Mercedes-Benz třídy X jako všestranný společník pro kempování v divočině

Zpět na kategorii


S obytným vozem na nějaký zajímavý terén můžete zapomenout. S pořádným pickupem si sice terén užijete, ale nedostane se vám žádného komfortu a pohodlí. A co to spojit dohromady?

Přesně to si nejspíš řekl německý úpravce, který se jmenuje Matzker. Tato společnost má letité zkušenosti s přestavbami hlavně Land Roverů, ze kterých dělá malé, ale luxusní obytné společníky. Tentokrát se luxusu vzdala a vrhla se na terénní pickup od mercedesu, tedy třídu X. Ta stojí na základech Nissanu Navara, od které převzala hlavně její schopnosti mimo zpevněné silnice. Ovšem německá prémiová značka k tomu přidala několik technických a technologických vychytávek a pořádnou porci luxusu a výsledkem je pickup, se kterým uděláte parádu i před divadlem.

Matzker se ovšem nesoustředili na nějaké super pohodlí. Šlo jim hlavně o to, aby jejich výsledná práce byla schopná, spolehlivá a praktická. Proto na korbu pickupu namontovali obytnou nástavbu, které nechybí malý, ale plně vybavený kuchyňský kout. Tím odpadá nutnost rozdělávat v divočině oheň pokaždé, když dostanete vy nebo vaši spolucestující hlad.

Celý interiér obytné nástavby je dělán s přihlédnutím k faktu, že v divočině se na nějakou čistotu nehraje. Prim zde proto hraje broušený hliník, který je snadno omyvatelný. Stejně tak je na tom lavice na sezení, která je potažena umělou kůží. I tu v případě zašpinění jen setřete mokrým hadříkem a máte úklid vyřešen. Lavice se navíc dá snadno rozložit v plnohodnotné lůžko pro dva. Jen spacák musíte mít vlastní. Mimochodem, postel, nebo lavice chcete-li, má také úložný prostor na oblečení nebo právě lůžkoviny. Dostatek úložných prostor v podobě různých přihrádek a šuplíků nabídne i kuchyňský kout, kterému nechybí lednice. A pokud s sebou poveze víc kamarádů, můžete i je v autě uložit. V horní části celé nástavby je další prostor na spaní, ale sám výrobce říká, že není tak pohodlný, jako ten primární. Na víkendové přespání ale bohatě stačí.

Jediné, co této přestavbě tak chybí, je koupelna. Ale kdo by se dobrovolně ochudil o romantickou ranní hygienu v potoce za doprovodu zpívajících ptáků? Pokud jsme vás navnadili a měli byste o něco takového zájem připravte se na ceny začínající na 89 900 eur, tedy 2 292 450 Kč a končící na částce 180 000 eur, tedy v přepočtu 4 590 000 Kč. Záleží jen na stupni výbavy celé obytné přestavby. A mimochodem, podobnou obytnou verzi třídy X nabízí i sám Mercedes. Ten se spojil s firmou VanEssa a nechal korbu svého pickupu proměnit v parádní pojízdnou, ale vcelku luxusní polní kuchyni. Pro ty, kteří při svých cestách vyžadují více pohodlí Mercedes zase svěřil práci firmě Tischer a spolu s ní na korbu nechal přistavět parádní obytný prostor, který nabídne koupelnu, kuchyň i ložnici. Jak vidno, třída X rozhodně nemusí být jen obyčejným pickupem vhodným leda tak na převážení materiálu na stavbu nebo do lesa.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41