Nové modely

Opel Vivaro Life přichází s devíti místy a elektrifikovaným pohonem

Německý Opel prodělal v nedávné době poměrně zásadní změny. Celá značka se oddělila od amerického koncernu GM, aby se stala součástí francouzského koncernu PSA, sdružujícího Citroën, Peugeot a nově vzniklou značku DS. A tato změna se samozřejmě projevuje i na poli užitkových vozů.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz třídy X jako všestranný společník pro kempování v divočině

S obytným vozem na nějaký zajímavý terén můžete zapomenout. S pořádným pickupem si sice terén užijete, ale nedostane se vám žádného komfortu a pohodlí. A co to spojit dohromady?
Zobrazit článek

Čína představuje elektrickou dodávku Maxus EV80

Automobilový svět se postupně mění a čínské značky se snaží prosadit i na zahraničních trzích. Vhodným příkladem může být i nová dodávka Maxus EV80 navržená koncernem SAIC.
Zobrazit článek

Nový elektrobus je nejkratší vozidlo plzeňské Škodovky

Značka Škoda pochopitelně neznamená pouze osobní automobily, vyráběné v Mladé Boleslavi. Neméně důležitý je také plzeňský podnik Škoda Transportation, do jehož portfolia patří i divize Škoda Electric, vyrábějící trolejbusy a elektrobusy. A právě Škoda Electric představila před nedávnem zcela nový krátký autobus 29BB.
Zobrazit článek

Ford Transit přichází s řešením pro práci při krátkých zimních dnech

Právě dnes je vůbec nejkratší den v roce a brzké stmívání během zimních měsíců ztěžuje velké spoustě lidí jejich práci. Zejména ti, kteří používají dodávku jako pojízdnou dílnu a pracují v jejím bezprostředním okolí, bojují se zimní tmou každý den.
Zobrazit článek

Adventure Truck jako ideální vánoční dárek pro dobrodruhy

Štědrý den je téměř za dveřmi, ale vy stále nevíte, co byste si měli přát? Máme pro vás tip na šikovný dárek, o který byste měli někoho poprosit, nebo jej prostě nadělte sami sobě. Určitě nebudete litovat.
Zobrazit článek

Holandský DAF našel své nejstarší dosud provozované vozidlo

Je tomu 90 let, co v holandském Eindhovenu vznikl první zárodek společnosti, dnes známé po celém světě jako DAF. V rámci oslav se pak současné vedení rozhodlo, že chce ve světě najít nejstarší dosud provozovaný vůz svojí výroby. Fotografií a příběhů od věrných zákazníků přišla spousta, ovšem nejstarší dosud provozovaný DAF může být pouze jeden.
Zobrazit článek

Comeback Avie nevyšel – společnost v Přelouči končí s výrobou

Česká Avia se vyráběla v pražských Letňanech do roku 2013, poté ovšem skončila a výroba byla přesunuta k novému majiteli Ashok Leyland Motors do Indie. Loni se sice výroba po pár letech vrátila do ČR, jenže nadšení ze znovuzískané automobilky, tentokrát pod křídly holdingu Czechoslovak Group (CSG), nevydrželo dlouho. Poslední vozy Avia sjedou z výrobních linek v Přelouči příští měsíc.
Zobrazit článek

Tesla přemýšlí o vlastní dodávce. Základem má být Mercedes Sprinter

Americká společnost Tesla Motors se nepochybně řadí k největším průkopníkům v oboru elektromobility. Nyní se navíc zdá, že se Tesla vydá další neznámou cestou. Elon Musk v jednom ze svých mnoha spekulativních tweetů naznačil, že by se automobilka mohla spojit s Mercedesem-Benz, aby spolu s ním vyvinula elektrickou dodávku.
Zobrazit článek

Volvo představuje aktivní řízení VDS

Vývoj asistenčních a bezpečnostních prvků motorových vozidel jde kupředu nezastavitelným tempem, a přestože stále slýcháme o novinkách v oblasti osobních automobilů, pozadu nezůstávají ani užitkové a nákladní vozy. Už delší dobu se k průkopníkům nových technologií na poli nákladní dopravy řadí Volvo, které v současnosti uvádí do provozu unikátní aktivní podpůrné systémy.
Zobrazit článek

