Nové Mitsubishi L200 s jízdním režimem do terénu

Zpět na kategorii


Trh s pickupy v Evropě v posledních letech roste a k dlouhodobým stálicím v nabídce se řadí opravdový pracant v podobě Mitsubishi L200. Jeho první generace se objevila už před čtyřiceti lety a od té doby jich vzniklo hned pět, z nichž poslední se představila v roce 2014.

Mitsubishi se snaží nezaostat za konkurencí a pro svůj úspěšný model připravilo facelift, který jde více do hloubky. Japonci se v posledních letech řadí k odvážným designérům a model L200 výrazně přepracovali, což lze snadno zpozorovat na agresivní přídi, jejíž tvary připomínají nejnovější SUV nabídky Eclipse Cross.

Zadní část pickupu se naopak drží při zemi a modernizují ji pouze nové světlomety a přepracovaný zadní nárazník. Změnou, s níž se v případě faceliftů setkáváme málokdy, jsou přemodelované rozšířené blatníky.

Bezpečnost jízdy se nezanedbává ani v kategorii lehkých užitkových vozů a Mitsubishi přidává řadu bezpečnostních prvků. Systém Ultrasonic Misacceleration Mitigation pro zmírnění kolizí nyní umí rozpoznávat jiná auta či osoby před vozidlem, k čemuž využívá ultrazvukového radaru. Když zjistí hrozící kolizi například při vjíždění do garáže nebo při vyjíždění, prostě nedovolí přidat plynový pedál. Nově se ve výbavě objevuje i hlídání mrtvého úhlu a asistent Rear Cross Traffic Alert, zabraňující srážkám s vozidly při couvání.

Značka si je vědoma, že majitelé využívají L200 s pohonem všech kol v náročných podmínkách a jeho novou podobu vybavila novým jízdním režimem do terénu. Přednastavené módy Gravel, Mud/Snow, Sand a Rock upraví řízení motoru, převodovky a brzd tak, aby omezily prokluz kol a zlepšily trakci při různorodých jízdních podmínkách.

Detaily změn v útrobách karoserie jsou ale zatím tajemstvím. Oficiální vyjádření značky uvádí, že došlo k výměně pětistupňové automatické převodovky za šestistupňovou, jež údajně nabízí jemnější změnu rychlostních stupňů a lepší jízdní výkon. O pohon se však bude i nadále starat turbodieselový čtyřválec o objemu 2,4 litru. Standardní pohon zadní nápravy doplní připojitelný pohon všech kol, ovládaný spínačem v interiéru a na přání doplněný o redukční převod. Zavěšení kol se dočkalo výkonnějších brzd vpředu a zesílených tlumičů vzadu.

Nové Mitsubishi L200 vstoupí do výroby koncem tohoto týdne v Thajsku a bude prodáváno ve více než 150 zemích po celém světě, někde také pod názvem Triton. Česká republika na seznamu trhů samozřejmě nechybí.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->