Hasičský sbor v Německu bojuje s požáry novým Unimogem

Zpět na kategorii


Není tomu dlouho, co se zde představil nový hasičský speciál od Tatry, určený pro boj s požáry v nepřístupných oblastech. Taky v Německu se postavili k podobné problematice čelem, ovšem coby základ zde posloužil legendární a léty prověřený Mercedes Unimog.

Unimog coby stroj na tvrdou práci umí zastat nepřebernou spoustu činností, ať už se týkají správy silnic, horské služby, údržby železnic nebo pomoci v zemědělství. Unimoga si však oblíbily i záchranné složky a není tedy divu, že když sbor dobrovolných hasičů v německém Kirchzartenu vybíral nový vůz pro likvidaci lesních požárů, sáhnul právě po typu U 5023.

Právě model U 5023 patří v hierarchii Unimogu mezi ty nejlepší a hlavně nejvýkonnější. Jeho pohonem je čtyřválec o objemu 5,1 litru, disponující výkonem 170 kW a točivý momentem 900 Nm, dosahovaným od 1200 otáček za minutu.

Na motor se dále váže převodovka s osmi stupni dopředu a šesti dozadu, vybavená terénní redukcí pro extrémně pomalou jízdu v terénu. Na druhou stranu umí hasičský speciál uhánět rychlostmi až 90 km/h. Světlá výška nabírá hodnoty 450 mm a brodit se lze do hloubky 1,2 metru.

O samotný boj s ohněm se stará hasící nástavba společnosti Ziegler, konkrétně model TLF s nádrží na 4000 litrů vody a 500 litrů na pěnivý přípravek. Vodní čerpadlo umí přemístit 3000 litrů vody za minutu.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->