Leží budoucnost dodávek v Číně? FedEx objednává čínská auta na elektřinu

Firmy s opravdu velkými flotilami užitkových vozů mají tu moc, že mohou do značné míry ovlivňovat mínění trhu. S drobným překvapením teď přichází americký zásilkový gigant FedEx, který si objednal hned tisíc dodávkových vozů jednoho typu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby se ovšem nejednalo o elektrické dodávky od nově vznikající čínské společnosti.
Zobrazit článek

Toyota představila Hilux GR Sport. Koupíte si ho jen v Brazílii

Velká SUV a pracovní pickupy jsou na území Jižní Ameriky oblíbenou volbou místních řidičů. Za vysokou popularitou obou kategorií stojí náročné podmínky a terén, který je doslova plný nezpevněných cest.
Zobrazit článek

Vodíkový pick-up Toyota PIE Pro umí vyrobit pizzu!

Tuningová výstava SEMA se řadí k nejdůležitějším autosalonům na území Spojených států amerických. Úpravci se každoročně předhánějí, kdo z nich nejvíce strhne pozornost návštěvníků a mnohdy to vede k až bizarním přestavbám běžných motorových vozidel.
Zobrazit článek

Svezli jsme se s novým Volkswagenem e-Crafter. Jak jezdí? A kolik stojí?

Svou českou premiéru na právě probíhajícím veletrhu E-Salon v pražských Letňanech má mimo jiné i plně elektrická dodávka e-Crafter. Ta konečně dostala svoji zaváděcí cenu, zastoupení Volkswagenu odhalilo celou řadu detailů a také jsme vůbec poprvé dostali možnost se s novou elektrickou dodávkou svézt.
Zobrazit článek

Nové Mitsubishi L200 s jízdním režimem do terénu

Trh s pickupy v Evropě v posledních letech roste a k dlouhodobým stálicím v nabídce se řadí opravdový pracant v podobě Mitsubishi L200. Jeho první generace se objevila už před čtyřiceti lety a od té doby jich vzniklo hned pět, z nichž poslední se představila v roce 2014.
Zobrazit článek

Renault Kangoo, Trafic a Master v nových speciálních edicích

Speciální edice jsou dobrým marketingovým nástrojem automobilek, jímž se snaží zaujmout novou vlnu zákazníků. V poslední době jsou si této možnosti vědomi i výrobci lehkých užitkových vozidel a postupně se snaží rozšířit své nabídky o limitované specifikace, nabízející vždy něco navíc.
Zobrazit článek

Toyota slaví 50. výročí nesmrtelného Hiluxu

V automobilovém světě se rodí nové modely každým týdnem, ale i přesto v nabídce zůstávají vozy, které jsou na světě už desítky let. Vhodným příkladem může být Toyota Hilux - těžko zničitelný pickup má letos 50. výročí a japonská značka se rozhodla oslavit významný okamžik nezvyklým způsobem.
Zobrazit článek

Pražští hasiči operují s desítkou nových vozů Scania

Je to vůbec největší obměna vozového parku za dobu fungování pražského hasičského sboru. Zásahové hasičské vozy Scania už se osvědčily při ochraně Letiště Václava Havla nebo Pražského hradu, takže deset zbrusu nových vozů právě od Scanie bylo jasnou volbou.
Zobrazit článek

Hunter RMV Predator 6.6. Armádní srdce a dobrodružná povaha

V uplynulých měsících se na trhu objevilo hned několik speciálních obytných vozů, jejichž schopnosti nekončí v jednom z mnoha kempů po celém světě. Terénní obytňáky získávají na popularitě u nadšených dobrodruhů, kteří se nezastaví před žádnou přírodní překážkou.
Zobrazit článek

Nové Mitsubishi L200 se představí 9. listopadu

Na trhu užitkových vozů sice drasticky převládají dodávky nad pick-upy „amerického“ stylu, ale i popularita aut s otevřenou korbou, rámovou konstrukcí a terénními dovednostmi pomalu stoupá. Stále více zákazníků volí pick-upy ať už na práci, nebo do role rodinného vozu, kdy je upřednostní před módními SUV.
Zobrazit článek

Ford spustil výrobu elektrické poštovní dodávky

Novinka vyráběná v německém Kolíně nad Rýnem v továrně Fordu je sice založená na podvozkové platformě Transitu, leč znak s modrým oválem na své přídi nenese. Fakticky se totiž jedná o společný projekt Fordu, společnosti StreetScooter – pracující na elektrických dodávkách, a Deutsche Post DHL.
Zobrazit článek

