Volkswagen LT druhé generace jako ojetina

Zpět na kategorii


Druhá generace Volkswagenu LT přišla na trh v roce 1996 a během desetileté produkce se těšila velké oblibě. Úspěchu velké dodávky pomohl i vývoj ve spolupráci s Daimlerem, který ji nabízel jako Mercedes-Benz Sprinter. Konstruktéři při návrhu vozu vsadili na jednoduše tvarovanou karoserii nabízející bohatý vnitřní prostor.

Jako řada jiných dodávek, i LT bylo k dispozici v několika různých konfiguracích. Kromě klasické skříňové dodávky s trojicí různých délek a dvojicí dostupných výšek byla k mání prosklená verze, určená k přepravě velkého počtu osob. Náročné zákazníky uspokojil samotný podvozek uzpůsobený pro montáž téměř libovolné nástavby.

Oproti konkurenčním dodávkám patří k důležitým přednostem LT nižší konstrukční hmotnost, která však není na úkor pevnosti vozu a trvanlivosti použitých dílů. Ta přispívá nejen příznivé spotřebě paliva, kvůli níž LT volí většina zákazníků, ale zároveň i jízdním vlastnostem s jistým držením stopy v zatáčkách.

Obrovskou praktičnost zajišťuje bohatě dimenzovaný nákladový prostor, jež vozu dopomáhá k maximální celkové hmotnosti 2,6-4,6 tuny v závislosti na zvolené variantě. Jízda ve Volkswagenu LT je překvapivě komfortní, na bezpečnost ale výrobce nekladl velký důraz a použitými prvky jsou pouze čelní airbagy.

Výbava

Volkswagen LT se řadí k hůře vybaveným dodávkám, jelikož je konstruovaný jako čistě pracovní vozidlo. Nadstandardní komfortní prvky v interiéru očekávat nelze a najdou se v něm pouze praktické záležitosti jako centrální zamykání či elektrické seřizování zrcátek.

Motorizace

Přestože v případě dodávek nejsou benzínové agregáty prodejním trhákem, Volkswagen jeden takový v případě LT nabízel. Byl jím řadový čtyřválec o objemu 2,3 litru disponující slušným výkonem 143 koní. Kvůli malému zájmu však byla zážehová jednotka stažená z trhu v listopadu 2001.

Stavebním prvkem nabídky byly samozřejmě vznětové motory vlastní konstrukce. Základním dieselem byl 2,5 litrový pětiválec SDI o výkonu 75 koní, který doplňoval pětiválcový motor 2.5 TDI dostupný v několika variantách. Nejméně výkonná specifikace dosahovala výkonu 83 koní, nejsilnější a zároveň nejoblíbenější pak 110 koní.

Nabídku v roce 2002 rozšířil čtyřválcový turbodiesel o zdvihovém objemu 2,8 litru ve třech variantách o výkonech od 125 do 158 koní, který se kvůli vysokému točivému momentu stal oblíbenou volbou v případě největších karosářských verzí.

Poruchy

Volkswagen LT se vyznačuje téměř bezproblémovou spolehlivostí, která je ale samozřejmě výrazně ovlivněna pravidelným servisem. K nejrizikovějším vlastnostem se řadí slabá antikorozní ochrana a raný systém vstřikování Common Rail nejvýkonnější varianty 2,8 litrového TDI.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->