Na Nürburgringu padl nový rekord s dodávkou

Zpět na kategorii


Zajeté časy nejrychlejších kol na světoznámých závodních okruzích se v posledních letech staly důležitým marketingovým tahákem automobilek. Výrobci se tak snaží oslovit potenciální zákazníky a demonstrovat výkony svých aut.

Nejčastěji využívaným a zmiňovaným okruhem je samozřejmě legendární trať Nürburgring-Nordschleife ležící v německém pohoří Eifel. Právě tam se snaží být nejrychlejší úplně každý, což se vztahuje na téměř jakoukoliv kategorii motorových vozidel. Zdejší závodnice a instruktorka rychlé jízdy Sabine Schmitz zde byla do nedávna držitelkou nejrychlejšího času s dodávkou.

Nezvyklý nejrychlejší čas 10 minut a 8 sekund zvládla zajet před několika lety s Fordem Transit během natáčení reportáže britské motoristické show Top Gear. Před pár dny byl její rekord ale poražen o dlouhých deset vteřin.

Jezdec britského šampionátu cestovních vozů Rob Austin vyrazil na trať s Volkswagenem Transporter, pocházejícím z autopůjčovny Northgate, která je mimochodem sponzorem jeho závodního týmu. Dodávka odlehčená od nevyužitých sedadel a dalších zbytečností byla schopná obkroužit Nürburgring za méně než deset minut.

Výsledný čas turbodieselem poháněného Transporteru je 9 minut a 58 vteřin. Otázkou zůstává, jestli se Sabine rozhodne zvednout novou rukavici vhozenou do ringu, nebo zda rekordní časy dodávek přenechá jiným. Schopnosti na to rozhodně má.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->