Máte rádi metal a dodávky? Pak je tahle přestavba T6 přesně pro vás

Optický tuning aut je obecně poměrně ošemetná kategorie. Hranice, na níž se láme vkusná úprava a nevkusný „kolotoč“ je hrozně tenká, takže dokonce i snaha profesionálních úpravců nezřídka končí fiaskem, o které nikdo nestojí. A pokud se podíváme po optickém tuningu ve světě dodávek, jsou zajímavé a pěkné úpravy ještě o to vzácnější.
Zobrazit článek

Ford představuje trojici nových Transitů

Mezinárodní veletrh užitkových vozidel v Hannoveru je nejvýznamnější evropskou událostí roku v oblasti dodávek a dalších užitkových vozů. Výrobci zde každým rokem představují nejžhavější novinky a na letošním 67. ročníku zazářil hlavně Ford, který zde odhalil hned tři nové verze oblíbeného Transitu.
Zobrazit článek

Ford Trucks představuje koncept tahače zítřka

Jen relativně málokdo ví, že Ford kromě klasické dodávkové řady vstoupil na poli užitkových vozidel také do segmentu tahačů. Společnost Ford Trucks sídlící v Turecku už nabízí své produkty, sahající od tahačů přes stavební vozidla až po rozvozové náklaďáky, na celkem 25 trzích. Mezi nimi je i ten náš a společnost se chystá dále rozšiřovat. Nejprve se však potřebuje trochu zviditelnit.
Zobrazit článek

Renault EZ-PRO předpovídá užitková auta budoucnosti

Francouzský Renault patří mezi značky, které se aktivně podílejí na celkovém vývoji elektrifikovaných vozidel. V současné době zákazníkům nabízí malý osobní elektromobil Zoe či lehké užitkové vozidlo Kangoo Z.E. Automobilka se však snaží připravit na nedalekou budoucnost, o čemž svědčí i zatím poslední představený koncept.
Zobrazit článek

Volkswagen I.D. Buzz Cargo je budoucností malých koncernových dodávek

Mnoho automobilek, a celý koncern Volkswagen nevyjímaje, hovoří o budoucnosti automobilismu v čistě elektrické rovině. Ačkoliv si myslíme, že výhradně elektrický pohon je utopie a skutečná budoucnost spočívá v diverzifikaci pohonů podle konkrétního zaměření, pro výhradně městský provoz by mohly být elektrické dodávky zcela ideální. A podle Volkswagenu navíc docela stylové…
Zobrazit článek

Mercedes odhalil novou řadu mikrobusů na základech Sprinteru

Až dosud se modelová řada mikrobusů značky Mercedes-Benz opírala o základy předešlé generace lehké dodávky Sprinter. Vývoj trval o něco déle, než u dodávky jako takové, nicméně nyní jdou konečně na trh novinky, postavené na zcela novém, nedávno představeném Sprinteru. Nová řada mikrobusů se rozděluje podle použití, přináší nové technologie, ale taky vyšší účinnost.
Zobrazit článek

Ford Transit přijede do Hannoveru jako hybrid

Už jen dny nás dělí od otevření bran 67. ročníku nejvýznamnějšího veletrhu užitkových vozidel – IAA Hannover. Výrobci se zde chystají předvést to nejlepší ze svých modelových řad a výjimkou není ani Ford. Ten se zde pochlubí posíleným pick-upem Ranger Raptor, ale hlavně novou generací „dvoutunového“ Transitu a Transitem Custom v hybridním provedení.
Zobrazit článek

Mercedes Actros vyměňuje tradiční zrcátka za zpětné kamery

Mercedes je tady se svým přepracovaný a vylepšeným tahačem a nákladním vozem Actros. Německá značka se nezdráhá označit novinku jako „nejbezpečnější, nejúspornější a nejlépe propojený tahač v historii“ a přichází s celou řadou technologických inovací, mířících všemi směry. Již na první pohled jsou patrné třeba kamery, nahrazující běžná vnější zrcátka.
Zobrazit článek

