Torsus Praetorian je ultimátní terénní mikrobus

Zpět na kategorii


Hledáte schopný mikrobus pro vás a vaši partu přátel? Torsus Praetorian pojme až 35 lidí a projede stejný terén jako Land Rover Defender.

Torsus Praetorian je výjimečný už na první pohled a rozhodně není jedním z mnoha počinů, co se mají na jízdu do terénu jenom tvářit. Poslání pro zdolání nejdrsnějších podmínek totiž dokazuje už jeho země původu. Přestože se v současné době vyrábí na Slovensku, původně vznikl na Ukrajině, která je na něj náležitě pyšná. Praetorian symbolizující její nezávislost se totiž často používá jako jedno z oficiálních vozidel při státních návštěvách.

Vzhled připomínající vojenský speciál napovídá, že je tenhle mikrobus určený do jiných podmínek než na běžné silnice. Příď je chráněná mohutným rámem a průjezd jakýmkoliv terénem zajišťují velké terénní pneumatiky Michelin XZL TL. Světlá výška Torsusu je 400 milimetrů a dosahuje úctyhodné brodivosti až 700 milimetrů. Dohromady 35 pasažérů se zavazadly se v přírodě rozhodně neztratí.

Spartánsky vybavený interiér se překvapivě nekoná. Na cestující čekají plně nastavitelná kůží čalouněná sedadla s tříbodovými bezpečnostními pásy. V široké škále komfortních prvků nechybí klimatizace, DVD přehrávač, zatmavená skla a další vybavení.

Praetorian byl původně navržený jako nezastavitelný mikrobus pro 35 lidí, ale tím nabídka nekončí. Karoserii je možné objednat s různými typy zasklení, či naopak bez oken. Na přání zákazníka lze vůz vyrobit i jako samostatný podvozek s jednoduchou kabinou, za níž lze namontovat rozměrný valník.

Kompletní hnací ústrojí je produktem společnosti MAN, která Ukrajincům dodala přeplňovaný vznětový řadový šestiválec o objemu 6,9 litru dosahující nejvyššího výkonu 176 kW a masivního točivého momentu 925 Nm. V závislosti na cílovém trhu a přání zákazníka umí motor splnit libovolnou emisní normu od Euro 3 až po aktuální normu Euro 6.

Obrovskou porci síly putující na všechna kola využívá dvanáctistupňová poloautomatická převodovka TipMatic, za níž je uložená rozdělovací převodovka s redukčním převodem a nechybí ani uzávěrka mezinápravového diferenciálu. Podobně jako motor a převodovka, tak i nápravy s půleliptickými listovými pery pochází z nabídky firmy MAN.

A kdo může vozidlo tohoto typu využít? Vhodnými zákazníky jsou horská střediska, do nichž se v bohaté sněhové nadílce jen těžko dostává, či společnosti spravující lesy, lomy a další těžko dostupné lokace. Tortus Praetorian si navíc můžete koupit i v České republice skrze oficiální kancelář sídlící v Praze.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->