Volkswagen

Ford spolu s Volkswagenem potvrdil spolupráci na užitkových autech

Již před delší dobou se objevila zpráva, hovořící o možné kooperaci mezi Volkswagenem a Fordem. Tehdy byla celá záležitost ještě ve stádiu zvěstí, jenže je tomu jen pár dní, co obě značky potvrdily dosavadní domněnky. Obě automobilky, mající už v současnosti silné postavení na trhu užitkových vozů, chtějí v nadcházejících letech společně vyvíjet pick-upy a dodávky pro globální trh.
Zobrazit článek

Volkswagen radí řidičům jak zůstat fit

Řadíte se k profesionálním řidičům dodávek a s nově započatým rokem jste si řekli, že začnete chodit do posilovny? Dlouhodobé sezení za volantem totiž není něco, co vaše tělo potřebuje ke správné funkci. Pro ty z vás, kteří jste tradiční novoroční předsevzetí už stihli vzdát, máme řešení. Volkswagen sestavil tréninkový plán pro řidiče, díky němuž zůstanete v kondici. A jakkoliv to vypadá jako srandovní čtení, je to bráno skutečně seriózně.
Zobrazit článek

Co je WLTP a jak se na nové homologace připravují výrobci dodávek

Momentálně se ve světě automobilů všemožně skloňuje zkratka WLTP (Worldwide Harmonised Light-Duty Vehicles Test Procedure). Ta označuje nový cyklus pro normované měření spotřeby, nahrazující staré a velmi nepřesné NEDC (New European Driving Cycle). Oproti NEDC už není WLTP čistě laboratorní, ale vedle laboratorní složky zahrnuje také měření přímo na silnici a celkové podmínky více odpovídají reálnému provozu.
Zobrazit článek

Svezli jsme se s novým Volkswagenem e-Crafter. Jak jezdí? A kolik stojí?

Svou českou premiéru na právě probíhajícím veletrhu E-Salon v pražských Letňanech má mimo jiné i plně elektrická dodávka e-Crafter. Ta konečně dostala svoji zaváděcí cenu, zastoupení Volkswagenu odhalilo celou řadu detailů a také jsme vůbec poprvé dostali možnost se s novou elektrickou dodávkou svézt.
Zobrazit článek

Máte rádi metal a dodávky? Pak je tahle přestavba T6 přesně pro vás

Optický tuning aut je obecně poměrně ošemetná kategorie. Hranice, na níž se láme vkusná úprava a nevkusný „kolotoč“ je hrozně tenká, takže dokonce i snaha profesionálních úpravců nezřídka končí fiaskem, o které nikdo nestojí. A pokud se podíváme po optickém tuningu ve světě dodávek, jsou zajímavé a pěkné úpravy ještě o to vzácnější.
Zobrazit článek

Volkswagen I.D. Buzz Cargo je budoucností malých koncernových dodávek

Mnoho automobilek, a celý koncern Volkswagen nevyjímaje, hovoří o budoucnosti automobilismu v čistě elektrické rovině. Ačkoliv si myslíme, že výhradně elektrický pohon je utopie a skutečná budoucnost spočívá v diverzifikaci pohonů podle konkrétního zaměření, pro výhradně městský provoz by mohly být elektrické dodávky zcela ideální. A podle Volkswagenu navíc docela stylové…
Zobrazit článek

Na Nürburgringu padl nový rekord s dodávkou

Zajeté časy nejrychlejších kol na světoznámých závodních okruzích se v posledních letech staly důležitým marketingovým tahákem automobilek. Výrobci se tak snaží oslovit potenciální zákazníky a demonstrovat výkony svých aut.
Zobrazit článek

Volkswagen vyrábí užitkové vozy v Poznani již 25 let

Polská Poznaň zažila před pár dny vcelku bouřlivou oslavu. Ve výrobním závodě Volkswagen Poznaň se totiž slavilo 25 let od doby, co jeden z nejmodernějších průmyslových závodů v Polsku otevřel své brány. Z kdysi malé továrny se za čtvrt století stal jeden z nejdůležitějších výrobců užitkových vozů Volkswagen.
Zobrazit článek

