Renault uvádí na český trh inovované Kangoo Z.E

Zpět na kategorii


Elektrická řada automobilky Renault prodělala modernizaci a spolu s osobním modelem Zoe, míří na český trh i vylepšená dodávka Kangoo Z.E. Ta je na vybraných světových trzích od roku 2012 a ještě ten rok dostala také ocenění „International Van of the Year“.

Tou nejzásadnější novinkou elektrického Kangoo pro rok 2018 je jednoznačně nová baterie. Akumulátor o kapacitě 33 kWh je společným produktem Renaultu a společnosti LG Chem a vznikl díky navýšení energetické hustoty stávajícího akumulátoru. Baterie pod podlahou nákladového prostoru si proto zachovaly velikost, ale nově poskytují vyšší dojezd. Za vyšším dojezdem stojí i nový a účinnější elektromotor s označením R60, poskytující 44 kW výkonu.

Podle měřícího cyklu NEDC (New European Driving Cycle) by mělo Kangoo Z.E. najet až 270 kilometrů, což je drastický rozdíl oproti 170 kilometrům předchozí verze. Reálně se však dojezd pohybuje okolo hranice 200 kilometrů na nabití. Opětovné doplnění probíhá skrze nabíječku o výkonu 7 kW, takže se baterie dobije do plna za přibližně 6 hodin. Stejná hodnota platí i pro nabíjení z veřejných nabíječek elektromobilů.

Aby byl dojezd co možná nejvyšší, nabízí Renault příplatkové tepelné čerpadlo, propojené s klimatizací. Za chladného počasí se Kangoo vytápí tímto čerpadlem, místo aby využívalo klasických elektrických odporů s vysokou spotřebou. Do oblastí s velmi chladným klimatem poskytuje Renault i nezávislé naftové topení.

Dojezdem je Kangoo Z.E. určeno samozřejmě pro rozvozy do města, čemuž odpovídají i další aspekty. Vůz lze pořizovat ve dvou délkách – kratší provedení má délku 4,28 metru, delší varianta Maxi potom 4,66 metru. Obě verze jsou k mání jako dvoumístná plechová dodávka, delší Maxi i jako pětimístné kombi s prosklenými zadními okny. Objem nákladového prostoru může nabírat hodnoty až 4,6 m3 a užitečné zatížení činí 650 kilogramů.

Aby se předešlo nepříjemným situacím s chodci, integroval Renault do elektrického Kangoo systém Z.E. Voice. Elektromobil tak do 30 km/h vydává uměle generovaný zvuk, upozorňující chodce v centrech měst a obytných zónách, že se blíží vozidlo.

Základní cena Kangoo Z.E. je nastavena na 699 900 korun. Za Maxi si Renault říká 729 900 korun a za pětimístné Maxi Combi 759 900 korun.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->