Mercedes ukazuje první snímky z testování minibusu

Zpět na kategorii


Nová generace Sprinteru, představená letos v únoru, byla pro německou automobilku ohromným krokem vpřed. Sprinter nahradil předchozí generaci v celém spektru nabízených variant, ovšem zatím stále s výjimkou jedné. Posledním chybějícím článkem je minibus.

O stavbu minibusů na základech Sprinteru se stará samostatná výrobní divize Mercedes-Benz Minibus GmbH, sídlící v německém Dortmundu. V její nabídce jsou čtyři modelové řady podle zaměření – Transfer, City, Travel a Mobility – ovšem všechny jsou aktuálně stále postaveny na Sprinteru předešlé generace, vyráběné do letošního roku.

To se nicméně brzy změní. Aktuálně probíhá rozsáhlé testování prvních prototypů, založených na nové generaci. Právě první fotky prototypů Mercedes zveřejnil a přestože je minibus rozsáhle maskován, pár věcí je na pohled zřejmých.

Nové minibusy dostanou inovovanou příď, jejíž maska ukrývá celou řadu jízdních asistentů. I modelová řada Mercedes Minibus tak bude od příštího roku disponovat třeba adaptivním tempomatem, čtením dopravních značek, asistentem pro odvrácení kolize nebo asistentem jízdy v pruhu.

Vůz na prvních snímcích je městského provedení, určeného pro přepravu cestujících v rámci hromadné dopravy. Mnoho zdrojů nicméně poukazuje na to, že je minibus až nebývale dlouhý a že by se mohlo jednat o ještě delší platformu, než jakou nabízí standardní Sprinter. Tato verze pravděpodobně nahradí nejdelší městský Sprinter 77, ovšem místo stávajících tří náprav dostane pouze dvě a zesílený podvozek.

Teď už zbývá jen počkat, kdy se o nové generaci minibusů Mercedesu dozvíme více. Kompletní info s odhalením modelovým řad by mělo přijít do pár měsíců a výroba v modernizovaném závodě v Dortmundu započne snad ještě tento rok.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->