podobě Amaroku se řadí na špici evropské nabídky.
Zobrazit článek

Jak koupit dodávku z druhé ruky, aby byla funkční a stála tak akorát

Je to problém, jenž řeší celá řada podnikatelů dnes a denně: kvůli převozu zboží či materiálu je potřeba koupit dodávku, ovšem nákup ideálního vozu je vždy z nějakého důvodu svízelný. Většina podnikatelů sáhne po dodávce z druhé ruky, jenže jaké opotřebení vozu je ještě v normě a jaké už za hranou zdravého rozumu?
Zobrazit článek

Ford vrací na trh užitkovou Fiestu Van

Ulice evropských metropolí bývají na klasickou dodávku mnohdy dost úzké, a proto musí přijít ke slovu obratnější a kompaktnější vůz, schopný i přes malé rozměry převézt maximum možného nákladu. Jednou ze stálic tohoto segmentu je i Fiesta Van, která se poprvé objevila již v sedmdesátých letech.
Zobrazit článek

Iveco Daily třetí generace jako ojetina

Iveco Daily se vždy řadilo do nabídky velkých dodávek, stejně jako třeba Mercedes-Benz Sprinter a další vozidla podobných rozměrů. Verze vyráběná mezi lety 2000-2006 se stala již třetí generací a oproti svým předchůdcům se nesla v duchu výrazného technického pokroku. Spolu s modernizací a turbodmychadlem přeplňovanými motory zmizelo z názvu označení TurboDaily, jenž bylo v případě minulých generací výsadou exemplářů s turbomotorem.
Zobrazit článek

Toyota Land Cruiser se představuje v užitkové podobě LCV

Pokud podnikáte v hůře přístupných oblastech, může se stát, že marně hledáte užitkové vozidlo schopné projet středně těžký terén. Toyota si je problematiky vědoma a poprvé v historii představila Land Cruiser v užitkové variantě, připravené divizí LCV (Light Commercial Vehicle).
Zobrazit článek

Volkswagen Amarok se představuje v nové výkonnější podobě

Volkswagen po dlouhých měsících od představení konceptu Amarok Exclusive konečně ukázal sériovou podobu nejvýkonnější specifikace. Jejím hlavním tahákem je opravdu velká porce hnací síly. Novinka tak udělá radost firemním i soukromým zákazníkům, kteří od pickupu vyžadují pořádný výkon a užitnou hodnotu.
Zobrazit článek

Citroën Jumpy druhé generace jako ojetina

Citroën Jumpy druhé generace přišel na trh v roce 2007 a značka jej připravila ve spolupráci s Peugeotem (Expert) a Fiatem (Scudo). Kompaktní dodávka se v nabídce zařadila pod větší Jumper a byla k mání ve dvou karosářských variantách – v podobě nákladní dodávky a dodávky pro přepravu cestujících. Oproti minulé generaci se pyšní vyšší nosností, dosahující 1 000 – 1 200 kilogramů, což je o přibližně 300 kilogramů více oproti předchůdci.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz Sprinter druhé generace jako ojetina

Mercedes-Benz Sprinter se na českém trhu řadí k oblíbeným dodávkovým vozidlům a jeho druhá generace oproti svému předchůdci výrazně povyrostla v ohledech rozměrů i obliby. Čím ale Sprinter vyráběný od roku 2006 do letoška vyniká, to je široká nabídka různých provedení. Možnosti sahají od klasického skříňového provedení s různými typy zasklení, přes valník a mikrobus až k samostatnému podvozku, na nějž lze namontovat libovolnou nástavbu. Podvozek byl k dispozici s jednoduchou nebo dvojitou kabinou, do níž usedla až šestice pasažérů. Sprinter byl dostupný ve třech provedeních rozvoru, třech výškách kabiny a v základní variantě taktéž ve dvou úrovních nosnosti.
Zobrazit článek

10 kroků, kterými snadno připravíte dodávku na jaro

Letošní zima byla opravdu dlouhá a ve svém závěru i krutá. Období sněžení a mrazu vytváří velkou zátěž na motorová vozidla, která s příchodem jara vyžadují pravidelnou údržbu. Připravili jsme tak pro vás 10 kroků, za jejichž pomoci velmi snadno odhalíte veškeré problémy, jenž může zimní období na autech a dodávkách způsobit.
Zobrazit článek

Profil: Iveco Daily

Pro Italské Iveco, spadající do koncernu Fiat Chrysler Automobiles, platí Daily coby nejmenší model z nabídky. Podstatnou část katalogu totiž tvoří náklaďáky a tahače o celkové hmotnosti nad 6,5 tuny, ovšem i tak dělá Daily u Iveca nezanedbatelné procento prodejů.
Zobrazit článek

Ford Transit třetí generace jako ojetina

Aktuální Ford Transit čtvrté generace je na našem trhu od roku 2014, nicméně ve velkém se na našich silnicích stále objevuje třetí generace před faceliftem (občas také označovaná jako šestá generace), která je zároveň i populární levnou ojetinou.
Zobrazit článek

MAN eTGE je novou elektrickou dodávkou do města

Automobilka MAN je sice běžně známá hlavně coby výrobce těžkých užitkových aut a autobusů, ale před časem se v rámci partnerství s Volkswagenem pustila také na pole klasických dodávek. Konkrétně vznikl model TGE, jenž je koncernovým sourozencem Crafteru. A stejně jako Crafter se TGE nabídne i v elektrické verzi.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz představuje plány pro elektrifikaci a výkonnější třídu X

