Tatra ukázala Phoenix Euro 6 pro rok 2018

Zpět na kategorii


Kopřivnická Tatra představila nejnovější provedení nákladních vozidel Tatra Phoenix Euro 6, vylepšené pro rok 2018. Novinka slibuje být tišší, úspornější, sofistikovanější a také schopnější díky vyšší užitečné hmotnosti pro nástavbu nebo náklad.

Na první pohled se model 2018 liší hlavně barevným schématem, kdy je barva laku kontrastně kombinována s matnou a lesklou černou barvou na přídi kabiny. Design je ovšem zcela vedlejší a o dost důležitější jsou pochopitelně novinky technického rázu.

V první řadě Phoenix přijíždí s inovovanými motory řady Paccar MX-11 a MX-13. V závislosti na konkrétním typu se zvýšil točivý moment o 50 až 200 Nm a došlo i ke drobnému zlepšení výkonu. Aktuálně lze vozy objednávat ve specifikacích od 270 kW až do 390 kW.

Všechny motory dosahují maxima točivého momentu od 900 otáček za minutu, mají účinnější motorovou brzdu a samozřejmě splňují přísnou emisní normu Euro 6c. To znamená lepší emise, nižší spotřebu, ale i sníženou hlučnost chodu. Navzdory tomu ovšem systém emisní výfukové „laboratoře“ (EAS – Exhaust Aftertreatment Systém) zabírá o 40 % méně prostoru a je o 50 kilogramů lehčí.

Motory lze vybavit ručně ovládanou šestnáctistupňovou převodovkou ZF EcoSplit, nebo poloautomatickou verzí ZF TraXon, nahrazující starší AS-Tronic.

Vedle inovovaných pohonných ústrojí, přichází nový Phoenix také s pozměněným interiérem, disponujícím novými spínači a displeji pod volantem. Novinkou je i možnost vybavit vůz zesílenou přední nápravou s nosností 10 tun, zvedací nepoháněnou zadní nápravou či řízením zadních kol u provedení 10x10. Brzdy mohou být na přání kotoučové na všech kolech.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->