Torsus Praetorian je ultimátní terénní mikrobus

Hledáte schopný mikrobus pro vás a vaši partu přátel? Torsus Praetorian pojme až 35 lidí a projede stejný terén jako Land Rover Defender.
Zobrazit článek

Nový Mercedes-Benz Sprinter bude nabušený technologiemi

Mercedes-Benz Sprinter je dlouhodobě oblíbenou volbou podnikatelů a na český trh tento měsíc dorazí nová generace. Zákazníci se mohou těšit na rozsáhlou paletu nejnovějších technologií.
Zobrazit článek

Nepřehlédnutelné obytné dodávky z dílny Knaus Tabbert

Svět obytných dodávek v současné době prochází renesancí, jelikož se objevuje stále více zakázkově upravených počinů. Poslední představené kreace pochází z dílny německé společnosti Knaus Tabbert, která se zabývá vším, co je spojené s obytnými vozy. Přivítejte dvojici přestaveb nesoucí jména CUVolution a CUVision.
Zobrazit článek

Tesla Pickup Expedition je obytný vůz do velkého terénu

Americká automobilka Tesla se v posledních měsících potýká s výrobními problémy, jejichž následkem se stále ocitá ve finanční ztrátě. Přibližně před rokem však společnost představila elektřinou poháněný tahač Semi, na jehož základu virtuálně vznikl ultimativní obytný vůz do terénu.
Zobrazit článek

Do terénu s luxusním obytnou dodávkou Lexani LM-EXTV

Společnost Lexani Motorcars má na svém kontě jedny z nejbláznivějších a nejluxusnějších interiérů v automobilovém průmyslu. Nyní se vrací s novým zajímavým počinem, kterým je obytný vůz LM-EXTV postavený na základech Mercedesu-Benz Sprinter.
Zobrazit článek

Volkswagen se pustil do konkurence kvůli protikolizním asistentům

Divize užitkových vozů automobilky Volkswagen vystartovala na svou konkurenci v rámci evropského trhu. Problémem jsou asistenční systémy řidiče, konkrétně systém samočinného nouzového brzdění před hrozící kolizí. Volkswagen už tyto systémy implementuje do svých vozidel, zatímco ostatní zaostávají.
Zobrazit článek

Hasičský sbor v Německu bojuje s požáry novým Unimogem

Není tomu dlouho, co se zde představil nový hasičský speciál od Tatry, určený pro boj s požáry v nepřístupných oblastech. Taky v Německu se postavili k podobné problematice čelem, ovšem coby základ zde posloužil legendární a léty prověřený Mercedes Unimog.
Zobrazit článek

Unimog z Austrálie je drsňácký obytňák do těžkého terénu

Pamatujete si na pár dní starý Volkswagen Grand California? Pěkný a velký obytňák se hodí, pokud chcete prozkoumávat zákoutí řekněme Německa či Holandska, jenže co když se rozhodnete pro trošku dobrodružnější dovolenou? S terénním Unimogem v roli obytného vozu se můžete vrhnout klidně do Amazonského pralesa!
Zobrazit článek

Volkswagen Grand California – větší obytňák konečně oficiálně

Je tomu nedlouho, co se zde objevil článek o tom, že Volkswagen potvrdil výrobu obytného vozu, postaveného na větší dodávce Crafter. Velký obytňák, představený loni ve formě konceptu California XXL, doplní v nabídce dobře známou „malou“ Californii, postavenou na platformě Transporteru.
Zobrazit článek

Tatra představuje osmikolový hasičský vůz Tigon

Tatra, Volvo Penta a Rosenbauer. To jsou tři společnosti, stojící za osmikolovým hasičským kolosem Tigon, jehož název vznikl spojením slov Tiger a Lion. Pozoruhodný vůz s vynikajícími specifikacemi má sloužit při likvidaci rozsáhlých požárů v místech, kam se běžná kolová technika už nedostane.
Zobrazit článek

Je budoucnost ve vodíku? Mercedes představuje koncept F-Cell

Na co budou jezdit dodávky v budoucnu? Právě tohle ožehavé téma vzbuzuje bouřlivou diskuzi už roky a jak začíná být pomalu jasné, že absolutní nadvládá naftových motorů pomalu opadne, postupně vyrůstají nové a alternativní metody pohonu. Vedle již ověřeného zemního plynu CNG, protěžuje se zejména ve městech stále častěji elektrická energie, ovšem budoucností by mohl být i vodík.
Zobrazit článek

