Mercedes odhalil novou řadu mikrobusů na základech Sprinteru

Zpět na kategorii


Až dosud se modelová řada mikrobusů značky Mercedes-Benz opírala o základy předešlé generace lehké dodávky Sprinter. Vývoj trval o něco déle, než u dodávky jako takové, nicméně nyní jdou konečně na trh novinky, postavené na zcela novém, nedávno představeném Sprinteru. Nová řada mikrobusů se rozděluje podle použití, přináší nové technologie, ale taky vyšší účinnost.

Odteď až do konce roku 2019, uvede autobusová divize Mercedesu na trh celkem 20 různých mikrobusů se základem ve Sprinteru. Konkrétní modelové řady jsou čtyři a jedná se o Sprinter City, Sprinter Transfer, Sprinter Mobility, a Sprinter Travel. Vzato popořadě, řada City jsou městské autobusy pro hromadnou dopravu, Transfer jsou dále komfortnější „shuttle“ autobusy pro hotely a či soukromé přepravce, v případě Mobility jde o speciální vozy uzpůsobené pro vozíčkáře a Travel jsou pro změnu autobusy na delší turistické cesty.

Mercedes zdůrazňuje, že nové mikrobusy přebírají ze základní dodávky velkou spoustu různých technologií. Jmenovitě tisková zpráva vypichuje třeba systém infotainmentu MBUX s navigací, ovládaný skrze dotykový displej. Zásadní jsou také různé asistenty řidiče, do nichž spadá třeba panoramatický parkovací systém, zobrazující dění okolo vozu „z ptačí perspektivy“ na displeji. Prostory kabiny řidiče a přepravní prostory jsou navíc vybaveny nezávislými systémy klimatizace.

Všechny vozy stojí na čtyřech rozvorech, sahajících od 5,9 do 7,7 metru, nicméně výbava a počty sedadel se liší v závislosti na konkrétním provedení. Podle Mercedesu se mezi nejoblíbenější modely zařadí největší městský mikrobus City 75, disponující zesílenou zadní nápravou a unikátní podlahovou platformou, umožňující jednolitě nízkou podlahu v celém prostoru pro cestující. Sem se posadí hned 38 pasažérů. Největší Sprinter Mobility 45 zase umožní naložení dvou vozíků speciální plošinou a jejich umístění bok po boku ve směru jízdy.

Ještě do konce roku uvede Mercedes některé modely z řad City, Mobility a Transfer. V příštím roce se portfolio doplní a přibyde i poslední cestovní řada Travel.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->