Volkswagen Amarok se představuje v nové výkonnější podobě

Zpět na kategorii


Volkswagen po dlouhých měsících od představení konceptu Amarok Exclusive konečně ukázal sériovou podobu nejvýkonnější specifikace. Jejím hlavním tahákem je opravdu velká porce hnací síly. Novinka tak udělá radost firemním i soukromým zákazníkům, kteří od pickupu vyžadují pořádný výkon a užitnou hodnotu.

Nadupaný Amarok je k dispozici ve výbavových variantách Highline a Aventura a je poháněn vidlicovým šestiválcem 3.0 TDI, který dosahuje nejvyššího výkonu 190 kW. Při krátkodobém navýšení plnícího tlaku turbodmychadla potom jednotka dosáhne výkonu až 200 kW. Oproti dosavadnímu výkonu 165 kW tak upravený motor slibuje svižnější dynamiku, ale i vyšší tažnou sílu.

Spolu s výkonem byl navýšen i točivý moment, který povyrostl z 550 Nm na 580 Nm. Aby Amarok nabídl dostatek síly ve všech otáčkách, je nejvyšší točivý moment dostupný v rozsahu 1 400 až 3 000 otáček za minutu. V obou výbavových verzích je motor spárován s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol 4MOTION.

Aby Volkswagen odlišil nejvýkonnější specifikaci Amaroku, provedl drobné změny po vzhledové stránce. Čalounění stropu, střešních sloupků a dalších částí interiéru je v případě Amaroku Aventura vyhotoveno v titanově černé barvě. Zvolený odstín v kombinaci s černým čalouněním kůží Nappa budí dojem atraktivního a útulného vnitřního prostoru.

Zevnějšek vozu se nese ve znamení standardních dvacetipalcových kol „Talca“, nalakovaných do odstínu tmavého grafitu s leštěnými paprsky. Exkluzivitou výbavového balíčku Aventura se nově stává i zelený lak Peacock, jenž je v případě Amaroku nabízen poprvé. V nabídce zůstávají i matné laky na přání – konkrétně šedá barva Indium a modrá Ravenna.

Nového nejsilnějšího Amaroka lze objednávat již nyní. Nový motor s výbavou Highline vyjde na 1 018 610 korun, s výbavou Aventura potom na 1 237 567 korun. Úplným základem je na druhé straně slabší provedení šestiválce o výkonu 120 kW. To stojí s výbavou Trendline 691 904 korun.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->