Prohlédněte si armádní a záchranné speciály Tatra

Zpět na kategorii


Je tomu jen pár dní, co se slavilo 100. výročí vzniku Československa. U té příležitosti se na Evropské třídě konala obrovská slavnostní přehlídka armádních a záchranných složek a diváci mohli spatřit techniku, v současnosti používanou našimi ozbrojenými složkami a záchranáři.

Největší zastoupení tady měla technika, stojící na podvozcích tradičního českého výrobce Tatra. Kopřivnická automobilka, která patří mezi nejstarší automobilky na celém světě, dodává vozy armádě, policii i hasičům a to v nepřeberném množství verzí.

Na snímcích, které se objevily v tiskové zprávě Tatry, se ukazuje několik různých vozů, přítomných během přehlídky. Asi nejzajímavější jsou tady těžké vojenské speciály na základu Tatra Force. Mezi ně patří třeba nosič minometů PRAM s pancéřovanou kabinou, přepravník multifunkčních kontejnerů, pojízdná dílna nebo přepravní valník. Na podvozku Tatra se před zraky diváků vezla také samohybná houfnice DANA s obrněnou kabinou. Středně těžké vozy armády byly zastoupeny podvozky Tatra Tactic a nechyběla ani dobře známá Tatra T 815 v různých užitkových variantách. Armádě slouží tento podvozek třeba pro nosič pontonové mostní soupravy, pro dělostřelecký radar Arthur, jako tahač těžké techniky, nakladač, dozer, cisterna či zdravotnická služba.

V roli policejních a hasičských vozů se potom ukázaly Tatry coby vozy pyrotechnické služby, jako cisternové stříkačky, sklápěče a nakladače. Premiéru před veřejností měly i hasičské speciály Tatra Force CZS 40 s pancéřovanou kabinou, sloužící pro zásahy ve vysoce rizikových prostředích.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->