Volkswagen se pustil do konkurence kvůli protikolizním asistentům

Divize užitkových vozů automobilky Volkswagen vystartovala na svou konkurenci v rámci evropského trhu. Problémem jsou asistenční systémy řidiče, konkrétně systém samočinného nouzového brzdění před hrozící kolizí. Volkswagen už tyto systémy implementuje do svých vozidel, zatímco ostatní zaostávají.
Zobrazit článek

Volkswagen Grand California – větší obytňák konečně oficiálně

Je tomu nedlouho, co se zde objevil článek o tom, že Volkswagen potvrdil výrobu obytného vozu, postaveného na větší dodávce Crafter. Velký obytňák, představený loni ve formě konceptu California XXL, doplní v nabídce dobře známou „malou“ Californii, postavenou na platformě Transporteru.
Zobrazit článek

Volkswagen LT druhé generace jako ojetina

Druhá generace Volkswagenu LT přišla na trh v roce 1996 a během desetileté produkce se těšila velké oblibě. Úspěchu velké dodávky pomohl i vývoj ve spolupráci s Daimlerem, který ji nabízel jako Mercedes-Benz Sprinter. Konstruktéři při návrhu vozu vsadili na jednoduše tvarovanou karoserii nabízející bohatý vnitřní prostor.
Zobrazit článek

Volkswagen Transporter T5 jako ojetina

Volkswagen Transporter se dlouhodobě řadí k nejoblíbenějším dodávkovým vozům na trhu a v roce 2003 přišla na trh jeho pátá generace s interním označením T5. Podobně jako u předchozích generací byl i T5 univerzální pracant, který se kromě užitkové verze nabízel také ve variantě pro přepravu osob. Díky tomu se stal zase o něco kultivovanějším autem.
Zobrazit článek

Volkswagen potvrdil sériovou podobu obytného Crafteru California XXL

Volkswagen má s obytnými vozy na základech dodávky dlouhou historii. Model California, postavený na Transporteru, je aktuálně v celkem čtvrté generaci a má na kontě přes 100 000 prodaných kusů, což z něj dělá nejoblíbenější obytňák planety. Taková popularita přináší jistý potenciál a Volkswagen se proto pouští směrem ještě většího auta.
Zobrazit článek

Volkswagen Crafter první generace jako ojetina

Přestože je trh s dodávkovými vozidly vskutku rozsáhlý, v případě největších zástupců je výběr poměrně malý a častou volbou podnikatelů se stává oblíbené Iveco Daily či Mercedes-Benz Sprinter. Podobný přepravní prostor však dokáže nabídnout i Volkswagen Crafter, který je s Mercedesem technicky spřízněný a je nástupcem modelu LT.
Zobrazit článek

Ford a Volkswagen budou vyvíjet dodávky společně

Vývoj osobních a užitkových aut se s nástupem nových předpisů a technologií prodražuje a automobilky hledají způsob, jakým snížit potřebné náklady. Pro zvýšení výnosnosti investic tak vznikají dohody o spolupráci jednotlivých značek.
Zobrazit článek

Volkswagen Amarok jako ojetina

Vozidla kategorie užitkových terénních pick-upů nejsou na území České republiky úplně zaběhnutá, čemuž odpovídá i nepočetná nabídka jednotlivých modelů. Trendem oblíbeným hlavně na území Spojených států se ovšem v Evropě před osmi lety inspiroval německý Volkswagen, jehož první pokus v podobě Amaroku se řadí na špici evropské nabídky.
Zobrazit článek

Volkswagen Amarok se představuje v nové výkonnější podobě

Volkswagen po dlouhých měsících od představení konceptu Amarok Exclusive konečně ukázal sériovou podobu nejvýkonnější specifikace. Jejím hlavním tahákem je opravdu velká porce hnací síly. Novinka tak udělá radost firemním i soukromým zákazníkům, kteří od pickupu vyžadují pořádný výkon a užitnou hodnotu.
Zobrazit článek

Profil: Volkswagen Crafter

Crafter přišel poprvé na trh v roce 2006, kdy se jednalo o společný produkt Volkswagenu a Mercedesu. Aktuální druhá generace, prodávaná od roku 2016, už spolupráci s Mercedesem nepodléhá a jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, který se začal prodávat i coby „dvojče“ MAN TGE.
Zobrazit článek
 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->