5 tipů, jak zlepšit zabezpečení dodávky

Zpět na kategorii


Odcizení věcí ze zaparkovaných dodávek je na denním pořádku i v méně odlehlých částech měst. Zloději chytře tuší drahé vybavení v užitkových vozech a nebojí se použít většího násilí, aby jej mohli ukrást a následně prodat. Tím dokáží velmi snadno přitížit podnikatelům, jimž nákladné vybavení pomáhá k vykonávání služeb zákazníkům.

Základem úspěšného ochránění obsahu dodávky, ale i dodávky samotné, je už jen samotná volba parkování. Odlehlé ulice lákají možností snadného zaparkování, ale případným zlodějům mohou snadno zjednodušit jejich činy. V momentě, kdy je potřeba se od naložené dodávky nutně vzdálit, vybírejte bezpečná místa k parkování. Nejlepším příkladem jsou rušné ulice, v ideálním případě monitorované kamerami.

Šikovnou pomůckou pro řešení případné krádeže je také pravidelně aktualizovaný inventář věcí, které se nachází v prostorách dodávky. Ten však nenechávejte v samotném voze, aby dále nezjednodušil práci lupičů. Nyní se však pojďme podívat na oněch pět tipů, jimiž lze zajistit samotnou dodávku:

Míra zabezpečení při volbě dodávky

Zabezpečení vašich věcí v dodávce začíná samotnou volbou modelu, který pořídíte. Přestože pro někoho může být vybírání příplatkové výbavy otravné a možná i příliš nákladné, právě ono vám v budoucnu nejvíce pomůže. Téměř všechny současné dodávky nabízí podobnou úroveň zabezpečení, jako běžné osobní automobily. Imobilizér je dnes už standardem, ale takový alarm či blokování zámků se může objevit až v rámci příplatků.

Přizpůsobte dodávku svým potřebám

Velká spousta firem nabízí nepřebernou nabídku dodatečného příslušenství, jímž lze dodávku dále zabezpečit. K nejoblíbenějším volbám zákazníků patří uzamykatelné bezpečnostní schránky pro vybavení, či ochrana zámků dveří proti jejich násilnému otevření.

Dodávku lze zabezpečit i levně

Ochrana dodávek nemusí nutně dosahovat zabezpečení vojenského letiště. Velké překážky pro zloděje lze velmi snadno připravit i za méně peněz. Možná řešení proti odcizení samotné dodávky zahrnují například pevné pákové zámky volantu a ruční brzdy. Svou službu taktéž odvedou i bezpečnostní okenní fólie, zabraňující rozbití skel, a bezpečnostní šrouby, chránící kola proti sundání. Některé zloděje může klidně odradit i jednoduchá nálepka, informující o neuložení drahých věcí uvnitř vozidla.

Nezapomínejte na katalyzátor

Zabezpečení dodávky se netýká jen samotného vnitřku, neboť nenechavci mohou nalézt drahé prvky i na exteriéru vozidla, zejména v jeho podvozku. Vysoká světlá výška dodávek doslova volá po ukradení komponent, k nimž se řadí například drahý katalyzátor. Toho si všimly i společnosti vyrábějící zabezpečení užitkových vozidel, které již nabízí speciální díly, bránící odcizení katalyzátorů. K vidění jsou různé zabezpečovací „sítě“, ochranné plechy a další vychytávky, které sundání katalyzátoru znesnadní.

Naučte zaměstnance chránit své dodávky

Poslední bod bude apelovat spíše na samotné fleetové manažery společností, kteří mají na starost správu vozového parku. Přesvědčte své zaměstnance, aby své dodávky náležitě zabezpečovali a následně je střežili jako oko v hlavě. Jen tak lze předejít větším problémům, komplikujícím provoz samotné firmy.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->