Toyota Land Cruiser se představuje v užitkové podobě LCV

Zpět na kategorii


Pokud podnikáte v hůře přístupných oblastech, může se stát, že marně hledáte užitkové vozidlo schopné projet středně těžký terén. Toyota si je problematiky vědoma a poprvé v historii představila Land Cruiser v užitkové variantě, připravené divizí LCV (Light Commercial Vehicle).

Dle slov Garetha Matthewse, manažera divize Toyota LCV, nový model kombinuje výborné terénní vlastnosti Land Cruiseru s užitností, a v nabídce se zařadí po boku pickupu Hilux a středně velké dodávky Proace. Land Cruiser, který se za dlouhá desetiletí proslavil svými jízdními vlastnostmi v lehkém i těžkém terénu, nabídne v nové podobě zájemcům solidní výkony a vysokou úroveň kvality.

Bytelný praktický offroad ve svých útrobách uveze až 756 kilogramů a na závěsném zařízení utáhne brzděný přívěs o celkové hmotnosti 3 tuny. K takovým výkonům mu pomůže 2,8-litrový motor D-4D, spárovaný se šestistupňovou manuální převodovkou. Hodnota nejvyššího výkonu dosahuje 175 koní a točivý moment vzroste až na 420 Nm v případě SWB (krátký rozvor) a 450 Nm v případě LWB (dlouhý rozvor). O rozpohybování vozidla se stará pohon všech kol.

Nákladový prostor Land Cruiseru je vybaven plochou podlahou, která je protiskluzová. Kabina posádky je od nákladového prostoru oddělena kovovou přepážkou s poklopem v horní části. Náklad lze do prostoru umístit zadními výklopnými dveřmi, v případě pětidveřové varianty pak lze využít pár zadních dveří. Okna v zadní polovině karoserie byla vyjmuta a nahrazena panely v barvě karoserie.

Cestující v interiéru si v užitkové variantě budou moci užít stejný komfort, jako v běžném modelu. Nabídka výbavy zahrnuje například klimatizaci, tempomat nebo audiosystém se šesti reproduktory, CD přehrávačem a možností připojení přes Bluetooth, AUX či USB. K dispozici jsou i bezpečnostní a asistenční systémy, k nimž patří například Multi-Terrain ABS, Active Traction Control, stabilizační systém či asistent ovládání přívěsu.

Přestože si v České republice na užitkový Land Cruiser LCV nejspíše počkáme, v Anglii jej už nyní lze objednat ve dvou karosářských variantách – třídveřové verzi SWB s délkou 4 395 mm a pětidveřové verzi LWB s celkovou délkou 4 840 mm. Za SWB zákazníci zaplatí cenu v přepočtu od 800 tisíc korun, za LWB pak částku od 827 tisíc korun.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->