Nissan má velké plány s Navarou – vznikne ostrá verze a sedmimístné SUV

Zpět na kategorii


Terénní pick-up Nissan Navara je jednou ze stálic tuzemského trhu v tomto specifickém odvětví. Mnoho zákazníků, zejména z řad lesníků a myslivců, má pro off-road s velkou korbou celou řadu využití a Nissan plánuje, že by Navaře o něco rozšířil portfolio.

Aktuálně se hovoří o dvou nových verzích Navary, z nichž jedna se představí již zanedlouho (zatím však pouze v Číně) a druhá je momentálně v rozhodovací fázi vývoje.

Sedmimístné SUV

Během pekingského autosalonu v dubnu bude mít svou premiéru nový model Terra, tedy sedmimístné SUV, stojící na žebřinovém rámu a podvozku Navary. Nová Terra, už teď k vidění na několika obrázcích, má s Navarou společnou velkou část vzhledu a samozřejmě i detaily jako interiér nebo motor. Pod kapotou tedy nalezneme turbodieselový čtyřválec o objemu 2,3 litru, dodávaný buď s jedním turbem a výkonem 118 kW, případně se dvěma turbodmychadly a 140 kW výkonu.

Vedle tří řad sedadel a velkého uzavřeného zavazadelníku, nabídne Terra hlavně odolný podvozek pick-upu a s ním spojené terénní vlastnosti, o jakých se může většině moderních SUV se samonosnou karoserií pouze zdát.

Bohužel zatím není známo, zda doputuje Terra z Číny až na náš trh. Svoje zákazníky by si zde ale určitě našla a to buď do role rodinného auta, nebo coby užitkový vůz.

Odpověď na Ranger Raptor

Druhá varianta, o jejíž existenci zatím nemá Nissan pevně rozhodnuto, má být výkonnější a celkově ostřejší Navara, schopná zdolat drsnější terénní podmínky. Takový vůz by byl přímou odpovědí na chystaný Ford Ranger Raptor, který přijde s dvoulitrem o výkonu 154 kW, vybavený off-road tlumiči značky Fox, balónovými gumami do terénu a dalšími specialitami.

Kdyby se Nissan rozhodl ostrému Fordu konkurovat, je dost pravděpodobné, že by Navara dostala pod kapotu třílitrový dieselový šestiválec, jaký používá Mercedes ve třídě X – tedy vlastně v Navaře, převlečené do luxusního hávu. Dále by stejně jako u Fordu nechyběl přenastavený podvozek, pořádné terénní gumy a další náležitosti.

Nissan aktuálně zkoumá zájem potenciálních zákazníků, a pokud bude dávat ostrá verze Navary smysl, není důvod, aby nevznikla.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->