Máte rádi metal a dodávky? Pak je tahle přestavba T6 přesně pro vás

Zpět na kategorii


Optický tuning aut je obecně poměrně ošemetná kategorie. Hranice, na níž se láme vkusná úprava a nevkusný „kolotoč“ je hrozně tenká, takže dokonce i snaha profesionálních úpravců nezřídka končí fiaskem, o které nikdo nestojí. A pokud se podíváme po optickém tuningu ve světě dodávek, jsou zajímavé a pěkné úpravy ještě o to vzácnější.

Obecně vzato se dodávky upravují jen zcela výjimečně, neboť dodávka je z principu hlavně pracovním nástrojem, u nějž se na designovou stránku zase tolik nehraje. Tento konkrétní exemplář je tedy velkou výjimkou, neboť kromě faktu, že se jedná o upravenou dodávku, jedná se také o dodávku upravenou vkusně. Tedy, alespoň podle nás.

Za celým projektem stojí velká a dobře známá značka Carlex Design, upravující exteriéry a interiéry všech aut bez rozdílu zaměření nebo velikosti. Práci těchto úpravců lze nejčastěji vidět na prémiových osobácích od Mercedesu či BMW, ale protentokrát udělali chlapci výjimku a na přání konkrétního nejmenovaného zákazníka se pustili do Volkswagenu Caravelle T6. A výsledek je vážně docela pěkný.

Ústředním motivem úpravy jsou na první pohled zřejmé lebky. Ta největší zdobí celý zadní blatník až po střechu a další se pak objevují třeba na sedadlech v interiéru, čalouněných kůží a Alcantarou. Nejsou to ovšem lebky jen tak ledajaké. Za jejich návrhem stojí známý grafický designér Jeral Tidwell. Že vám to jméno nic neříká? Pokud posloucháte tvrdší muziku, dost možná jste se s jeho prací setkali na plakátech a přebalech alb od různých metalových a rockových skupin. Tidwell v minulosti spolupracoval třeba s Kid Rockem, Sheryl Crow, kapelou Foo Fighters nebo Alkaline Trio. Jeho práce se také objevila v různých rockově-metalových magazínech a Tidwell často používá techniku malování tenkým štětcem nebo precizní lakování airbrushem.

Právě Tidwell navrhl grafiku dodávky a taky barevné schéma, sestávající z šedé barvy, rozbité kontrastní žlutou. Jeho design potom doplňuje ještě pár karosářských doplňků. Na svůj T6 Jeral Tidwell Limited Edition dali v Carlex Design třeba přední nárazník s velkými průduchy vzduchu, nástavce bočních prahů, střešní křídlo nebo zadní nárazník s dvojicí výfukových koncovek. Vůz dále stojí na pružinách snížených o 20 mm a na nových kolech, obutých do pneumatik Pirelli P Zero. Vyvstává jen otázka, kolik vlastně tato úprava stála. Něco nám říká, že levné to rozhodně nebylo.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->