Honda představuje koncept Civicu Type-R Pickup Truck

Zpět na kategorii


Sportovní rychlý hatchback Honda Civic Type-R si během své dlouholeté historie vybudoval zvučné jméno. Tým specialistů z továrny ve Swindonu se rozhodl připravit dosud neviděnou speciální podobu, která vznikla pod krycím jménem „Project P“.

Původní návrh Civicu Type-R byl přepracován a upraven do podoby červeného superrychlého pick-upu. Základem prototypu Project P se stalo předprodukční auto, za jehož B-sloupky byla odstraněna střecha a ze zádi vozu, kde se běžně nachází zadní sedadla a zavazadlový prostor, se stala velká ložná plocha.

Výsledné dílo bylo nalakováno do červeného odstínu Rallye Red a vozu nechybí typické velké přítlačné křídlo – jakkoliv nepůsobí na konci nákladového prostoru zrovna prakticky. Reálné využití omezuje i méně šikovný způsob otevírání zadních dveří, které se vyklápí i s křídlem směrem vzhůru. Na druhou stranu se však jedná jen o praštěný koncept, takže na drobnosti se příliš nehledí.

Po technické stránce je pick-up shodný s běžným rychlým hatchbackem a je vybavený stejným hnacím ústrojím i podvozkem. Civic Type-R zrychluje z 0 na 100 km/h za méně než šest vteřin a dosáhne rychlosti až 265 kilometrů v hodině. Nechybí ani nabídka jízdních režimů, k nimž se řadí nastavení Comfort, Sport a +R.

Honda si je jistá, že užitková verze Civicu Type-R neopustí podobu prototypu, ač na přepravu zahradní techniky od Hondy by byla jistě stylová. Inženýři však mluví o ukázce jízdních schopností svého díla, při níž jej vezmou na slavný okruh Nürburgring. Tady s ním chtějí získat rekordní čas pro nejrychlejší pick-up s pohonem předních kol.


 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->