Peugeot představil dodávku e-Expert Hydrogen

Zpět na kategorii


Nový Peugeot e-Expert Hydrogen je prvním sériově vyráběným vozem značky Peugeot, který nabízí elektrickou verzi s vodíkovými palivovými články. Bez emisí i bez hluku, s více než tunou nákladu a rychlým tankováním!

Peugeot e-Expert Hydrogen bude k dispozici koncem roku 2021 a to přednostně ve Francii a Německu. Vyrábět se bude ve Francii a následná přestavba bude probíhat ve specializovaném centru Stellantis v německém Rüsselsheimu, které se zaměřuje na vodíkové technologii.

Nový Peugeot e-Expert Hydrogen nabízí inovativní systém skupiny Stellantis „mid-power plug-in hydrogen fuel cell electric “, a je tvořen z vodíkových palivových článků, které se nachází v přední častí vozidla v motorovém prostoru, a  dodávají elektromotoru potřebnou elektrickou energii, vzniklou z rekombinace vodíku obsaženého v nádrži a kyslíku ze vzduchu. Z výfukového potrubí se následně vypouští pouze vodní pára. Vůz může současně jezdit i na elektřinu pocházející z vysokonapěťové lithium-iontové baterie o kapacitě 10,5 kWh, pomocný výkon lze dobíjet z wallboxu za necelou hodinu. 

Peugeot e-Expert Hydrogen nabízí možnost doplnit vodík za 3 minuty pro dojezd více než 400 km podle certifikačního protokolu WLTP. Pro srovnání, bateriová verze nabízí dojezd pouze 330 km.


Elektrické hnací ústrojí „elektromotor s permanentními magnety“ o maximálním výkonu 100 kW a maximálním točivém momentu 260 Nm je umístěno na přední nápravě a je téměř totožné s ustrojím elektrického Peugeot e-Expert.


Velkou výhodou dodávek na vodík je oproti elektřině velmi rychlé tankování. Natankovat za tři minuty a pokračovat dál je podle nás velká výhoda oproti pouze čistě elektrickým vozidlům. Velkou nevýhodou naopak je, že síť čerpacích stanic na vodík je nejen v ČR ale i v Evropě zatím velmi prořídla, uvidíme jak se bude situace vyvíjet v budoucnu.

Zdroj a foto: PEUGEOT

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->