Renault EZ-PRO předpovídá užitková auta budoucnosti

Zpět na kategorii


Francouzský Renault patří mezi značky, které se aktivně podílejí na celkovém vývoji elektrifikovaných vozidel. V současné době zákazníkům nabízí malý osobní elektromobil Zoe či lehké užitkové vozidlo Kangoo Z.E. Automobilka se však snaží připravit na nedalekou budoucnost, o čemž svědčí i zatím poslední představený koncept.

Na 67. ročníku mezinárodního veletrhu užitkových vozidel v Hannoveru se představila studie Renault EZ-PRO, jež je vizí ukazující lehká užitková vozidla nedaleké budoucnosti. Značka pomocí EZ-PRO zároveň pracuje na rozvoji autonomního řízení, které bylo hlavním tahákem předchozího prototypu osobního vozu EZ-GO představeného v první polovině letošního roku.

Renault EZ-PRO je elektricky poháněné lehké užitkové vozidlo s autonomním systémem řízení, tedy auto, jaké by v budoucnosti mohlo sloužit ve městech při dopravě zásilek a balíků koncovým klientům. Dle slov tvůrců umí EZ-PRO pracovat samostatně bez lidské posádky a při větším objemu zboží do stejné lokality je možné spojit několik vozů do podoby autovlaku. Pro potřebu většího stupně kontroly nad vozidlem by bylo možné specifikovat verzi s kabinou pro operátora.

Renault si od EZ-PRO slibuje, že by podobná auta mohla v budoucnosti usnadnit dopravní situaci ve městech a použitím pohonu elektromotory zároveň snížit emise škodlivých výfukových plynů.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->