NOVÉ DOBLÒ A E-DOBLÒ, DOKONALÝ NÁSTROJ PRO MĚSTO

Zpět na kategorii


FIAT a FIAT PROFESSIONAL představují nové modely Doblò a E-Doblò, tedy pátou generaci modelu, který ztělesňuje dvě vzájemně se doplňující duše. Díky důmyslným a inovativním řešením je jízda ve městě méně stresující a mnohem bezpečnější. Nové Doblò v osobní verzi je tak ideálním společníkem pro rodiny, v provedení Van pak naplní všechny požadavky profesionálních zákazníků.

Uvedením nového modelu E-Doblò značka pokračuje v procesu elektrifikace zahájeném v posledních letech: značka FIAT plánuje do roku 2024 docílit stavu, kdy v Evropě nabídne každý model i v plně elektrické verzi. Od roku 2027 chce značka nabízet výhradně elektrické modely. Nové E-Doblò dosáhlo dvou milníků: je to třetí elektrický model značky FIAT po modelech 500 a E-Ulysse a třetí elektromobil značky FIAT PROFESSIONAL po modelech E-Ducato a E-Scudo.

Dvojice nových modelů rozšiřuje své příslušné řady tak, aby vyhovovaly požadavkům každého, jak profesionálů v dopravě, tak dynamických rodin, to vše s dotekem italské vynalézavosti, kterou mají všechny produkty značky FIAT vrozenou.
Nejnovější verze úspěšného modelu kategorie C-VAN je na špičkové úrovni z hlediska všestrannosti, užitečného zatížení i bezpečnosti. Doblò je flexibilní, prostorné a navržené tak, aby naplnilo všechny požadavky zákazníků a bylo perfektním nástrojem do města. Doblò VAN je k dispozici s elektrickým i spalovacím motorem.

FIAT PROFESSIONAL DOBLÒ: SPOLEHLIVÝ SPOLEČNÍK DÍKY MAGICKÝM VLASTNOSTEM

Nové Doblò je k dispozici ve dvou délkách a třech různých konfiguracích (VAN, Crew Cab, Combi) a nabízí širokou škálu motorů, které jsou schopny uspokojit jakékoli potřeby.

Během fáze návrhu byla věnována velká pozornost pohodlí, aby byly zohledněny potřeby profesionálů, kteří své vozidlo používají osm a více hodin denně. Cílem je nabídnout pracovní zážitek bez stresu s nízkou hlučností a odpružením navrženým tak, aby omezovalo rázy a vibrace.

Magické vlastnosti poskytují modelu Doblò maximální modularitu, udržitelnost a bezpečnost, což z něj činí ještě spolehlivějšího, všestrannějšího a flexibilnějšího společníka.

Řešení Magic Cargo umožňuje zvětšení objemu nákladového prostoru o 0,5 m3 a naložení dlouhých předmětů, jakými jsou trubky nebo žebříky, dosahující délky až 3,4 m. Mimo to je možné zvednout sedadlo spolujezdce a využít úložný prostor pod ním, například na křehké předměty. K dispozici je také otočný stolek, který snadno promění kabinu modelu Doblò na mobilní kancelář.

Pod označením Magic Mirror se ukrývá 5“ digitální zpětné zrcátko, které poskytuje tři různé pohledy: zpětné zrcátko, úplný výhled do oblasti mrtvého úhlu a zadní parkovací kamera zlepšující viditelnost a bezpečnost.
Díky řešení Magic Plug, které je k dispozici pouze pro E-Doblò, je možné využít elektrickou energii produkovanou baterií pro specifické potřeby přestavby, například pro ledničku nebo elektrické nářadí.

I v plně elektrické verzi nabízí E-Doblò prvotřídní užitečnou hmotnost – až 800 kg u obou rozvorů náprav – a umožňuje naložení až 2 europalet. Verze se spalovacím motorem dosahuje užitečné hmotnosti až 1000 kg.
Doblò je k dispozici ve verzi s dlouhým i krátkým rozvorem a je připraveno na každou nepředvídanou situaci: verze s dlouhým rozvorem s funkcí Magic Cargo dosahuje maximálního objemu 4,4 m3. Karoserie Crew Cab s dlouhým rozvorem náprav dovoluje jedinečnou modularitu prostorů pro cestující a náklad, a to díky posuvné přepážce, která umožňuje měnit nákladový prostor nebo sedadla podle potřeby.

Kromě elektrické verze jsou k dispozici dvě vznětové varianty: 1,5 litru s výkonem 100 k s manuální převodovkou, a 1,5 litru s výkonem 130 k s manuální a 8stupňovou automatickou převodovkou. A konečně je tu zážehový motor 1,2 o výkonu 110 koní.

100% BATERIOVÉ VOZIDLO BEZ KOMPROMISŮ

Nové E-Doblò je vybaveno elektromotorem o výkonu 100 kW a 50 kWh baterií, která umožňuje dojezd přes 280 km v cyklu WLTP.

Díky novému elektromotoru dosahuje maximální rychlosti 130 km/h a maximálního točivého momentu až 260 Nm. Verze s nulovými emisemi navíc nabízí jedinečnou flexibilitu a nejlepší schopnosti nabíjení v dané třídě. Prostřednictví režimu „Quick Charge Mode“ s nabíjecím výkonem až 100 kW je možné stejnosměrným proudem nabít baterii na 80 % kapacity za pouhých 30 minut.

Řidič si může vybrat mezi různými režimy jízdy: Normal, Eco a Power. Každý režim upravuje odezvu vozidla a optimalizuje jeho výkon: „Normal“ se doporučuje pro jízdu v běžném provozu; „Eco“ zlepšuje spotřebu paliva a „Power“ zlepšuje špičkový výkon vozidla.

Instalace bateriových článků nezpůsobila žádné strukturální změny: E-Doblò je k dispozici ve stejných rozměrech, konfiguracích a se stejnými vlastnostmi jako modely se spalovacími motory.

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY A POKROČILÉ SYSTÉMY AUTONOMNÍHO ŘÍZENÍ

Nové Doblò je vybaveno řadou prvků aktivní bezpečnosti, které pomáhají při řízení a umožňují bezpečný zážitek. Model nabízí kompletní balíček, celkem 17 bezpečnostních prvků a systémů ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), které jej řadí na vrchol segmentu.

Ve standardu nabízí (u osobní verze):

  • Automatické rozpoznávání dopravního značení;
  • Aktivní nouzové brzdění pro snížení rizika kolize;
  • Asistent pro jízdu v jízdním pruhu, který varuje řidiče, pokud vozidlo opustí jízdní pruh, a poté jej postupně vrátí do půvdního pruhu;
  • Asistent pozornosti řidiče, který sleduje úroveň pozornosti řidiče a signalizuje, kdy je čas na přestávku.

Aby bylo možné nabídnout nejlepší výkon a lepší trakci za všech podmínek, jako jsou sníh, bláto nebo písek, je Doblò ve verzi Van vybaveno systémem Grip Control System, asistentem sjíždění svahů Hill Descent Control pro dokonalou kontrolu i v případě sklonů větších než 3 %.

Head-up displej poskytuje řidiči nejdůležitější informace bez zbytečného rozptylování. Přední a zadní parkovací senzory a zadní kamera potom umožňují maximálně jednoduché a bezpečné parkování.

Zcela nové modely Doblò a E-Doblò budou vyráběné v továrně Stellantis ve Španělsku (Vigo), přičemž budou těžit z efektu velkovýroby. Zcela nové Doblò využije stávající a úspěšný program K9, který slouží i jiným značkám společnosti Stellantis.

Zdroj a foto: Stellantis Media
 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41