Opel Combo Van je posledním malým modelem francouzské trojice

Zpět na kategorii


Je tomu jen pár dní, co jsme si postupně představili užitkové varianty Citroënu Berlingo a Peugeotu Partner. Nyní přibývá z Rüsselsheimu ještě poslední kousek skládačky v podobě Opelu Combo Van. Německá automobilka ve francouzském vlastnictví představuje svůj vůz v celkově páté generaci.

Vůbec poprvé se Combo Van objevilo v roce 1987, tehdy založené na Opelu Cadett. Pokračovaly dvě generace postavené na základech malého hatchbacku Corsa a pak jedna vzniklá spoluprací s Fiatem. Pátá generace je dílem právě koncernu PSA a zahrnuje proto stejnou platformu, jako vozy zmíněné v úvodu.

To pochopitelně znamená i krátkou a dlouhou verzi, doplněnou ještě o prosklenou variantu se zvýšenou kapacitou pro pět cestujících. Základem je rozvor 2785 a délka nákladového prostoru 3090 mm, XL potom znamená rozvor 2975 mm a délku prostoru 3440 mm. Celý vůz měří 4,4 metru, potažmo 4,75 metru a maximální objem skříně činí 4,4 m3. Pro delší náklady je k dispozici i vyklápěcí průchod.

Už krátká verze pojme mezi podběhy dvě europalety a užitečné vystoupá až na 1000 kilogramů. Křídlové zadní dveře jsou standardem, ale lze si připlatit i za posuvné boční dveře. Zajímavostí, stejně jako u zbytku modelů od PSA, se stává indikátor přetížení. Vůz je schopen zvážit svůj náklad a rozsvítit varovnou kontrolku v případě, že je hmotnost příliš vysoká.

Indikátor přetížení ale není zdaleka jediná technologická vychytávka, kterou Combo Van disponuje. V autě se nachází celá řada bezpečnostních asistentů, od varování před čelní kolizí se samočinným bržděním, přes tempomat a varování před vybočením z pruhu, až po čtení dopravních značek. Novinkou je dále systém Flank Guard, střežící boky auta při otáčení či manévrování v nízkých rychlostech. Pokud by hrozila kolize, bude řidič upozorněn. Velká dotyková obrazovka je za příplatek a vedle konektivity a navigace spolupracuje se systémem „Permanent Rear View Camera“, sloužícím jako digitální zpětné zrcátko. Kromě kamery na zádi, objevuje se jedna kamera i na zrcátku spolujezdce a pokrývá tak mrtvý úhel vpravo od vozu.

Z komfortní výbavy přijdou vhod prvky, zvyšující teplotní pohodlí. Jedná se o vyhřívaná sedadla a vyhřívaný volant, ale také o dvouzónovou klimatizaci.

Pod kapotou jsou na výběr stejné motory, jako u osobní verze. Jedná se tedy o přeplňovaný benzínový tříválec 1.2 PureTech o výkonech 81 nebo 96 kW, popřípadně o dieselový čtyřválec o objemu 1,6 litru, nabízený s výkony 55, 75 a 96 kW. Převodovky jsou manuální či automatické a nechybí příplatková výbava IntelliGrip, obsahující o 30 mm zvýšený podvozek, tužší stabilizátory a jiné zadní pružiny.

Prodeje startují koncem letošního roku.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->