Citroën Jumpy druhé generace jako ojetina

Zpět na kategorii


Citroën Jumpy druhé generace přišel na trh v roce 2007 a značka jej připravila ve spolupráci s Peugeotem (Expert) a Fiatem (Scudo). Kompaktní dodávka se v nabídce zařadila pod větší Jumper a byla k mání ve dvou karosářských variantách – v podobě nákladní dodávky a dodávky pro přepravu cestujících. Oproti minulé generaci se pyšní vyšší nosností, dosahující 1 000 – 1 200 kilogramů, což je o přibližně 300 kilogramů více oproti předchůdci.

Přestože byl Jumpy v nabídce ve dvou délkách podvozku a dvou výškách kabiny, nejvíce se v nabídce vyskytuje užitková verze ve velikosti L1H1. Varianta určená pro přepravu osob je v inzerci poměrně vzácným a vyhledávaným artiklem.

Výbava

Po stránce výbavy se Jumpy podobá osobním vozům a v segmentu malých užitkových vozů se řadí k těm nejlépe vybaveným. V interiéru nechybí dvouzónová klimatizace, výškově a podélně nastavitelný volant, čelní, boční a hlavové airbagy. Dobré viditelnosti přispívá denní svícení a mlhovky. Bezpečné jízdě pak pomáhá ABS či nouzový brzdový asistent EBA.

Motorizace

Jumpy byl v České republice k mání s dvojicí vznětových čtyřválců. Menší 1.6 HDI je v nabídce autobazarů a inzercí zastoupen nižším počtem a lze jej doporučit spíše zájemcům, kteří nebudou vůz výrazně zatěžovat. V případě transportu větších hmotností lze doporučit výkonnější čtyřválec 2.0 HDI, jenž byl nabízen ve čtyřech specifikacích – 88, 94, 100 a 120 kW. Poslední zmíněná motorizace přišla na trh s modernizací v roce 2010 a byla dostupná pouze v případě delšího rozvoru a vrcholného stupně výbavy. Všechny dostupné motorizace byly vybaveny běžným rozvodovým řemenem a je doporučováno měnit rozvody u spodní hranice intervalu doporučeného výrobcem (180 – 240 tisíc km).

Především dvoulitry se řadí mezi poměrně spolehlivé motory, a ani menší šestnáctistovka netrpí na notorické problémy. V každém případě je ovšem vhodné si zjistit, v jakých intervalech byl měněn motorový olej. Doporučuje se nevyužívat prodloužených intervalů a náplň měnit už po 15 tisících, čímž lze předejít nadměrnému zakarbonování a dalším závadám. U silnějších verzí potom pozor na nadměrné opotřebení spojky – zejména bylo-li auto používáno v městském provozu.

Poruchy

Ačkoliv Citroën Jumpy netrpí výraznými problémy, své mouchy pochopitelně má. Podvozek je kvalitně vyrobený a jedinou slabinou jsou silentbloky stabilizátoru. Důkladnější kontrola se doporučuje v případě lépe vybaveného interiéru, jehož elektroinstalace má častější sklony k závadám vlivem zoxidovaných spojů a poškození kabeláže.

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41

-->