Tesla přemýšlí o vlastní dodávce. Základem má být Mercedes Sprinter

Zpět na kategorii


Americká společnost Tesla Motors se nepochybně řadí k největším průkopníkům v oboru elektromobility. Nyní se navíc zdá, že se Tesla vydá další neznámou cestou. Elon Musk v jednom ze svých mnoha spekulativních tweetů naznačil, že by se automobilka mohla spojit s Mercedesem-Benz, aby spolu s ním vyvinula elektrickou dodávku.

K tomuto záměru může Američanům pomoci skutečnost, že Mercedes-Benz již má vyvinutou technologii. Elektromotory poháněná dodávka eSprinter by měla vstoupit na trh už příští rok a Tesla uvažuje, že by využila její karoserii při vlastním vývoji. Skelet by následně byl kompletně osazen řídicími jednotkami, akumulátory a elektromotory Tesly.

Obě společnosti už spolupracovaly v roce 2009, kdy Daimler získal desetiprocentní podíl vlastnictví společnosti Tesla Motors a investoval do ní padesát milionů amerických dolarů. Elon Musk vděčný za velkou finanční injekci na oplátku poskytl Mercedesu baterie a elektromotory potřebné k dokončení elektrifikovaného Mercedesu-Benz třídy B.


Původní příspěvek: "Škoda, že neexistuje dodávka od Tesly. Protože bychom vážně, vážně, vážně potřebovali dobrou a bytelnou elektrickou obchodní dodávku. Pálíme palivo jako šílení."
Odpověď Elona Muska: "Možná by bylo zajímavé pracovat s Daimlerem/Mercedesem na elektrickém Sprinteru. To je skvělá dodávka. Prozkoumáme to."

Realizace nové spolupráce však bude velmi obtížná, protože se cesty obou společností rozdělily v roce 2014, kdy německý výrobce prodal své akcie Tesly poté, co začal značku považovat za velkého konkurenta na trhu.

Než se Tesla pustí do dalšího drahého projektu, měla by zároveň dokončit řadu stávajících nedokončených vozů. Na seznamu priorit se totiž vyskytuje zatím tajný Model Y, střešní solární panely, tahač Semi a druhá generace sportovního modelu Roadster.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->