NOVÝ RENAULT EXPRESS VAN: PRAKTICKÁ A ÚSPORNÁ DODÁVKA

Zpět na kategorii


Renault Express Van vstupuje na český trh. Nástupce Dacii Dokker láká na dostupné ceny! Ty začínají už na částce 290.000 korun bez DPH!

Tato praktická a úsporná malá dodávka je určena zejména pro podniky usilující o nejlepší poměr cena/výkon, kterým uspokojuje jejich nejdůležitější potřeby. Nový Express Van, který se vyrábí v závodě Renaultu v Tangeru, v Maroku, se začne prodávat v Evropě a ve světě od dubna 2021.

„Nový Express Van se vyznačuje dynamickým a robustním vnějším designem, který je  v naprostém souladu s pravidly pro styl u značky Renault. Nabízí na trhu nesrovnatelné rozměry ve své kategorii, moderní vnitřní prostor zahrnující řadu úložných prostor, pohodlná sedadla s dlouhou životností. S Novým Express Van se Renault obrací na zákazníky požadující objem a to, co je ve vozidlu opravdu nutné.“ Jean-Louis Wiedemann, obchodní ředitel oddělení malých dodávek, skupina Renault.

5 neopomenutelných vlastností nového Express Vanu:

  • Příjemnější pobyt uvnitř vozidla s úložnými prostory o objemu přibližně 48 litrů, což je nejvyšší objem ve své kategorii.
  • Praktické nakládání! Velká šířka posuvných bočních dveří (716 mm). Délka ložné plochy (1,91 m) a objem nákladového prostoru (až 3,7 m³) za pevnou přepážkou na nejlepší úrovni na trhu.
  • Konektivita: indukční nabíjení, až tři zásuvky USB a čtyři zásuvky 12 V a multimediální systém EASY LINK s 8“ displejem, zrcadlením smartphone a navigací.
  • Posílená bezpečnost s displejem Rear View Assist, různými řešeními na zlepšení viditelnosti mrtvých úhlů a systémem stabilizace přívěsu.
  • Čtyři benzínové a dieselové motory.

OPTIMALIZOVANÁ NAKLÁDKA / VYKLÁDKA PRO VĚTŠÍ POHODLÍ 

Nový Express Van má nejlepší proporce ve své kategorii: délka nákladového prostoru na podlaze 1,91 m (s plnou přepážkou) u vozidla s délkou 4,39 m a šířka bočních posuvných dveří (716 mm). Je stále více praktický a umožňuje až 780 kg užitečného zatížení vbenzínové verzi a 650 kg v dieselové verzi. Nový Express Van nabízí rekordní úroveň úložných prostor (přibližně 48 l) a objem nákladového prostoru až 3,7 m³.

 

Objem nákladového prostoru na nejlepší úrovni

Boční posuvné dveře mají se svými 716 mm největší šířku na trhu. Z důvodu lepšího přístupu ke zboží a zjednodušení nakládky a vykládky je nový Express Van vybaven zadními dveřmidělenými 2/3 – 1/3 a nabízí velkou šířku otvírání. Má nejlepší poměr délky nákladového prostoru (s plnou přepážkou) k délce vozidla s 1,91 m užitečné délky. Tato délka nákladového prostoru se může zvýšit na 2,36 m se sklopeným sedadlem spolujezdce a sklopenou variabilní přepážkou. Nový Express Van tak nabízí objem nákladového prostoru od 3,3 m³ do 3,7 m³.

Užitečné zatížení uzpůsobené potřebám firem

Nový Express Van umožňuje až 780 kg užitečného zatížení v benzínové verzi a 650 kg v dieselové verzi. Aby mohl přepravovat podle potřeby ještě více, tak je v opci nabízeno rovněž tažné zařízení.

Funkční nákladový prostor

Nový Express Van má to nejdůležitější vybavení. Z důvodu zajištění bezpečnosti a snazší nakládky je užitkové vozidlo vybaveno šesti otočnými oky na zemi a čtyřmi na stranách (v opci) a osvětlením v horní části, které může mít až 18 W (LED v opci). Klíče se třemi tlačítky (sklopné či nikoliv) umožňují otevřít nákladový prostor nezávisle z přední kabiny. Podle potřeby jsou kdispozici plastová podlaha do nákladového prostoru, úložné prostory do posuvných dveří, dřevěná protiskluzová podlaha nebo dřevěné obložení stěn.

SORTIMENT ČTYŘ BENZÍNOVÝCH A DISELOVÝCH POHONNÝCH JEDNOTEK 

Nový Express Van je uváděn na trh s benzínovým motorem 1.3 l (100 koní) a dieselovými motory 1.5 Blue dCi 75 a Blue dCi 95 zaručujícími nízkou spotřebu.
 
V Evropě se Nový Express Van prodává s benzínovým motorem 1.3 TCe 100 FAP (75 kW - 200Nm) a dieselovými motory 1.5 Blue dCi 75 a 95 (55 kW- 220 Nm a 70 kW - 240 Nm). Všechny tyto pohonné jednotky se nabízejí s manuální 6 stupňovou převodovkou.
 

Smíšená spotřeba v cyklu WLTP začíná na:

-                 5,1 l /100km (133 g CO2/km) u dieselových motorů

-                 6,7 l /100km (152 g CO2/km) u benzínových motorů.

Pohonná jednotka Ecoleader Diesel 1.5 Blue dCi 75 je nabízena s omezením rychlosti na 100 km/h, což umožňuje zaručit nízkou spotřebu paliva bez ohledu na způsob řízení (úspora 0,5 l/100 km a 12 g CO2/km ve smíšeném cyklu WLTP).

Režim Eco, který lze zapnout tlačítkem na palubní desce, umožňuje navíc dosáhnout úsporypaliva až o dalších 12 %. Kontrolka „ Gear Shift Indication“ ukazuje řidiči optimální moment pro přeřazení s cílem dosáhnout další úspory až o 5 %.

 

Je nutné zmínit, že servisní interval je 30 000 km nebo každé dva roky (v závislosti na zvyklostech řidiče).

Zdroj a foto: Renault

 

Můžeme vám pomoci s výběrem vozu?

Volejte +420 778 44 77 41