Vodíkový pick-up Toyota PIE Pro umí vyrobit pizzu!

Zpět na kategorii


Tuningová výstava SEMA se řadí k nejdůležitějším autosalonům na území Spojených států amerických. Úpravci se každoročně předhánějí, kdo z nich nejvíce strhne pozornost návštěvníků a mnohdy to vede k až bizarním přestavbám běžných motorových vozidel.

Návštěvníky letošního ročníku zaujala jedinečná Toyota Tundra připravená ve spolupráci mezi americkým zastoupením Toyoty a řetězcem rychlého občerstvení Pizza Hut. Velký pickup byl totiž přestavěn do podoby pojízdné pizzerie.

„Mobilní továrna na pizzu“, jak tvůrci vozu přezdívají, vychází z modelu Tundra SR5, z jehož karoserie byly odstraněny veškeré zbytečnosti a původní motor byl vyměněn za vodíkový článek převzatý z Toyoty Mirai.

Rozměrná korba byla přepracována po podoby pojízdné kuchyně a je schopna upéct a zabalit předpřipravené pizzy za méně než sedm minut. Ve výbavě nechybí zařízení jako chladnička, počítačem řízená kloubová robotická ramena či přenosná trouba.

Pohon bezproblémovou vodíkovou jednotkou zajišťuje, že veškeré pizzy budou šetrné k životnímu prostředí a zbavené nežádoucích částic. Na závěr zbývá se zeptat: Zůstal pickup stále praktický? Podle nás je dokonce praktičtější, než kdy dřív!

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->