Unimog z Austrálie je drsňácký obytňák do těžkého terénu

Zpět na kategorii


Pamatujete si na pár dní starý Volkswagen Grand California? Pěkný a velký obytňák se hodí, pokud chcete prozkoumávat zákoutí řekněme Německa či Holandska, jenže co když se rozhodnete pro trošku dobrodružnější dovolenou? S terénním Unimogem v roli obytného vozu se můžete vrhnout klidně do Amazonského pralesa!

Mercedes Unimog asi není potřeba široce představovat. Užitkově-terénní monstrum se těší statusu legendy, vyrábí se v nespočtu verzí a provedení a najdete jej ve službách silničářů, ale i servisních týmů na Dakar Rally. Prostě ukažte Unimogu práci a on jí udělá – jedno kde a jedno za jakých podmínek.

Přesně tento přístup platí i pro špičkovou přestavbu z Austrálie. Společnost EarthCruiser Australia totiž vytvořila vůz nazvaný Explorer XRP440. Je založen na Unimogu U 430 a je to skutečně ultimativní domov na kolech.

V komfortním interiéru disponuje Unimog vším, co si lze od obytného vozidla přát. Pod výsuvnou stropní platformou se tu nachází místa na spaní, nechybí kuchyňka (a pak ještě druhá venkovní), toaleta, ale ani jednoduchá sprcha, spočívající v závěsu uchyceném na stropě. Pro delší výlety je připravena i pračka na oblečení a hromada dalších vychytávek.

Aby byl Unimog co možná nejsoběstačnější, dostal solární panel na střechu, ale umí vézt také spoustu zásob. Dohromady uveze vůz ve svých nádržích 800 litrů paliva, což vystačí na nějakých 2100 kilometrů. Další nádrže pojmou 860 litrů vody a všechny hodnoty náplní lze sledovat na displejích v autě. Ale ani tady schopnosti zdaleka nekončí.

Unimog má do terénu nejenom světlou výšku, ale taky stálý pohon všech kol, uzamykatelné diferenciály nebo terénní redukci. Když dojde na nejhorší, neztratí se naviják, přídavné světlomety, případně i motorová pila v jednom z úložných prostor. Rezervu lze měnit pomocí čtyř hydraulických zvedáků, sloužících zároveň coby stabilizace auta na nerovném povrchu.

Ve výsledku je EarthCruiser Australia Explorer XRP440 naprosto perfektní hračkou pro neohrožené objevitele. Docela si umíme představit vytáhnout jej někam do neprobádané přírody, jenže asi není překvapením, že australský výtvor přijde na hromadu peněz. Jedná se v zásadě o zakázkovou stavbu, a ačkoliv přesná cena není známá, obáváme se, že pod deset milionů to nebude.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->