Nové Mitsubishi L200 se představí 9. listopadu

Zpět na kategorii


Na trhu užitkových vozů sice drasticky převládají dodávky nad pick-upy „amerického“ stylu, ale i popularita aut s otevřenou korbou, rámovou konstrukcí a terénními dovednostmi pomalu stoupá. Stále více zákazníků volí pick-upy ať už na práci, nebo do role rodinného vozu, kdy je upřednostní před módními SUV.

Dále nadzvednout popularitu této kategorie by mohla i chystaná nová generace Mitsubishi L200, prodávaného v některých koutech světa pod názvem Triton. První generace Tritonu se přitom představila přesně před 40 lety a s tímto výročím slaví zároveň i velmi solidní prodeje. Na celém světě se za čtyři dekády prodalo přes 4,7 milionů kusů.

K nám se vůz coby L200 dostal poprvé v roce 1993 a v současnosti se zde prodává jeho celkově pátá generace. Na stejných základech mimochodem stojí i „poitalštěná“ verze Fiat Fullback. Přestože prodeje L200 právě netáhnou ekonomiku značky Mitsubishi, prodalo se od začátku roku na našem trhu 226 aut, což znamená třetí pozici v rámci dané kategorie. Úspěšnější je pouze Ford Ranger, následovaný Toyotou Hilux.

Jenže Mitsubishi chystá frontální útok a jak již bylo řečeno, představí co nevidět novou šestou generaci. Oficiální odhalení proběhne dne 9. listopadu a co zatím o novém voze víme? Vlastně nic moc… Ze strany fotek nám Mitsubishi ukázalo pouze jeden záběr, kdy se L200 řítí prašnou krajinou a vyčnívá jen přední partie s moderním „bumerangem“ LED světel.

Právě LED světla jsou jistou nápovědou technologického pokroku, který u pick-upu nastane. Vedle toho má být L200 taky lépe vybavená, bezpečnější, lépe zpracovaná a dlouhodobě trvanlivější a spolehlivější. Hovoří se zároveň o vyšším výkonu, takže jsme zvědaví, jaký motor se pod rozložitou kapotou objeví. Stávající model má vznětový čtyřválec 2.4 DI-D o výkonu 113 nebo 133 kW, ovšem konkurence často sahá po víceválcových motorech s výkony nad 200 koní (147 kW). Vyvstává tedy otázka, zda se Mitsubishi vydá stejnou cestou.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->