Volkswagen radí řidičům jak zůstat fit

Zpět na kategorii


Řadíte se k profesionálním řidičům dodávek a s nově započatým rokem jste si řekli, že začnete chodit do posilovny? Dlouhodobé sezení za volantem totiž není něco, co vaše tělo potřebuje ke správné funkci. Pro ty z vás, kteří jste tradiční novoroční předsevzetí už stihli vzdát, máme řešení. Volkswagen sestavil tréninkový plán pro řidiče, díky němuž zůstanete v kondici. A jakkoliv to vypadá jako srandovní čtení, je to bráno skutečně seriózně.

Německý výrobce osobních a lehkých užitkových vozů vycházel při přípravě tréninkového plánu z vlastní studie, podle níž jen jeden z deseti oslovených řidičů připouští, že v náročném pracovním vytížení zvládá dodržovat zdravou dietu. Dlouhé hodiny sezení a nezdravá strava navíc zpomaluje metabolismus a následný vznik velkého množství tuků vede k oslabení svalů a kostí.

Společnost Volkswagen Commercial Vehicles se při sestavování cvičebního plánu spojila se společností Plimlico Plumbers, jejíž osobní trenér se rozhodl využít vozy tak, aby sloužily jako cvičební pomůcka. Výcvik využívá různé části vozu, k nimž trenér vymyslel vhodné cviky. Hrana nákladového prostoru například slouží pro jednoduché klikování.

Volkswagen kromě samotného cvičebního plánu představil i Transporter Mobile Gym, jehož nákladový prostor slouží k převozu sportovního vybavení. Nejedná se však o pomůcky naházené ve volných zákoutích, nýbrž o hezky vypadající dřevem obložený prostor, kterému vévodí přehledný kovový regál.

Cvičební plán:

Přeskakování kabelu

Skákání přes švihadlo si mnozí z nás pamatují z tělocviku na základní škole. Volkswagen však nenutí nakupovat sportovní potřeby, protože se v dobře vybavené dodávce vždy nachází nějaký zrovna nepotřebný kabel. Stačí se ujistit, že je dostatečně dlouhý, aby mohl být volný. Přeskakování kabelu slouží jako kardio na zahřátí a podle doporučení byste měli 30 sekund skákat a následně si dopřát stejně dlouhou pauzu. Opakujte desetkrát.

Dřepy se sadou nástrojů (10-20 opakování)

V jednom z našich minulých článků jsme vám radili, abyste nevsázeli na moderní techniku a v dodávce vždy vozili alespoň základní sadu nářadí. Nyní jí totiž můžete využít i při cvičení. Držte sadu s nářadím před sebou, přikrčte kolena a mějte rovná záda a chodila pevně na podlaze.

Zvedání trubky (10-20 opakování)

Tento cvik vyžaduje použití trubky (případně jiného podobného předmětu). Začněte s trubkou ležící na podlaze a při ohýbání pro ni držte napnuté nohy a rovná záda. Zvedněte ji do výše hrudníku, a pokud vám bude její hmotnost vyhovovat, zvedněte ji s rovnými rameny nad hlavu.

Kliky na hraně nákladového prostoru (10-20 opakování)

Otevřete zadní dveře, položte ruce na hranu nákladového prostoru nebo na nárazník, natáhněte nohy za sebe a se zpevněným tělem jednoduše klikujte.

Posilování s klíčem (10-20 opakování)

Otevřete boční dveře dodávky, pohodlně se posaďte na kraj nákladového prostoru a sáhněte pro první velký klíč, který uvidíte. Následně jej z uvolněné polohy přitahujte ke hrudi. Opakujte pro klíč v každé ruce.

Vzpírání s rukama za zády (10-20 opakování)

Poslední cvik znovu vyžaduje zadní část otevřeného nákladového prostoru. Nyní se opřete rukama o nárazník zády k vozu, natáhněte nohy před sebe a postupujte zadkem dolů, dokud vaše lokty nedosáhnou úhlu 90 stupňů, nebo se nedotknete podlahy.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41