Tesla Pickup Expedition je obytný vůz do velkého terénu

Zpět na kategorii


Americká automobilka Tesla se v posledních měsících potýká s výrobními problémy, jejichž následkem se stále ocitá ve finanční ztrátě. Přibližně před rokem však společnost představila elektřinou poháněný tahač Semi, na jehož základu virtuálně vznikl ultimativní obytný vůz do terénu.

Semi je obrovský nákladní vůz, na jehož podvozku může být použitá téměř libovolná nástavba, což dokazuje nezávisle načrtnutý koncept obytného vozu. Studie Tesla Pickup Expedition přeměnila tahač do podoby obytného vozu, který by podle velkých kol s terénními pneumatikami měl projet téměř jakýmkoliv terénem.

Autor dodává, že si je vědom nešikovnosti elektrických akumulátorů, jež kromě pohonu živí i elektrické příslušenství, takže svou vizi vybavil druhou baterií. Ta dodává šťávu komfortním elektrickým systémům, k nimž se řadí například klimatizace, osvětlení či vyhřívání příbytku na zádech Tesly.

V našich očích by Tesla Pickup Expedition mohl být v budoucnu vhodný na prozkoumávání přírody, protože ji díky svému pohonu méně znečišťuje.

I když je zpracování konceptu v Photoshopu mírně řečeno „jednoduché“, vize zaujala spoustu lidí včetně samotného Elona Muska. Podle něj by o takový vůz byl zájem a konkrétně Musk ve svém tweetu uvedl: „Teď musíme dokončit produkční design, postavit to a vyhnout se přitom hloupých chyb, které jsme udělali s produkčním systémem Modelu 3.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->