Mercedes-Benz odhaluje specifikace elektrického eSprinteru

Zpět na kategorii


Elektrifikace vozového parku je u Mercedesu vážná věc. Německý výrobce se zavázal, že v následujících letech nabídne každý model svého portfolia také v elektrické variantě a po střední dodávce eVito následuje i větší eSprinter. V dohledné době potom přibude ještě eCitan.

Představení standardního Sprinteru v únoru bylo obrovskou událostí dodávkového světa v letošním roce. Už tehdy se Mercedes nechal slyšet, že je elektrická verze největší dodávky na cestě, a nyní odhaluje základní specifikace svojí novinky, a to včetně hmotností a dojezdů.

Mercedes-Benz eSprinter bude k mání coby plechový furgon s vysokou střechou a střední délkou, která činí celkových 5932 mm. Rozvor je 3924 mm a objem nákladového prostoru dělá 10,5 m3. K mání budou dvě verze, lišící se kapacitou baterií, ale také užitečnou hmotností. Maximální hmotnost obou provedení je nastavena na 3,5 tuny a stejný je u obou variant také maximální výkon.

Elektromotor nabízí stejné parametry, jako základní dieselová motorizace – má 84 kW výkonu a točivý moment 300 Nm. Lze nastavit také maximální rychlost. Při použití pouze ve městě lze rychlost omezit na 80 km/h, pro provoz mimo město se dá omezovač „otevřít“ na 120 km/h.

Větší baterie s vyšším dojezdem má kapacitu 55 kWh a se Sprinterem zvládne ujet až 150 kilometrů na jediné nabití. Mercedes uvádí, že je tato hodnota zaručena i při plném zatížení a při nízkých venkovních teplotách. Užitečná hmotnost je kvůli těžší baterii jen 900 kilogramů a nabíjení prázdné baterie vyjde na nabíječce o výkonu 7,2 kW na osm hodin.

Menší baterie má kapacitu 41 kWh a s dojezdem 115 kilometrů se tak hodí hlavně na provoz v centru měst. Na druhou stranu lze eSprintera s menší baterkou nakládat až 1040 kilogramy a na nabíjení postačí pouze šest hodin, případně 45 minut na vysoce výkonné nabíječce, která nabije baterku na 80 % kapacity.

Nový elektrický Sprinter vstoupí na trh začátkem roku 2019.


 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->