Nový Peugeot Partner oficiálně

Zpět na kategorii


PSA nedávno ukázalo světu trojici rodinných modelů, sdílejících jednotnou techniku – jde o Peugeot Rifter, Citroën Berlingo a Opel Combo Life. Jak je ovšem zvykem, přibývají k osobním variantám také užitkové verze. Jako první ukázal svého malého pracanta Peugeot, věrný klasickému názvu Partner. Prakticky ten samý den se ještě vytasil Citroën se svým Berlingem, na nějž se podíváme samostatně později.

Na první pohled je Partner prakticky shodný s osobním Rifterem. Příď s širokou maskou zůstala a rozdíly jsou k vidění hlavně vzadu, kde boční okna nahradila plechová výplň. Standardem jsou pouze zadní dvoukřídlé dveře, ale za příplatek lze dostat také boční dveře, umožňující snažší manipulaci s nákladem.

K dispozici jsou celkem dvě délky. Klasická L1 má délku 4,4 metru a poskytuje ložný prostor o délce 1,81 metru, schopný pojmout dvě europalety. Délka L2 prodlužuje auto na 4,75 metru a ložná plocha má tedy 2,16 metru. Užitečná hmotnost se pohybuje mezi 600 kilogramy pro ekonomicky zaměřené verze, až po rovnou tunu. Velmi zajímavá je funkce automatického vážení nákladu. Partner si zváží svoje břemeno při každém nastartování a v případě, že je přeložen, rozsvítí varovnou kontrolku.

Stejně jako Rifter, získal i Partner nekonvenční uspořádání interiéru, nazvané iCockpit. To znamená, že je přístrojový štít posunut až na vrchol palubní desky a kouká se na něj přes malý volant se zploštěným vrškem i spodkem. Přítomen je i dotykový displej infotainmentu s příplatkovou navigací a hromada bezpečnostních prvků. K mání je třeba adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, varování před opuštěním jízdního pruhu, sledování bdělosti, samočinné brždění nebo automatické přepínání dálkových světel. Pro bezpečné parkování potom slouží systém Surround Rear Vision s panoramatickým náhledem na auto.

Podle potřeb si lze objednávat specializované provedení Grip se systémem Grip Control (upravuje chování stabilizačního systému pro průjezd lehkým terénem) nebo Asphalt, jenž má lepší zvukovou izolaci, pohodlnější sedadlo řidiče, dešťový senzor nebo manuální klimatizaci. Kromě dvou základních sedadel lze Partnera vybavit také modulární lavicí pro tři.

Motory jsou k dispozici jen dva, ale rovnou v pěti verzích. Základem je benzínový tříválec 1,2 PureTech s přeplňováním, nabízený s výkony 81 a 96 kW. Malá dodávka však bude více poptávaná s naftovou šestnáctistovkou, dostupnou s výkony 55, 75 a opět 96 kW. Diesel má samozřejmě filtr pevných částic a selektivní katalytickou redukci se vstřikováním AdBlue. Motory se pojí s manuálními převodovkami, případně s osmistupňovými automaty. Ve hře je zatím jen pohon předních kol, ale objeví se i čtyřkolka, dodávaná firmou Dangel coby přestavba.

Prodeje Partnera startují v listopadu tohoto roku.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->