Divize užitkových vozidel Mercedes-Benz Vans chce do firem dodávat celková logistická řešení, což bude v brzké době nezbytně znamenat velký příklon k elektromobilitě. Na druhé straně se ale objevuje také třída X s novým vznětovým šestiválcem.
Zobrazit článek

Profil: Ford Transit a Tourneo Custom

Jak bylo zmiňováno již v profilu velkého „plnotučného“ Transitu, velká dodávka od Fordu má dokonce i pár menších sourozenců. Druhé největší modely nesou v nabídce přídomek Custom a jedná se o čistě užitkový Transit Custom, ale i o luxusně pojaté Tourneo Custom. Oba vozy se navíc dočkaly modernizace pro rok 2018.
Zobrazit článek

Mechanici Volkswagenu budou při servisních úkonech používat rozšířenou realitu

Systém rozšířené či dokonce virtuální reality se asi nejvíce aplikuje u her a dalších forem zábavy. Postupně si však probíjí cestu i do „vážnějších“ odvětví a tak Volkswagen spouští pilotní program, v jehož rámci testuje rozšířenou realitu při opravách svých dodávek.
Zobrazit článek

Chevrolet se s novými modely Silverado vrací na pole užitkových aut

Tato zpráva se sice evropského trhu nijak nedotýká, ale i přesto je zajímavostí, že se koncern General Motors rozhodl vrátit na pole středně těžkých užitkových vozidel, vybavených holým podvozkem pro užitné nástavby nebo korby.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz testuje nové elektrické Vito u Severního pólu

Elektromobily obecně vzbuzují u potenciálních zákazníků spoustu otázek, z nichž mnoho se týká zimního provozu. Lidé se ptají jak bude elektromobil topit, jak se budou baterie vypořádávat s mrazy a jak si elektromotor poradí se sníženou přilnavostí. Všechny obavy se nyní snaží vyvrátit Mercedes.
Zobrazit článek

Profil: Renault Master

Francouzský Renault Master, potažmo jeho německý bratr Opel Movano, je na trhu v současné podobě již od roku 2010, takže se řadí mezi služebně starší modely. I přesto je však poptávka stále slušná, a skrz různá dílčí vylepšení během lét, zůstává Master stále aktuální. Na druhou stranu v oblasti technologií a výbavy mírně stagnuje
Zobrazit článek

GMC představuje první korbu z karbonových vláken

Američané milují svoje terénní pick-upy a lokální značky se předhání v tom, kdo nabídne více užitné hodnoty, ale i technologií a stylu. Velký náskok před ostatními si teď vybudovala automobilka GMC, představující novou generaci modelu Sierra. Ta je opět luxusní verzí sourozeneckého Chevroletu Silverado.
Zobrazit článek

Tatra ukázala Phoenix Euro 6 pro rok 2018

Kopřivnická Tatra představila nejnovější provedení nákladních vozidel Tatra Phoenix Euro 6, vylepšené pro rok 2018. Novinka slibuje být tišší, úspornější, sofistikovanější a také schopnější díky vyšší užitečné hmotnosti pro nástavbu nebo náklad.
Zobrazit článek

Profil: Volkswagen Crafter

Crafter přišel poprvé na trh v roce 2006, kdy se jednalo o společný produkt Volkswagenu a Mercedesu. Aktuální druhá generace, prodávaná od roku 2016, už spolupráci s Mercedesem nepodléhá a jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, který se začal prodávat i coby „dvojče“ MAN TGE.
Zobrazit článek

Nissan má velké plány s Navarou – vznikne ostrá verze a sedmimístné SUV

Terénní pick-up Nissan Navara je jednou ze stálic tuzemského trhu v tomto specifickém odvětví. Mnoho zákazníků, zejména z řad lesníků a myslivců, má pro off-road s velkou korbou celou řadu využití a Nissan plánuje, že by Navaře o něco rozšířil portfolio.
Zobrazit článek

Profil: Mercedes-Benz Sprinter třetí generace

Třetí generace velké dodávky od Mercedesu se představila teprve na začátku února letošního roku. Přesto je však docela jisté, že novinka půjde ve šlépějích svých předchůdců a bude se tedy jednat o prodejní úspěch. Za 23 let prodal Mercedes přes 3,4 milionu Sprinterů v nejrůznějších provedeních.
Zobrazit článek

Elektrický Renault Master ZE bude mít reálný dojezd 120 kilometrů

Celým světem aut, ať už osobních, či užitkových, hýbe v posledních letech téma elektrifikace. Vizi elektrických vozidel se nevyhýbá ani Renault, který po osobních modelech představuje i středně velkou dodávku Master ZE, provozovanou výhradně na elektrický pohon.
Zobrazit článek

Profil: Ford Transit

Ford Transit je absolutní stálicí z dílen Fordu. Budeme-li počítat i stařičký Taunus Transit z roku 1953, je dodávka od Fordu ve výrobě již 65 let a za tu dobu dospěla až do aktuální čtvrté generace, prodávané na našem trhu od roku 2014.
Zobrazit článek

Citroen Berlingo třetí generace

Berlingo je coby malá „osobní dodávka“ ilustrováno zejména jako vůz pro velké rodiny, který však v případě potřeby zvládne zastat i roli schopného pracanta. Aktuální třetí generace jde do prodeje v druhé polovině letošního roku a posunula se směrem vpřed v oblasti technologií i prostornosti.
Zobrazit článek
 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->