Nový Citroën Berlingo Van oficiálně

Zpět na kategorii


Francouzský koncern PSA před nedávnem uvedl trojici malých užitkových vozů. Včera jsme vám ukázali Peugeot Partner, který se ukázal světu jako první. Citroën však nenechal své zákazníky dlouho čekat a po několika hodinách od představení Peugeotu odhalil i svůj výsledek společného vývoje, jímž je nové Berlingo.

Na trhu se Berlingo objeví na podzim tohoto roku v podobě osobního vozu a lehké užitkové dodávky, označené jako Berlingo Van. Variantu určenou k přepravě nákladu lze rozpoznat už na první pohled, a sice podle jiné přídě bez rozdvojených světel. Dále samozřejmě i podle chybějícího prosklení zadní části, které je nahrazeno plechovými panely. Nabídku budou tvořit dvě různé délky L1 (440 cm) a L2 (475 cm) a přístup do jejich zavazadlového prostoru bude umožněný skrze dvoukřídlé dveře, a posuvné boční dveře. Citroën zároveň slibuje užitné zatížení až 1 000 kilogramů a možnost naložení dvojice europalet mezi podběhy kol (šířka mezi nimi je 123 cm).

Praktičnosti Berlinga Van napomáhá i komfortní interiér dostupný ve dvou různých konfiguracích. Kabina Extenso nabízí prostor pro tři cestující na předních sedadlech s možností přeměny prostředního sedadla do podoby stolku, s nímž se z Berlinga stane mobilní kancelář. Varianta polokombi, dostupná pouze ve verzi L2, pak nabídne sklopnou druhou řadu sedadel pro dvojici cestujících. Samozřejmostí je i dostatek odkládacích prostor v interiéru.

Tým inženýrů si dal záležet i na vývoji podvozku zajišťujícího optimální jízdní komfort, který je doplněn pohodlnými sedadly a bohatou akustickou izolací. Nároční majitelé a pasažéři ocení i možnost připojení mobilního telefonu za pomoci moderních aplikací Android Auto a Apple Car Play. S jízdní bezpečností pomáhá široká škála pomocníků. Sem se řadí asistent hlídání přetížení, varující při překročení maximální přípustné hmotnosti, sledování mrtvého úhlu, nouzové automatické brzdění Active Safety Brake, kontrola stability při jízdě s přívěsem či varování před rizikem srážky.

Pod kapotu užitkového Berlinga se dostanou benzínové motory 1.2 PureTech a vznětové motory 1.5 BlueHDi, dostupné v několika specifikacích. Výrobce slibuje příznivé provozní náklady při zachování dostatečného výkonu a šetrnosti k životnímu prostředí. Zážehové jednotky budou nabízet výkon 110 a 130 koní a vznětové agregáty nabídnou 75, 100 a 130 koní. Všechny nabízené motorizace budou k dispozici s manuální převodovkou, u nejvýkonnějšího benzínového i dieselového motoru bude k mání osmistupňový automat.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->