Chevrolet se s novými modely Silverado vrací na pole užitkových aut

Zpět na kategorii


Tato zpráva se sice evropského trhu nijak nedotýká, ale i přesto je zajímavostí, že se koncern General Motors rozhodl vrátit na pole středně těžkých užitkových vozidel, vybavených holým podvozkem pro užitné nástavby nebo korby.

Naposledy se General Motors v tomto odvětví pohyboval v roce 2009, kdy nabízel modely Chevrolet Kodiak a GMC TopKick v několika provedeních. Od té doby se však po středně těžkých užitkových vozidlech slehla zem a nová vlna přišla až nyní, odhalená v rámci veletrhu Work Truck Show v USA.

Nové modely spadají do rodiny Silverado, což byly dosud pouze osobní a lehké užitkové pick-upy, označené jako 1500, 2500HD a 3500HD. Nově však přichází Silverado i jako 4500HD, 5500HD a 6500HD, což znamená, že vstupuje do čtvrté, páté a šesté váhové kategorie. Jen pro zajímavost – čtvrtá kategorie umožňuje maximální hmotnost soupravy 7,2 tuny, šestá kategorie dokonce až 11,8 tuny.

Hlavní doménou nových středně těžkých Silverad má být žebřinový rám, jehož hlavní díly jsou zcela rovné a nedělené pro zvýšení tuhosti. Ve dvoudveřové nebo čtyřdveřové kabině dostanou potom řidiči podobnou dávku výbavy, jaká je nabízena u „malých“ Silverad. K dispozici proto bude třeba navigace, LTE internet, bezdrátové nabíjení telefonu a další prvky.

K mání je samozřejmě několik délek rozvoru a odpružení zadní nápravy buď listovými pery, nebo vzduchovými vaky. Mezi výsady dále patří třeba odlehčená kapota nebo přední kola s rejdovým úhlem 50 stupňů, umožňující co nejmenší průměr otáčení.

Pod kapotou všech hmotnostních variant se objeví stejný motor, a sice osmiválcový turbodiesel Duramax o objemu 6,6 litru. Na evropské poměry ohromný motor disponuje výkonem 257 kW a točivým momentem 950 Nm. Agregát je dále spojen s převodovkou Allison a k mání je také čtyřkolka.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->