Rady a tipy

Praktické věci, které by neměly chybět ve vaší výbavě

Vývoj jde rychlým tempem kupředu a už dávno zmizely doby, kdy provoz motorového vozidla vyžadoval přepravu výbavy drobného autoservisu. Dnešní dodávky jsou převážně spolehlivé vozy, ale i tak by se nemělo zapomínat na praktickou výbavu, která může přijít vhod v nečekaných případech.
Zobrazit článek

Kontrola hladiny oleje detailně – jak na to?

Kontrolu množství oleje možná považujeme za naprostou banalitu, které není potřeba věnovat zase tak moc pozornosti. Jenže to je chyba. Jak se stále častěji ukazuje, spousta řidičů, byť profesionálních, v tomto tématu často trochu plave a někdy je nutné uvádět věci na pravou míru.
Zobrazit článek

Jak snížit spotřebu paliva vaší dodávky

Provozování dodávky se v dnešních letech neřadí k nákladným záležitostem, ale i přesto je při jejím používání nejdražším účtem ten za palivo. Přestože moderní motory umí dosáhnout velmi příznivé spotřeby, existují možnosti dalšího zlepšení.
Zobrazit článek

Diagnostika motoru vlastními silami – vstřikovače a kouř z výfuku

V minulém díle našeho malého seriálu o opravách motorů jsme se podívali na to, jak se popasovat s diagnostikou řídících jednotek přes diagnostickou zdířku, ale taky na to, jak odhalit vadné turbodmychadlo, únik plnícího tlaku a jak se mohou jednotlivé problémy projevit.
Zobrazit článek

Diagnostika motoru vlastními silami – OBD a turbodmychadla

Nové technologie se v automobilovém průmyslu objevují téměř každým dnem a složitost jednotlivých vozů se krok za krokem zvyšuje. Ruku v ruce s tím však nejde velká část servisů, z nichž zaostávají hlavně ty menší, které si mnohdy nemohou dovolit pořízení specializovaného vybavení pro diagnostiku a řešení závad často končí až příliš jednoduchou metodou pokus-omyl.
Zobrazit článek

Chladírenské vozy. Na co všechno lze ve světě transportního chlazení narazit

Přeprava nákladu v užitkovém voze znamená mnohdy pochopitelně i péči o zboží v průběhu samotného transportu. Zejména při přepravě potravin se často vyskytuje nutnost tyto potraviny chladit, případně dokonce mrazit.
Zobrazit článek

5 tipů, jak zlepšit zabezpečení dodávky

Odcizení věcí ze zaparkovaných dodávek je na denním pořádku i v méně odlehlých částech měst. Zloději chytře tuší drahé vybavení v užitkových vozech a nebojí se použít většího násilí, aby jej mohli ukrást a následně prodat. Tím dokáží velmi snadno přitížit podnikatelům, jimž nákladné vybavení pomáhá k vykonávání služeb zákazníkům.
Zobrazit článek

Jak koupit dodávku z druhé ruky, aby byla funkční a stála tak akorát

Je to problém, jenž řeší celá řada podnikatelů dnes a denně: kvůli převozu zboží či materiálu je potřeba koupit dodávku, ovšem nákup ideálního vozu je vždy z nějakého důvodu svízelný. Většina podnikatelů sáhne po dodávce z druhé ruky, jenže jaké opotřebení vozu je ještě v normě a jaké už za hranou zdravého rozumu?
Zobrazit článek

10 kroků, kterými snadno připravíte dodávku na jaro

Letošní zima byla opravdu dlouhá a ve svém závěru i krutá. Období sněžení a mrazu vytváří velkou zátěž na motorová vozidla, která s příchodem jara vyžadují pravidelnou údržbu. Připravili jsme tak pro vás 10 kroků, za jejichž pomoci velmi snadno odhalíte veškeré problémy, jenž může zimní období na autech a dodávkách způsobit.
Zobrazit článek
 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41