Ford

Ford spolu s Volkswagenem potvrdil spolupráci na užitkových autech

Již před delší dobou se objevila zpráva, hovořící o možné kooperaci mezi Volkswagenem a Fordem. Tehdy byla celá záležitost ještě ve stádiu zvěstí, jenže je tomu jen pár dní, co obě značky potvrdily dosavadní domněnky. Obě automobilky, mající už v současnosti silné postavení na trhu užitkových vozů, chtějí v nadcházejících letech společně vyvíjet pick-upy a dodávky pro globální trh.
Zobrazit článek

Ford Transit přichází s řešením pro práci při krátkých zimních dnech

Právě dnes je vůbec nejkratší den v roce a brzké stmívání během zimních měsíců ztěžuje velké spoustě lidí jejich práci. Zejména ti, kteří používají dodávku jako pojízdnou dílnu a pracují v jejím bezprostředním okolí, bojují se zimní tmou každý den.
Zobrazit článek

Ford spustil výrobu elektrické poštovní dodávky

Novinka vyráběná v německém Kolíně nad Rýnem v továrně Fordu je sice založená na podvozkové platformě Transitu, leč znak s modrým oválem na své přídi nenese. Fakticky se totiž jedná o společný projekt Fordu, společnosti StreetScooter – pracující na elektrických dodávkách, a Deutsche Post DHL.
Zobrazit článek

Ford představuje trojici nových Transitů

Mezinárodní veletrh užitkových vozidel v Hannoveru je nejvýznamnější evropskou událostí roku v oblasti dodávek a dalších užitkových vozů. Výrobci zde každým rokem představují nejžhavější novinky a na letošním 67. ročníku zazářil hlavně Ford, který zde odhalil hned tři nové verze oblíbeného Transitu.
Zobrazit článek

Ford Trucks představuje koncept tahače zítřka

Jen relativně málokdo ví, že Ford kromě klasické dodávkové řady vstoupil na poli užitkových vozidel také do segmentu tahačů. Společnost Ford Trucks sídlící v Turecku už nabízí své produkty, sahající od tahačů přes stavební vozidla až po rozvozové náklaďáky, na celkem 25 trzích. Mezi nimi je i ten náš a společnost se chystá dále rozšiřovat. Nejprve se však potřebuje trochu zviditelnit.
Zobrazit článek

Ford Transit přijede do Hannoveru jako hybrid

Už jen dny nás dělí od otevření bran 67. ročníku nejvýznamnějšího veletrhu užitkových vozidel – IAA Hannover. Výrobci se zde chystají předvést to nejlepší ze svých modelových řad a výjimkou není ani Ford. Ten se zde pochlubí posíleným pick-upem Ranger Raptor, ale hlavně novou generací „dvoutunového“ Transitu a Transitem Custom v hybridním provedení.
Zobrazit článek

Ford a Volkswagen budou vyvíjet dodávky společně

Vývoj osobních a užitkových aut se s nástupem nových předpisů a technologií prodražuje a automobilky hledají způsob, jakým snížit potřebné náklady. Pro zvýšení výnosnosti investic tak vznikají dohody o spolupráci jednotlivých značek.
Zobrazit článek

Ford Transit Connect první generace jako ojetina

Transit se dlouhodobě řadí k nejoblíbenějším dodávkám na evropském trhu a Ford se v roce 2002 rozhodl oslovit širší spektrum zákazníků, když představil jeho nejmenší variantu Connect. Ta byla v první generaci vyráběná až do roku 2013. Tehdy nový model nahradil malou dodávku Courier vycházející z Fiesty a zároveň se stal duchovním nástupcem Escortu Van.
Zobrazit článek

Ford vrací na trh užitkovou Fiestu Van

Ulice evropských metropolí bývají na klasickou dodávku mnohdy dost úzké, a proto musí přijít ke slovu obratnější a kompaktnější vůz, schopný i přes malé rozměry převézt maximum možného nákladu. Jednou ze stálic tohoto segmentu je i Fiesta Van, která se poprvé objevila již v sedmdesátých letech.
Zobrazit článek

Ford Transit třetí generace jako ojetina

Aktuální Ford Transit čtvrté generace je na našem trhu od roku 2014, nicméně ve velkém se na našich silnicích stále objevuje třetí generace před faceliftem (občas také označovaná jako šestá generace), která je zároveň i populární levnou ojetinou.
Zobrazit článek

Profil: Ford Transit a Tourneo Custom

Jak bylo zmiňováno již v profilu velkého „plnotučného“ Transitu, velká dodávka od Fordu má dokonce i pár menších sourozenců. Druhé největší modely nesou v nabídce přídomek Custom a jedná se o čistě užitkový Transit Custom, ale i o luxusně pojaté Tourneo Custom. Oba vozy se navíc dočkaly modernizace pro rok 2018.
Zobrazit článek

Profil: Ford Transit

Ford Transit je absolutní stálicí z dílen Fordu. Budeme-li počítat i stařičký Taunus Transit z roku 1953, je dodávka od Fordu ve výrobě již 65 let a za tu dobu dospěla až do aktuální čtvrté generace, prodávané na našem trhu od roku 2014.
Zobrazit článek
 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->