Ford a Volkswagen budou vyvíjet dodávky společně

Zpět na kategorii


Vývoj osobních a užitkových aut se s nástupem nových předpisů a technologií prodražuje a automobilky hledají způsob, jakým snížit potřebné náklady. Pro zvýšení výnosnosti investic tak vznikají dohody o spolupráci jednotlivých značek.

Už několik desítek let z podobné spolupráce těží například koncern Renault-Nissan a Opel, společně vyvíjející lehká užitková vozidla. Velcí hráči na trhu, jimiž jsou značky Ford a Volkswagen, však dlouhou dobu pracovali samostatně.

Obě automobilky však podle posledních zpráv podepsaly „memorandum o porozumění“, čímž spojily své know-how a síly. Nově vzniklé partnerství bude mít za následek společný vývoj nových dodávek, k čemuž se řadí i navrhování nových platforem a pohonů. V pozadí nezůstane ani postupná elektrifikace, jelikož se inženýři chystají hledat řešení, jak spalovací motor nahradit elektromotorem.

Jedná se každopádně výhradně o „vývojovou sekci“. K žádnému finančnímu propojení nedošlo a stejně tak se nepřesouvají ani žádné podíly. Automobilky jen spojí síly, aby daly vzniknout novým užitkovým autům a utvořily si tak konkurenční náskok.

Spolupráce dvou důležitých výrobců dodávek by mohla mít důležitý dopad na celý segment lehkých dodávek. Dosud velcí konkurenti se totiž chystají monitorovat trh a na základě výzkumu provádět nutné změny.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->