Opel Vivaro Life přichází s devíti místy a elektrifikovaným pohonem

Zpět na kategorii


Německý Opel prodělal v nedávné době poměrně zásadní změny. Celá značka se oddělila od amerického koncernu GM, aby se stala součástí francouzského koncernu PSA, sdružujícího Citroën, Peugeot a nově vzniklou značku DS. A tato změna se samozřejmě projevuje i na poli užitkových vozů.

Nové Vivaro (na fotkách ve verzi Vauxhall pro britský trh), které se zatím objevilo pouze v osobní verzi Life, už není sourozencem francouzského Renaultu, ale přerodilo se na sourozence adekvátních modelů Peugeotu a Citroënu. Konkrétně tedy Peugeotu Traveller, Citroënu Jumpy a SpaceTourer.

Pro Vivaro to znamená kromě nové platformy taky nový vzhled s užšími předními světly, pozměněnou linií oken a LED zadními světly v 3D designu.

Osobní Vivaro bude dodáváno ve dvou různých délkách – ta kratší má 4,95 metru, delší potom 5,30 metru. Rozvor je však u obou verzí stejný, konkrétně 3,28 metru. Uvnitř se najde místo pro devět sedadel, uchycených v hliníkových kolejničkách, případně až na 3 397 litrů nákladu. Maximální ložná délka činí pro dlouhou verzi 3,5 metru, a každá varianta má mít užitečnou hmotnost minimálně tunu. Zajímavostí je také příplatková výbava Lounge, zahrnující masážní sedadla vpředu a dvojici rozměrných křesel pro pasažéry vzadu. Zároveň zde nechybí stůl a zásuvka na 230 voltů.

Když už jsme u té techniky a technologií, je tu třeba navigační systém se sedmipalcovým displejem, celá řada jízdních asistentů, head-up displej, adaptivní světlomety a další vychytávky. Samozřejmě nechybí ani systém protikolizního brzdění, u kterého se nedávno řešilo, že s ním dodávky zaostávají za moderními osobními auty.

Pod kapotou nového Vivara se objeví zatím jen dieselové agregáty. Ten nejslabší o objemu 1,5 litru bude mít 88 kW, větší dvoulitr pak umí 110 nebo 135 kW. Všechny motory se objeví pouze s pohonem předních kol, ovšem bude zde možnost výběru automatické převodovky. Někdy na začátku roku 2021 potom Opel přislíbil taky plně elektrickou variantu. Výroba bude probíhat v britském Lutonu, kde zajistí nadále místo pro 1250 lidí.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41