Opel Combo Van je posledním malým modelem francouzské trojice

Je tomu jen pár dní, co jsme si postupně představili užitkové varianty Citroënu Berlingo a Peugeotu Partner. Nyní přibývá z Rüsselsheimu ještě poslední kousek skládačky v podobě Opelu Combo Van. Německá automobilka ve francouzském vlastnictví představuje svůj vůz v celkově páté generaci.
Zobrazit článek

Volkswagen potvrdil sériovou podobu obytného Crafteru California XXL

Volkswagen má s obytnými vozy na základech dodávky dlouhou historii. Model California, postavený na Transporteru, je aktuálně v celkem čtvrté generaci a má na kontě přes 100 000 prodaných kusů, což z něj dělá nejoblíbenější obytňák planety. Taková popularita přináší jistý potenciál a Volkswagen se proto pouští směrem ještě většího auta.
Zobrazit článek

Nový Citroën Berlingo Van oficiálně

Francouzský koncern PSA před nedávnem uvedl trojici malých užitkových vozů. Včera jsme vám ukázali Peugeot Partner, který se ukázal světu jako první. Citroën však nenechal své zákazníky dlouho čekat a po několika hodinách od představení Peugeotu odhalil i svůj výsledek společného vývoje, jímž je nové Berlingo.
Zobrazit článek

Nový Peugeot Partner oficiálně

PSA nedávno ukázalo světu trojici rodinných modelů, sdílejících jednotnou techniku – jde o Peugeot Rifter, Citroën Berlingo a Opel Combo Life. Jak je ovšem zvykem, přibývají k osobním variantám také užitkové verze. Jako první ukázal svého malého pracanta Peugeot, věrný klasickému názvu Partner. Prakticky ten samý den se ještě vytasil Citroën se svým Berlingem, na nějž se podíváme samostatně později.
Zobrazit článek

Ford a Volkswagen budou vyvíjet dodávky společně

Vývoj osobních a užitkových aut se s nástupem nových předpisů a technologií prodražuje a automobilky hledají způsob, jakým snížit potřebné náklady. Pro zvýšení výnosnosti investic tak vznikají dohody o spolupráci jednotlivých značek.
Zobrazit článek

Mercedes ukazuje první snímky z testování minibusu

Nová generace Sprinteru, představená letos v únoru, byla pro německou automobilku ohromným krokem vpřed. Sprinter nahradil předchozí generaci v celém spektru nabízených variant, ovšem zatím stále s výjimkou jedné. Posledním chybějícím článkem je minibus.
Zobrazit článek

Nissan představuje nové obytňáky. Pohání je i elektřina

Nissan na květnové výstavě Madrid Motor Show 2018 odhalil novou nabídku obytných vozů, s nimiž cílí exkluzivně na španělský trh. Trojice nových modelů je založena na dodávkových modelech NV300 a NV200, přičemž druhá zmíněná bude k dispozici i s čistě elektrickým pohonem a nese jméno e-NV200.
Zobrazit článek

Renault uvádí na český trh inovované Kangoo Z.E

Elektrická řada automobilky Renault prodělala modernizaci a spolu s osobním modelem Zoe, míří na český trh i vylepšená dodávka Kangoo Z.E. Ta je na vybraných světových trzích od roku 2012 a ještě ten rok dostala také ocenění „International Van of the Year“.
Zobrazit článek

Honda představuje koncept Civicu Type-R Pickup Truck

Sportovní rychlý hatchback Honda Civic Type-R si během své dlouholeté historie vybudoval zvučné jméno. Tým specialistů z továrny ve Swindonu se rozhodl připravit dosud neviděnou speciální podobu, která vznikla pod krycím jménem „Project P“.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz odhaluje specifikace elektrického eSprinteru

Elektrifikace vozového parku je u Mercedesu vážná věc. Německý výrobce se zavázal, že v následujících letech nabídne každý model svého portfolia také v elektrické variantě a po střední dodávce eVito následuje i větší eSprinter. V dohledné době potom přibude ještě eCitan.
Zobrazit článek

Co kdyby známé automobilky vyráběly dodávky?

