Toyota slaví 50. výročí nesmrtelného Hiluxu

Zpět na kategorii


V automobilovém světě se rodí nové modely každým týdnem, ale i přesto v nabídce zůstávají vozy, které jsou na světě už desítky let. Vhodným příkladem může být Toyota Hilux - těžko zničitelný pickup má letos 50. výročí a japonská značka se rozhodla oslavit významný okamžik nezvyklým způsobem.

S nastávajícím Halloweenem připravila striktně omezenou variantu Hilux Invincible 50 – slovo „invincible“ přitom do češtiny překládáme jako „neporazitelný“. Toyota říká, že všech 50 vyrobených exemplářů bude připravených na to, aby se postavilo tváří v tvář případné zombie apokalypse.

To je trochu praštěné tvrzení, ovšem když se ohlédneme na oblíbenost podobně inspirovaných filmů a televizních seriálů, věříme, že si bláznivý nápad získá řadu fanoušků. Ačkoliv se může zdát speciální Hilux na první pohled stejný jako běžný model, řada úprav přece jen proběhla.

Jízdu tmou při hledání potenciálního nebezpečí usnadní čtveřice LED svítilen, které jsou připevněny k mohutnému ochrannému rámu na korbě. Změn doznal i podvozek, jež je vybavený vylepšenými tlumiči a zároveň zvýšil svou světlou výšku o přibližně 4 centimetry vpředu a 2 centimetry vzadu.

Vzhledem k tomu, že případná zombie apokalypsa určitě nebude záležitostí na jeden týden, Toyota rozšířila možnosti nastavení sedadla řidiče tak, aby poskytlo ještě lepší komfort při dlouhých cestách. Hilux je zároveň vybavený nejnovějším protikolizním systémem, jež se může stát komplikací při případné snaze přejet nespočet zombíků při úniku ze zamořeného města.

Použitá technika v útrobách vozu je ale shodná s běžným autem. Hilux Invincible 50 stále pohání 2,4 litrový turbodiesel posílající točivý moment na všechna čtyři kola. Toyota si je vědoma skutečnosti, že není důvod přepracovávat hnací ústrojí, které se nerozbíjí. Byť pro nový turbodiesel se všemi emisními opatřeními už tvrzení o nesmrtelnosti zase tolik neplatí.

Padesát limitovaných Hiluxů si bohužel užijí pouze zákazníci z Velké Británie, na jejichž trh vůz vstoupil právě dnes.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->