Citroën představil miniaturní dodávku My AMI Cargo pro bezemisní mikromobilitu firemních zákazníků!

Zpět na kategorii


Městská dodávka budoucnosti podle Citroënu! My AMI Cargo má jen 8 koní, a měla by sloužit převážně pro doručování malých zásilek na krátké vzdálenosti po městě a přesuny mezi pracovišti.

Citroën pokračuje v inovacích určených pro profesionální zákazníky a uvádí na trh My Ami Cargo, nové chytré řešení elektrické dodávky, které kombinuje všechny výhody modelu Ami s celkovým užitečným objemem více než 400 litrů a užitečným zatížením 140 kg díky optimalizovanému modulárnímu prostoru nahrazujícímu sedadlo spolujezdce.

Tato nová elektrifikovaná nabídka je praktickou a moderní odpovědí na nové výzvy v oblasti mobility, kterým čelí místní služby, kurýři, obchodníci, řemeslníci, lidé vykonávající svobodná povolání, místní úřady, správní orgány či drobní výrobci.

My Ami Cargo kombinuje nákladovou kapacitu, funkčnost mobilní kanceláře a výhody elektrického pohonu: nulové emise CO2 pro čistou mobilitu a volný přístup do zón s regulovaným vjezdem, snadné dobíjení za pouhé 3 hodiny ze standardní zásuvky, klid spojený s elektrickým režimem jízdy, nízké náklady. 


Rodina vozů Ami se rozrůstá o užitkovou verzi My Ami Cargo, inovativní úsporné, elektrické a velmi kompaktní řešení, které splňuje nové potřeby firemních zákazníků, od doručování malých zásilek na krátké vzdálenosti po městě a pro přesuny mezi pracovišti. 

My Ami Cargo je chytrou odpovědí na nové výzvy firem, které potřebují přepravovat předměty v inteligentním, funkčním, elektrickém a úsporném vozidle. Poskytuje praktický a modulární nákladový objem, přičemž využívá výhod elektrického, mrštného a bezpečného řešení mobility s jedinečným charakterem. Jedná se o vozidlo, které představuje konkrétní řešení pro konečné doručování zejména malých zásilek, jejichž počet v posledních měsících exponenciálně roste. My Ami Cargo má obrovský obchodní potenciál, o čemž svědčí první slibné kontakty navázané s mnoha obchodními partnery. Tato novinka doplňuje řadu užitkových vozů Citroën, které jsou již všechny v nabídce v elektrifikované verzi. "  Laurence Hansen – ředitelka produktové strategie Citroën.  


My Ami Cargo vychází vstříc potřebám městských doručovacích služeb, které se rozrostly zejména s rozvojem elektronického obchodu a objednávkami obědů a večeří domů. Jde rovněž o užitečné řešení pro mnoho dalších účelů: pro místní služby (instalatéři, elektrikáři nebo zámečníci, kadeřníci docházející domů, firmy poskytující osobní asistenci atd.), svobodná povolání, ošetřovatelky a zdravotní sestry, či dokonce úřady, místní orgány a sdružení. My Ami Cargo je také určeno pro průmyslové areály, kde se někteří zaměstnanci opakovaně pohybují mezi jednotlivými objekty a převážejí dokumenty, nástroje, drobné vybavení atd., a pro rekreační nebo turistické infrastruktury, jako jsou kempy, kde se pracovníci denně pohybují ve velmi krátkých vzdálenostech, aby informovali své zákazníky nebo prováděli drobné opravy.

Celkově má My Ami Cargo užitečný objem přes 400 litrů. 

Design My Ami Cargo, který je odvozený od verze určené pro soukromé zákazníky, se řídil stejnou myšlenkou jako design Ami (ve Francii možnost řízení od 14 let, úsporný, hbitý a přizpůsobený městskému provozu, s periferním výhledem a elektrickým pohonem). Proto jsme vytvořili inovativní uspořádání interiéru, díky němuž je naše nabídka na trhu jedinečná a zároveň jsme zachovali jednoduchost a nápaditost Ami.“  Thierry Michel – vedoucí projektu Ami

My Ami Cargo váží jen 425 kilogramů a pod kapotou ukrývá lithium-iontové baterie s kapacitou 5,5 kWh spolu s elektromotorem o výkonu pouhých 8 koňských sil. Jeho nejvyšší rychlost je 45 km/h a na jedno nabití, které trvá 3 hodiny z běžné 230V zásuvky, urazí až 75 km. Co mu chybí na parametrech, ovšem dohání obratností v městské zástavbě. Má jen 2,41 metru na délku, 1,39 m na šířku a je vysoký jen 1,52 m.


Citroën Ami Cargo tedy výkonem ani dojezdem neohromí, díky svym kompaktním rozměrům a malému poloměru otáčení se však podle automobilky může stát opravdu užitečným pomocníkem v městské přepravě, případně při doručení zboží a balíku ve stylu „last mile“ – tedy na posledních pár kilometrů. Jsme zvědaví, jak si My Ami Cargo povede. To vše ale ukáže až čas.

Zdroj a foto: Citroën

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41