Mercedes

Mercedes-Benz třídy X jako všestranný společník pro kempování v divočině

S obytným vozem na nějaký zajímavý terén můžete zapomenout. S pořádným pickupem si sice terén užijete, ale nedostane se vám žádného komfortu a pohodlí. A co to spojit dohromady?
Zobrazit článek

Tesla přemýšlí o vlastní dodávce. Základem má být Mercedes Sprinter

Americká společnost Tesla Motors se nepochybně řadí k největším průkopníkům v oboru elektromobility. Nyní se navíc zdá, že se Tesla vydá další neznámou cestou. Elon Musk v jednom ze svých mnoha spekulativních tweetů naznačil, že by se automobilka mohla spojit s Mercedesem-Benz, aby spolu s ním vyvinula elektrickou dodávku.
Zobrazit článek

Mercedes odhalil novou řadu mikrobusů na základech Sprinteru

Až dosud se modelová řada mikrobusů značky Mercedes-Benz opírala o základy předešlé generace lehké dodávky Sprinter. Vývoj trval o něco déle, než u dodávky jako takové, nicméně nyní jdou konečně na trh novinky, postavené na zcela novém, nedávno představeném Sprinteru. Nová řada mikrobusů se rozděluje podle použití, přináší nové technologie, ale taky vyšší účinnost.
Zobrazit článek

Mercedes Actros vyměňuje tradiční zrcátka za zpětné kamery

Mercedes je tady se svým přepracovaný a vylepšeným tahačem a nákladním vozem Actros. Německá značka se nezdráhá označit novinku jako „nejbezpečnější, nejúspornější a nejlépe propojený tahač v historii“ a přichází s celou řadou technologických inovací, mířících všemi směry. Již na první pohled jsou patrné třeba kamery, nahrazující běžná vnější zrcátka.
Zobrazit článek

Nový Mercedes-Benz Sprinter bude nabušený technologiemi

Mercedes-Benz Sprinter je dlouhodobě oblíbenou volbou podnikatelů a na český trh tento měsíc dorazí nová generace. Zákazníci se mohou těšit na rozsáhlou paletu nejnovějších technologií.
Zobrazit článek

Do terénu s luxusním obytnou dodávkou Lexani LM-EXTV

Společnost Lexani Motorcars má na svém kontě jedny z nejbláznivějších a nejluxusnějších interiérů v automobilovém průmyslu. Nyní se vrací s novým zajímavým počinem, kterým je obytný vůz LM-EXTV postavený na základech Mercedesu-Benz Sprinter.
Zobrazit článek

Hasičský sbor v Německu bojuje s požáry novým Unimogem

Není tomu dlouho, co se zde představil nový hasičský speciál od Tatry, určený pro boj s požáry v nepřístupných oblastech. Taky v Německu se postavili k podobné problematice čelem, ovšem coby základ zde posloužil legendární a léty prověřený Mercedes Unimog.
Zobrazit článek

Unimog z Austrálie je drsňácký obytňák do těžkého terénu

Pamatujete si na pár dní starý Volkswagen Grand California? Pěkný a velký obytňák se hodí, pokud chcete prozkoumávat zákoutí řekněme Německa či Holandska, jenže co když se rozhodnete pro trošku dobrodružnější dovolenou? S terénním Unimogem v roli obytného vozu se můžete vrhnout klidně do Amazonského pralesa!
Zobrazit článek

Je budoucnost ve vodíku? Mercedes představuje koncept F-Cell

Na co budou jezdit dodávky v budoucnu? Právě tohle ožehavé téma vzbuzuje bouřlivou diskuzi už roky a jak začíná být pomalu jasné, že absolutní nadvládá naftových motorů pomalu opadne, postupně vyrůstají nové a alternativní metody pohonu. Vedle již ověřeného zemního plynu CNG, protěžuje se zejména ve městech stále častěji elektrická energie, ovšem budoucností by mohl být i vodík.
Zobrazit článek

Mercedes ukazuje první snímky z testování minibusu

Nová generace Sprinteru, představená letos v únoru, byla pro německou automobilku ohromným krokem vpřed. Sprinter nahradil předchozí generaci v celém spektru nabízených variant, ovšem zatím stále s výjimkou jedné. Posledním chybějícím článkem je minibus.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz odhaluje specifikace elektrického eSprinteru

Elektrifikace vozového parku je u Mercedesu vážná věc. Německý výrobce se zavázal, že v následujících letech nabídne každý model svého portfolia také v elektrické variantě a po střední dodávce eVito následuje i větší eSprinter. V dohledné době potom přibude ještě eCitan.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz Sprinter druhé generace jako ojetina

Mercedes-Benz Sprinter se na českém trhu řadí k oblíbeným dodávkovým vozidlům a jeho druhá generace oproti svému předchůdci výrazně povyrostla v ohledech rozměrů i obliby. Čím ale Sprinter vyráběný od roku 2006 do letoška vyniká, to je široká nabídka různých provedení. Možnosti sahají od klasického skříňového provedení s různými typy zasklení, přes valník a mikrobus až k samostatnému podvozku, na nějž lze namontovat libovolnou nástavbu. Podvozek byl k dispozici s jednoduchou nebo dvojitou kabinou, do níž usedla až šestice pasažérů. Sprinter byl dostupný ve třech provedeních rozvoru, třech výškách kabiny a v základní variantě taktéž ve dvou úrovních nosnosti.
Zobrazit článek

Mercedes-Benz testuje nové elektrické Vito u Severního pólu

Elektromobily obecně vzbuzují u potenciálních zákazníků spoustu otázek, z nichž mnoho se týká zimního provozu. Lidé se ptají jak bude elektromobil topit, jak se budou baterie vypořádávat s mrazy a jak si elektromotor poradí se sníženou přilnavostí. Všechny obavy se nyní snaží vyvrátit Mercedes.
Zobrazit článek

Profil: Mercedes-Benz Sprinter třetí generace

Třetí generace velké dodávky od Mercedesu se představila teprve na začátku února letošního roku. Přesto je však docela jisté, že novinka půjde ve šlépějích svých předchůdců a bude se tedy jednat o prodejní úspěch. Za 23 let prodal Mercedes přes 3,4 milionu Sprinterů v nejrůznějších provedeních.
Zobrazit článek
 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->