Ford vrací na trh užitkovou Fiestu Van

Zpět na kategorii


Ulice evropských metropolí bývají na klasickou dodávku mnohdy dost úzké, a proto musí přijít ke slovu obratnější a kompaktnější vůz, schopný i přes malé rozměry převézt maximum možného nákladu. Jednou ze stálic tohoto segmentu je i Fiesta Van, která se poprvé objevila již v sedmdesátých letech.

Úplně nová Fiesta Van debutovala na veletrhu užitkových vozidel Commercial Vehicle Show v britském Birminghamu a v nabídce Fordu doplní stávající osobní verze aktuální Fiesty sedmé generace. Koncepce zůstala stejná, jako u všech předešlých generací. Jedná se o třídveřovou karoserii se zaslepenými zadními okny a částečně kompozitní přepážkou, oddělující dvoumístnou kabinu řidiče a nákladový prostor vzadu.

Nákladní prostor má objem jednoho krychlového metru a lze sem nakládat předměty až o délce 1,3 metru. Nechybí odolná ochrana bočních stěn a pogumovaná podlaha, osazená oky na ukotvení nákladu. Užitečné zatížení lehce přesáhne 500 kilogramů.

I přes svou užitkovost, nezapomíná Fiesta Van ani na styl. V nabídce se objeví designová verze Sport, rozjasněná sportovními nárazníky, zadním spojlerem na víku nákladového prostoru a osmnáctipalcovými koly.

Kabina řidiče, převzatá z běžných osobních verzí, může disponovat příplatkovým multimediálním systémem Sync 3, nabízejícím vedle navigace taky konektivitu s mobilními telefony. Ze strany jízdních asistentů nechybí varování před čelní srážkou, hlídání mrtvého úhlu, adaptivní tempomat nebo aktivní parkovací asistent.

Pod kapotu lze objednávat celkem 4 motorizace. Základem je benzínový tříválec o objemu 1,1 litru, disponující výkonem 63 kW, a dále přeplňovaný tříválec 1.0 EcoBoost o výkonu 92 kW. Velká část zákazníků ovšem sáhne po turbodieselu 1.5 TDCi, který je k mání buď se 63 nebo 88 kW.

Fiesta Van se začne prodávat ještě teď na jaře a první kusy dorazí k zákazníkům na podzim. Dostupnost na českém trhu je ovšem zatím nejasná. 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->