Nyní trochu odlehčíme. Řekněme si na rovinu, značek vyrábějících užitková auta není zase tolik, takže když se chce někdo se svou dodávkou trochu odlišit, bude jen těžko hledat model, který není na silnici běžně k vidění. Co kdyby se ale do světa dodávek pustily i automobilky, vyrábějící hlavně luxusní nebo sportovní auta?
Zobrazit článek

Kurýrní společnost UPS bude testovat nové elektrické dodávky

Již delší dobu se globální kurýrní společnost pyšní tím, že vlastní světově největší flotilu užitkových aut s alternativními pohony. Dlouhá cesta za snížením závislosti na fosilních palivech už začala a UPS zanedlouho zapojí také zbrusu nové, tentokrát čistě elektrické stroje.
Zobrazit článek

Ford vrací na trh užitkovou Fiestu Van

Ulice evropských metropolí bývají na klasickou dodávku mnohdy dost úzké, a proto musí přijít ke slovu obratnější a kompaktnější vůz, schopný i přes malé rozměry převézt maximum možného nákladu. Jednou ze stálic tohoto segmentu je i Fiesta Van, která se poprvé objevila již v sedmdesátých letech.
Zobrazit článek

Toyota Land Cruiser se představuje v užitkové podobě LCV

Pokud podnikáte v hůře přístupných oblastech, může se stát, že marně hledáte užitkové vozidlo schopné projet středně těžký terén. Toyota si je problematiky vědoma a poprvé v historii představila Land Cruiser v užitkové variantě, připravené divizí LCV (Light Commercial Vehicle).
Zobrazit článek

Volkswagen Amarok se představuje v nové výkonnější podobě

Volkswagen po dlouhých měsících od představení konceptu Amarok Exclusive konečně ukázal sériovou podobu nejvýkonnější specifikace. Jejím hlavním tahákem je opravdu velká porce hnací síly. Novinka tak udělá radost firemním i soukromým zákazníkům, kteří od pickupu vyžadují pořádný výkon a užitnou hodnotu.
Zobrazit článek

MAN eTGE je novou elektrickou dodávkou do města

Automobilka MAN je sice běžně známá hlavně coby výrobce těžkých užitkových aut a autobusů, ale před časem se v rámci partnerství s Volkswagenem pustila také na pole klasických dodávek. Konkrétně vznikl model TGE, jenž je koncernovým sourozencem Crafteru. A stejně jako Crafter se TGE nabídne i v elektrické verzi.
Zobrazit článek

Mechanici Volkswagenu budou při servisních úkonech používat rozšířenou realitu

Systém rozšířené či dokonce virtuální reality se asi nejvíce aplikuje u her a dalších forem zábavy. Postupně si však probíjí cestu i do „vážnějších“ odvětví a tak Volkswagen spouští pilotní program, v jehož rámci testuje rozšířenou realitu při opravách svých dodávek.
Zobrazit článek

Chevrolet se s novými modely Silverado vrací na pole užitkových aut

Tato zpráva se sice evropského trhu nijak nedotýká, ale i přesto je zajímavostí, že se koncern General Motors rozhodl vrátit na pole středně těžkých užitkových vozidel, vybavených holým podvozkem pro užitné nástavby nebo korby.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz testuje nové elektrické Vito u Severního pólu

Elektromobily obecně vzbuzují u potenciálních zákazníků spoustu otázek, z nichž mnoho se týká zimního provozu. Lidé se ptají jak bude elektromobil topit, jak se budou baterie vypořádávat s mrazy a jak si elektromotor poradí se sníženou přilnavostí. Všechny obavy se nyní snaží vyvrátit Mercedes.
Zobrazit článek

GMC představuje první korbu z karbonových vláken

Američané milují svoje terénní pick-upy a lokální značky se předhání v tom, kdo nabídne více užitné hodnoty, ale i technologií a stylu. Velký náskok před ostatními si teď vybudovala automobilka GMC, představující novou generaci modelu Sierra. Ta je opět luxusní verzí sourozeneckého Chevroletu Silverado.
Zobrazit článek

Tatra ukázala Phoenix Euro 6 pro rok 2018

Kopřivnická Tatra představila nejnovější provedení nákladních vozidel Tatra Phoenix Euro 6, vylepšené pro rok 2018. Novinka slibuje být tišší, úspornější, sofistikovanější a také schopnější díky vyšší užitečné hmotnosti pro nástavbu nebo náklad.
Zobrazit článek
 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->