Volkswagen potvrdil sériovou podobu obytného Crafteru California XXL

Zpět na kategorii


Volkswagen má s obytnými vozy na základech dodávky dlouhou historii. Model California, postavený na Transporteru, je aktuálně v celkem čtvrté generaci a má na kontě přes 100 000 prodaných kusů, což z něj dělá nejoblíbenější obytňák planety. Taková popularita přináší jistý potenciál a Volkswagen se proto pouští směrem ještě většího auta.

Již loni byl tedy světu představen koncept California XXL (na fotografiích), postavený na základu většího užitkového Crafteru se středně dlouhým rozvorem. Celková délka vozu dosahovala 6,4 metru a Crafter byl dokonce 2,9 metru vysoký díky střešní nástavbě. Výška stropu v obytných prostorách, kde nechyběla kuchyňka nebo koupelna s toaletou, dosahovala až 220 centimetrů. Velké lože na spaní se potom nacházelo v zadní části.

Samozřejmostí v rámci konceptu byla také přední sedadla otočná o 180 stupňů, konferenční stolek, barevné nepřímé osvětlení, panoramatická prosklená střecha a prvky vyrobené z přímo luxusních materiálů. Na svém konceptu zkrátka Volkswagen ukázal jen to nejlepší.

Studie sklidila velkou a kladnou vlnu zájmu, takže o necelý rok později přichází Volkswagen s dobrou zprávou. Velká California skutečně přijde coby produkční model a zůstane věrná svému konceptuálnímu předchůdci. Finální odhalení vozu v plné parádě proběhne koncem sprna na veletrhu Caravan Salon v německém Düsseldorfu, tedy na stejném místě, kde se rok zpátky ukázal koncept.

Vyvstává pochopitelně otázka, co se oproti konceptu změní. K finální podobě zatím Volkswagen uvedl pouze několik skic, naznačujících, že vůz přijde o zadní prodloužení a ponechá si pouze vyvýšenou střechu. Je potom docela reálné, že ubyde i luxusních prvků, ačkoliv spousta věcí bude určitě k mání ve formě příplatků.

Tady se dostáváme do oblasti cen. Žádné částky zatím nepadly, ovšem obytný Crafter California XXL jistě dostane coby vrcholný model užitkové divize Volkswagenu adekvátní nacenění. Oproti klasické „malé“ Californii půjde o slušnou hromadu peněz navrch.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->