Hunter RMV Predator 6.6. Armádní srdce a dobrodružná povaha

Zpět na kategorii


V uplynulých měsících se na trhu objevilo hned několik speciálních obytných vozů, jejichž schopnosti nekončí v jednom z mnoha kempů po celém světě. Terénní obytňáky získávají na popularitě u nadšených dobrodruhů, kteří se nezastaví před žádnou přírodní překážkou.

Nejnovějším přírůstkem do vznikající kategorie je počin severoamerické společnosti Hunter RMV, jehož původ lze vystopovat až v armádě. Předchůdce Hunteru RMV totiž na rozdíl od mnoha soupeřů vyjezdil vojenskou službu v amerických ozbrojených silách jako středně těžké taktické vozidlo, oficiálně pojmenované LMTV (Light Medium Tactical Vehicle).

Ačkoliv může název klamat, nejedná se o obrněný transportér, nýbrž o nákladní vozidlo Stewart & Stevenson M1078 LMTV 4X4, jehož kořeny sahají až do osmdesátých let minulého století, kdy na něm pracovala rakouská společnost Steyr.

Základem terénního obytného vozu Hunter RMV Predator 6.6 je podvozek i kabina řidiče z armádního náklaďáku, za níž je usazena obytná nástavba podle vlastního návrhu. Vzhledem k použitému podvozku je Hunter RMV opravdový mastodont. Dosahuje délky 8 380 mm, výšky 4 010 mm a šířky 2 440 mm. Není tedy divu, že velký obytňák váží 9 370 kilogramů. 

Schopnosti průjezdu terénem značně ovlivňuje rozvor náprav 3 900 mm a světlá výška 560 mm. V terénu zvládne nájezdový úhel až 40° na obou koncích, boční náklon až 30% a je schopen jezdit po svahu o sklonu 60%. Brodit se lze do hloubky až 900 milimetrů.

Velkou masou materiálu hýbe přeplňovaný vznětový šestiválec Caterpillar, jehož zdvihový objem dosahuje 6,6 litru a nejvyšší výkon vzroste na 168 kW při 2 600 otáčkách za minutu. Silný turbomotor je spojený se sedmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Ani s vysokou hmotností není Hunter RMV Predator 6.6 žádný lenoch, jelikož se v základním provedení rozjede až na 93 kilometrů v hodině a na jedno natankování ujede 640 kilometrů. Za příplatek lze objednat i verzi s maximální rychlostí 113 km/h a dojezdem blížícím se k 1 300 kilometrům.

I přes vojenský původ a oslňující výkony v terénu se vnitřek obytné nástavby neodklání od běžných standardů obytných vozů této velikosti. V interiéru nechybí kuchyně s mikrovlnnou troubou, lednicí a tekoucí vodou, koupelna s toaletou a sprchovým koutem nebo lůžka až pro pět osob. Jediným spartánským místem v celém voze je kabina řidiče, jež trojicí sedadel a zastaralým designem nezapře svůj původ.

Hunter RMV Predator 6.6 lze objednat za ceny od 197 500 amerických dolarů (při současném kurzu přibližně 4 500 000 korun).

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->