Nový Mercedes-Benz Sprinter bude nabušený technologiemi

Zpět na kategorii


Mercedes-Benz Sprinter je dlouhodobě oblíbenou volbou podnikatelů a na český trh tento měsíc dorazí nová generace. Zákazníci se mohou těšit na rozsáhlou paletu nejnovějších technologií.

Nabídku dostupné výbavy rozšíří služba Mercedes Pro Connect poskytující osm různých balíčků konektivity, s nimiž mohou pracovat manažeři, správci vozového parku a dispečeři velkých společností. Cílem služby je zlepšit klesající efektivitu přepravy zboží, snížit provozní náklady vozového parku a optimalizovat komunikaci v rámci flotily.

Snahu o lepší efektivitu provozu společnosti má podpořit i stále oblíbenější řešení In-Van-Delivery, které obnáší nakládku zboží do vozidla dodavateli přes noc, či odebrání nedodaných přebytečných kusů. To však komplikuje nutnost, při níž musí mít dodavatelé klíče od vozidla. Mercedes-Benz se pokusí určit budoucnost takzvaným smart-return-boxem, v rámci něhož lze nastavit určitý časový interval, během něhož bude možné odemknout zámek nákladového prostoru skrze mobilní aplikaci, využívající konektivity vozidla.

Nový Sprinter usnadní život i samotným řidičům. K nejdůležitějším novým řešením patří bezklíčové zapalování a užitečný balíček obsahující parkovací asistent a zpětnou kameru. Před možnými překážkami bude kromě obrazu varovat i zvuková výstraha. Dodávky by tedy měly být zase o něco méně poškrábané, jelikož asistenční systém sleduje prostor okolo celého vozidla.

Osobní varianta určená pro přepravu osob bude vsázet na novou koncepci, jež ve venkovských oblastech umožní větší individualizaci dopravy. Fixní cesty a časy se stanou minulostí, jelikož mobilní aplikace umožní přivolat dopravce i v místech, přes něž nebyla plánována původní trasa. Chytrý navigační systém ji následně upraví s přihlédnutím na aktuální dopravní situaci v okolí. Snímače v sedadlech budou sledovat obsazenost transportu a naopak zasílat zájemcům o přepravu informace o počtu volných míst v dodávce.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->