Toyota představila Hilux GR Sport. Koupíte si ho jen v Brazílii

Zpět na kategorii


Velká SUV a pracovní pickupy jsou na území Jižní Ameriky oblíbenou volbou místních řidičů. Za vysokou popularitou obou kategorií stojí náročné podmínky a terén, který je doslova plný nezpevněných cest.

Není divu, že toho využívají automobilky a lákají zdejší zákazníky na speciální nabídku. Toyota na letošní brazilské výstavě Sao Paulo Motor Show představila limitovanou verzi jednoho z nejodolnějších pracovních vozů všech dob. Seznamte se s Toyotou Hilux GR Sport.

Přestože Toyota k přípravě vozu přizvala svou sportovní divizi Gazoo Racing, hlavní změny jsou pouze kosmetické. Základním poznávacím prvkem Hiluxu GR Sport je speciální grafické schéma, vyhotovené v jedné ze tří barev. Bílý vůz bude zdobený černou a červenou barvou, černý ozdobí bílá a červená, červený pak černá a bílá. Specialitou bílého laku je černá kapota.

Tmavého odstínu se dočkala i přední maska, vnější zrcátka a ochranný rám. Sedmnáctipalcová litá kola jsou taktéž černá. Rukopis Gazoo Racing se zároveň nachází v interiéru. Kožená sedadla jsou dekorována červeným prožíváním a hlavové opěrky nesou znak sportovní divize.

Tím však účast Gazoo Racing končí. Jedinou mechanickou změnou oproti standardnímu Hiluxu jsou tvrdší pružiny a nové tlumiče. GR Sport je stále poháněný 2,8 litrovým turbodieselem (v Brazílii se Hilux prodává i s motory spalujícími benzín a ethanol) o výkonu 175 koní a točivém momentu 450 newtonmetrů. Čtyřválec je spojený s šestistupňovým automatem a pohonem všech kol s uzávěrkou diferenciálu.

Toyota Hilux GR Sport je na prodej pouze v Brazílii a první dodávky zákazníkům jsou plánované na rok 2019. Exkluzivita každého ze 420 vyrobených exemplářů bude podtržena plaketou s pořadovým číslem. Bohužel brazilská limitovaná edice je pro našince pasé, ale můžeme to brát jako výzvu lokálnímu evropskému zastoupení. Nezasloužili bychom si taky takovou fešnou edici?

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->