Kurýrní společnost UPS bude testovat nové elektrické dodávky

Zpět na kategorii


Již delší dobu se globální kurýrní společnost pyšní tím, že vlastní světově největší flotilu užitkových aut s alternativními pohony. Dlouhá cesta za snížením závislosti na fosilních palivech už začala a UPS zanedlouho zapojí také zbrusu nové, tentokrát čistě elektrické stroje.

V Londýně a v Paříži, chystá se UPS testovat 35 zcela nových elektrických dodávek, dodaných britskou společností Arrival. Obě firmy na vývoji auta velmi důkladně pracovaly, čímž vznikla rozvážková dodávka prakticky na míru potřebám městských kurýrů. Vůz by měl být k mání v několika podobách a s modulární architekturou, umožňující další úpravy podle konkrétního pracovního určení.

Jak ukazuje první vizualizace, vůz má dost nezvyklé a futuristické vzezření. Jelikož se v přední části auta nenachází konvenční pohonné ústrojí, „čumák“ dodávky prakticky není a příď nabírá lehce autobusového vzezření. Na něm má podíl i panoramatické čelní okno, umožňující řidiči špičkový výhled v městské zástavbě.

Jaká kola jsou poháněna a jakým výkonem, to bohužel nebylo uvedeno. Víme však, že baterie umožňují dojezd přes 240 kilometrů na jedno nabití, což pro účely kurýrů bohatě dostačuje. Arrival zároveň zdůrazňuje, že je jejich dodávka „chytrá“. Nechybí připojení na internet kvůli dopravě, ale ani systém bezpečnostních asistentů ADAS, snižující riziko nehody.

S cílem postupně snižovat emisní stopu svojí celosvětové flotily, zapojí UPS prvních 35 elektrických dodávek v evropských metropolích ještě do konce letošního roku. V souvislosti s přípravami na elektrický pohon, posílilo UPS síť nabíjecích stanic ve svém centrálním depu v Londýně. Právě Londýn by měl být prvním městem, kde chce UPS operovat pouze s elektricky poháněnými vozy.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->