Mechanici Volkswagenu budou při servisních úkonech používat rozšířenou realitu

Zpět na kategorii


Systém rozšířené či dokonce virtuální reality se asi nejvíce aplikuje u her a dalších forem zábavy. Postupně si však probíjí cestu i do „vážnějších“ odvětví a tak Volkswagen spouští pilotní program, v jehož rámci testuje rozšířenou realitu při opravách svých dodávek.

Ve světě užitkových automobilů je rychlost a efektivnost servisu důležitější, než v jakékoliv jiné automobilové oblasti. Právě proto by mohlo být za pár měsíců běžnou praxí, že si mechanik v servisu, nebo dokonce výjezdový mechanik v terénu, nasadí na hlavu podivně vypadající brýle, se kterými se spojí s technickou asistenční linkou na centrále Volkswagenu.

Součástí speciálních brýlí je mikrofon, sluchátko, kamera a samozřejmě i průhledové sklo s možností promítání displeje. Jakmile se mechanik pustí do složitějšího úkonu, vyžadujícího konzultaci s technickým guru a servisním manuálem, spustí mechanik videohovor s centrálou.

Pracovník na centrále uvidí celou opravu z pohledu mechanika, může ho navádět hlasem, či mu přímo do displeje před očima poslat nákresy a schémata zapojení.

Paul Anderson, manažer servisních operací pro Volkswagen Užikové vozy řekl: „Jedná se o vzrušující krok vpřed v oblasti efektivity pro naše zákazníky, skrz použití rozšířené reality a vzdálených diagnostických nástrojů. Naším největším cílem je zajistit, abychom mohli udržet vozidla zákazníků na silnici déle. To znamená zkrácení času na opravy vozu, kdykoliv je v servisu.“

Aktuálně běží celý systém v testovacím režimu a k vidění bude v rámci veletrhu užitkových vozidel CV Show v britském Birminghamu. Pokud se testování osvědčí, nasadí se rozšířená realita do ostrého provozu již v červnu letošního roku.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->